Adsense

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar adsense ile hosting firması arasında bir alaka olabilir mi? Sitelerimize bir türlü adsense alamıyoruz ne yaptıysak olmadı son aklıma gelen bu oldu firmaya da ilettim herhangi bir geri dönüşleri olmadı ne düşünüyorsunuz?

Bence alakası yok, bazen ihtiyaç oluyor hemen kabul ediyorlar bazen etmiyorlar. Geçen yedek hesap olsun diye sitemin biri için başvurdum kabul etmediler. Ara ara denemek lazım ben az önce tekrar başvurdum bakalım kısmet :)

Bu arada host fikrini denemek için sitenin ziyaretçi sayısı düşükse kendi reseller hostumda barındırabilirim.

Tek alakası şu olabilir; sunucularınız sürekli kopuyorsa ve sık sık erişim sıkıntısı yaşanıyorsa belki o yüzden Google taramalarında olumsuz görünüyor olabilirsiniz ve bu yüzden de adsense hesabı verilemeyebilir. Bu işler çok karışık hocam Google'un kesin bir şeyi yok. Mesela 21 Nisan'da yeni bir güncelleme yapacak. Belki ondan sonra verecektir. Ama sitenizdeki metin içeriği az ise girin bir konu açın ve sayfalarca özgün bir şeyler yazın. Sonra tekrar başvurun. Her yeni başvuru öncesinde yeni konular açın yeni içerik girin sitenize.

Adsense onayında öğrendiğim ilkönce bot siteyi ziyaret ederek, kriterlerin uygun olup olmadığını kontrol ediyormuş. (Tabiki kriter ne dersen orası biraz muamma tecrübem özgün içerik ve ziyaretçi + sitenizde varez, key, serial illegal içerik kesinlikle olmamalı)
Eğer kısa süre içinde cevap geliyorsa (Sitenizin uyggun olmadığı müşteri memnuniyeti... standart bir metin) bot bunu göndermiştir. Yapacağınız şey sitenize kopye olmayan ve düzgün yazılmış ve hit getiren yazılar yazmanız, 1-2 hafta sonra tekrar başvurun.
Eğer kısa surede(2-3 saat) cevap gelmedi ise, sabırlı olup bekleyin, kesinlikle bir daha başvurmayın, 1hafta gibi sürede cevap gelir, bu aşamada bazı kişilerin incelediğini duymuştum. Eğer kabul edildiniz derse artık, söylenilen adımları sıra ile uygulamak kalıyor. Sunucu ile alakası olacağını düşünmüyorum (Tabiki şunucu aşırı derece devredışı kalıyorsa o başka) bunu öğrenmek için web araçları yönetisine bakabilirsiniz tarama-->tarama hataları-->sunucu hatası kısmından görebilirsiniz

site biraz zor kabul ediliyor fakat youtube kanalınız varsa youtube uzerinden adsense kabulu daha rahat. bnede site uzerinden 3 veya 4 kez basvurdum kabul olmadı. youtube hemen kabul edildi.

Hcam youtube kanalından video yayını mı yapmam gerekiyor, utf8 hocam bu sefer yine cevap gelmedi bekliyorum ama reddedecek gibi bir his var yine içimde faskerhat hocam metin içeriği az değil site özgün aynı zamanda ama uzun bir süredir adsensein sadece yemek sitelerine zayıflama alışverş sitelerine sadece adsense verdiğini duymuştum ondanmıdır nedir sisss hocam ziyaretçi sayım az da değil öyle olsa hiç uğraşmayacağım zaten ama
Şu youtube işin denemek kalıyor sadece sanırım sukrugaya hocam ne yapmam gerekyor tam olarak?

ben kendi çektiğim ders videolarını ekledim kabul edildi. siteye basvuru yapıyorum halen kabul olmuyor.

youtube adresim imzamda var hocam bakmak isterseniz.

pek bi kazncı yok sanki . günde 5000 felan tıklama olan bi site gerek sanırım. 2 ayda bana 13 tl getirmiş bu da 200tl olması için en az iki yıl beklemek demek oluyor. 200tl altını odemiyolar

sukrugaya' Alıntı:
ben kendi çektiğim ders videolarını ekledim kabul edildi. siteye basvuru yapıyorum halen kabul olmuyor.

youtube adresim imzamda var hocam bakmak isterseniz.
sadece yootubumu kabul ediyo.. yootubdaki adenseyi sitede kullanamıyormuyuz

hocam birkez adsense hesabına sahip olabiliyorsunuz. onu sitesnizde kullanmak için yine adsense içerisinde siteyi ekleme var su sitede kullancam diye. kontrol ediyolar kabul edilirse kulklanıyorsunuz. benimki kabul edilmedi ara ara basvuruyorum . simdilik sadece youtube kabul edildi benim.

saçma sapan kopya içerik dolu bir site için başvurdum kabul oldu reklamlar dönmeye başlamış bile. Bu aralar başvurular kabul ediliyor galiba alamayanlar tekrar başvursun. benim ikinci hesabım oldu.

Bu arada seviyorum bu google amcayı bana mail atmış yine :D

"Google'dan merhaba,

Size iyi haberlerimiz var! 21.May.2015 tarihinde, size Google AdSense kazançlarınız için bir ödeme gönderdik."

3 ayda 24 tl kazandım youtube kanalımda bende kendiminkine az diyordum :sleep:

blog için de şimdi basvurdum tekrar siz konuyu acınca bakalım kabul edilecekmi bu dördüncü basvuru :)

sukrugaya' Alıntı:

blog için de şimdi basvurdum tekrar siz konuyu acınca bakalım kabul edilecekmi bu dördüncü basvuru :)
buna da şükür ayrıca 30 değil 33müş eheh:)) blogumda sadece adsense değil bumerang reklamlarıyla da kazanıyorum. orada da 100tl birikti :mrgreen:

ozlem22' Alıntı:
sukrugaya' Alıntı:

buna da şükür ayrıca 30 değil 33müş eheh:)) blogumda sadece adsense değil bumerang reklamlarıyla da kazanıyorum. orada da 100tl birikti :mrgreen:

bumerang adsenseye göre nasıl ?

sukrugaya' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
sukrugaya' Alıntı:

bumerang adsenseye göre nasıl ?

ayda 1 ya da 2 kere teklif geliyor. blog tıklanma oranlarına göre reklam ücreti veriyor. önce 1 tl ile başlıyor 4, 8, 16 şeklinde artıyor.instagram reklamları geliyor bazen 100tllik. twitter reklamları da geliyor. güzel bence

arkadaşlar diyelim ki 10 sitem var 10 site içinde ayrı ayrı adsense hesabı mı almalıyım?

serkan42' Alıntı:
arkadaşlar diyelim ki 10 sitem var 10 site içinde ayrı ayrı adsense hesabı mı almalıyım?
Hayır adsense hesabınız 1 tane olur ve tüm sitelere reklamları ekleyebilirsiniz. Sadece 1 tane sitenizle kabul edilmeniz yeterlidir. Diğer sitelere başvuru yapmaksızın reklam kodları ekleyebilirsiniz.

sisss' Alıntı:
saçma sapan kopya içerik dolu bir site için başvurdum kabul oldu reklamlar dönmeye başlamış bile. Bu aralar başvurular kabul ediliyor galiba alamayanlar tekrar başvursun. benim ikinci hesabım oldu.

Bu arada seviyorum bu google amcayı bana mail atmış yine :D

"Google'dan merhaba,

Size iyi haberlerimiz var! 21.May.2015 tarihinde, size Google AdSense kazançlarınız için bir ödeme gönderdik."

hocam 2. hesabı farklı ad soyad ile mi aldınız herhalde diğer hesapta herhangi bir banlama felan olur diye bu konularda çok bilgim yok onun için soruyorum bilgisi olanlar bilgilendirme yaparsa sevinirim

yasarsahbaz' Alıntı:
serkan42' Alıntı:
Hayır adsense hesabınız 1 tane olur ve tüm sitelere reklamları ekleyebilirsiniz. Sadece 1 tane sitenizle kabul edilmeniz yeterlidir. Diğer sitelere başvuru yapmaksızın reklam kodları ekleyebilirsiniz.

hocam diğer siteler için kanal oluşturuluyor okuduğum kadarıyla diğer forumlarda felan ama oluşturduğum A kanalı içinde örnek veriyorum 300*250 reklam birimini silemiyorum kanalı kaldırdım ama reklam birimi hala duruyor. Acaba oluşturulan reklam birimleri silinmiyor mu?

Geri