aduket nedir nasıl yapılır ve oyunu

Kodla Büyü

herotürk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
tumblr_mig8j5RZzj1rv1kj1o1_1280.gif

Sene 2000 veya bazı kişiler için 1990. Atari salonlarında en çok oynanan oyunlar arasında yer alan street fighter oyunu kuyruğu almış başını gidiyor. Oyun o kadar güzel geliyordu ki insanlara yaş farkı gözetmeksizin saatlerce tanıdık tanımadık bir çok kişi ile oynardık.

Son zamanlarda tekrar gündeme gelen Haduken Aduket hareketi bilmeyen yeni nesiller için tekrar gündeme getirmek istedik.
oynamak isteyen arkadaşlar linke tıklamak zorunda çünkü buraya kodu ekleyemedim.
http://yontusu.com/flash-oyunlar/haduke ... pilir.html

Bunu arastirip öğrenenler varsa biz baya yaslanmisiz desene.
// ken de yapar o hareketi ben pek beceremezdim o ayrı

ben de hiç sevmezdim ken ve ryu ile oynayanları. yanıma biri girip keni aldı mı aduket aduket başka bişi yok :) ayar olurdum

Zamanında çokça oynadım. ben de yanlış telaffuzlarla biliyormuşum. doğrusu şu imiş;
haduken
Ha => büyük
Dou => dalga
Ken =>yumruk
shoryuken esaslı vuruşu ise
Sho:yükselen
Ryu:ejderha
Ken: yumruk

Mr.Spermata' Alıntı:
Bunu arastirip öğrenenler varsa biz baya yaslanmisiz desene.
// ken de yapar o hareketi ben pek beceremezdim o ayrı

:+1:
ben bütün oyuncularla oyunu bitirirdim.., en on elimizde-aya içinde yara çıktığından dolayı ara vermiştim.

tsigalko' Alıntı:
Rus bir güreşçi vardı, adamın birde kafa kelle hareketi vardı. Akıllara zarar :)

dostum o pehlivan Zangief' ti. evet o adamın kafasını bacak arası yapıp yere oturtması yarım enerjiyi götürüyordu.

Ben bu oyunu sadece lise döneminde değil, son 2 yıl öncesine kadar oynardım. lise sonrası atari salonunda değildi tabi. nette hala oynanan bir oyun ve oynayanlar pekte çocuk yaşta değiller:) Ustalık gerektiren bir oyundur. Eski ama tarihte kalan bir oyun değil. Fırsatım ve düzgün rakip bulsam hala zevkle oynarım. Çok sayıda oyun oynamışımdır ama benim 1 numaralı oyunumdur. Merak edenler için supercade ve ggpo yu araştırabilirler ve http://damdai.com/Supercade/ sitesi üzerinden pek çok usta oyuncu görebilirler.

Ramazan başladığından pc'me super street fighter IV kurdum :) Zaman geçirmek için arada girip eski günleri yad ediyorum :)

Bi arkadaş mortal kombat yazmış. Şu an mortal kombat X var. Oyun çok iyi bir sistem istiyor ve yaklaşık 30 GB. Oyunu çok güzel yapmışlar. Youtube videolarına bakın derim. Ya da demeyeyim, çünkü oyunu indirip oynayasınız geliyor. Ama önce dosya boyutuna, ardından da sistem gereksinimlerini görünce hevesiniz kursağınızda kalıyor :)

Samuray oyunu vardı birde.Bu oyundan sonra en çok tutulan oyundu.Şimdi olsa yaşıma başıma bakmam koşa koşa oynarım.

Geri