Admin Şifresini Kırma(Başka yerde Bulamazsın)!!!

Kodla Büyü
teşekkürlerde. win98 msdos ile açarsak ntfy yi görmez. xp nin dosu ile açarsak orada da şifre istiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Hiren's boot cd nin içerisinde bir program var. İsmini tam hatırlamıyorum ama o programda sizin dediğiniz dosyayla haşırneşir oluyor. Bence hiren her bilgisayarcıda olmalı...

Bu tip durumlarda rescatux deva. Usb ye yazdır. Bilgisayarı usb den aç şifre sıfırlama ve açılış sorunları mbr Vs burdan hallet. Benim çok işime yaradı bu zamana kadar.

• Beğen
Tepkiler: bt^
hren boot 10 versiyonu mükemmel
bu da benden olsun
HirenBoot CD ile unutulan şifre resetleme

Kamil koçak HirenBootCd , şifre resetleme 2 comments

Selam ikinci makalemde tekrar beraberiz.

Hirenboot cd ile unuttugunuz Windows XP\Vista\Windows 7\Server 2003 ve Server 2008 Yani tüm SAM database’ine sahip işletim sistemlerinin şifrelerinizi resetleyebilirsiniz.Bu makalede size bunu nasıl yapılacagını anlatmaya çalışacagım.

Öncelikle bir hirenboot cd ediniyoruz.http://www.hiren.info/pages/bootcd

cdyi takıp pc\nb\srvmizicd’denboot edecek şekilde ayarlıyoruz.

Boot ettikten sonra karşımıza gelen ekrandan Dos Programs seçenegini seçiyoruz.

clip_image001.jpg

Password&Registry Tools… seçeneğini seçip Enter’a basıyoruz.

Buradan Active PasswordChanger 3.8.420 (NT/2000/XP/2003/Vista) yı seçip enter diyoruz.

clip_image003.jpg

Gelen sorulara default olarak enter’a basabiliriz.

clip_image004.jpg

Son soruya “YES” Cevabı verip Enter’lıyoruz.

Seçeneklerden ChooseLogical Drive Os hangi diskte kuruluysa o diskten arama yapmanızı sağlar.

Searchfor MS SAM Databases on all hard disksandlogicaldrivesseçeneğiDatabaselerin otomatik olarak bulunmasını sağlamak için kullanılır.

clip_image005.jpg

Ben Searchfor MS SAM Databases on all hard disksandlogicaldrives seçeneği üzerinden devam ediyorum.2’yi seçip Enter’abasıyoruz.Önümüzeaşagıdaki gibi bir ekran gelecek.Entera basıp devam ediyoruz.

clip_image006.jpg

Aşagıdaki ekranda resetlemekistedigimizuser’a karşılık gelen rakama basıyoruz.veEnter’lıyoruz.

clip_image007.jpg

İstedigimiz kutucukları space tuşu yardımıyla check ediyoruz.

clip_image008.jpg

Y” tuşuna basıyoruz.

clip_image009.jpg

Ve şifremiz sıfırlandı :p Hayırlı olsun.

Not:BenimKullandıgımHirenboot versiyonu 10.6 dır.PasswordChangerprogramı değişik versiyonlarda değişik yerlerde olabilir.Bu yüzden programın isminden yola çıkarsanız rahat edersiniz.

Hirens 10.6 versiyon?
Nerede acaba? Bulamadım
Hiren amcanın 10 lu versiyonları?
Yeni Versiyonları beğenmiyorum zaten.

Windows 8 , Windows 10 da işe yarıyor mu ?

Deneyenler yardımcı olabilirlerse seviniriz.

Geri