AE 2 dk. lık video 5 gb????

Kodla Büyü

abdal

Aktif Üye
Arkdaşlar ben After Effects de 2 daikalık basit bir slayt yaptıp, renderledim 4,5 GB oldu!
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

Videoya cevirirken codec ayarlarına yapman gerekirdi. Yada başka bir format dönüştürme programı ile sıkıştırabilirsin

Evet. Adobe encoder bilgisayarda kurulu ise AE"de proje açıkken composition->add in adobe media encoder tıkla. Sonrasınnda formatı seç, çevir.

Diğer türlü ise büyük video, formatfactory programı ile format seçilip sıkıştırılabilir.

Adobe encoder ile yapmaya çalışıyorum 2 dakikalık slaytı 42 saatte yapıyor bu normal mi? 2 gün boyunca bilgisayarımı kapatmamam lazım ? bu iş nasıl oluyor?
Ahmet27 biraz daha yardımcı olabilir misiniz?

Sevgili arkadaşlar bu konuda sizden yardim istiyorum lütfen. Bana bu konuda yardımcı olacak biri yok mu?

Peki renderin bu kadar uzun olması normal mi 42 saat nedir arkadaş !!! Bu süreyi dusuremezmiyiz? Renderin bitmesi için kesintisiz 2 gün bilgisayarımın açık mi kalması gerek

renderin büyüklüğünü hallettim, şimdi bana şu render süresini nasıl düşürebiliriz bu konuda yardımmmmm edin bana

Bu platformda after effects ' le uğraşan yok mu ? bana acil bu konuda yardım edin lütfenn

Değerli arkadaşlarım;
Yıllardır bu platformdayım, benim gördüğüm şu ki: burası bilişimle hiç alakası olmayan bir yer.
Bilişimle ilgili bir sorunu dile getirip paylaştığında maalesef ki bunu kimse takmıyor! Deneyimini aktarmıyor!

Eften püften yapılan paylaşımlara yapılan yorumların haddi hesabi yok!

Değerli arkadaşlarım;
Yıllardır bu platformdayım, benim gördüğüm şu ki: burası bilişimle hiç alakası olmayan bir yer.
Bilişimle ilgili bir sorunu dile getirip paylaştığında maalesef ki bunu kimse takmıyor! Deneyimini aktarmıyor!

Eften püften yapılan paylaşımlara yapılan yorumların haddi hesabi yok!

Sevgili hocam,
AE ile Render sonrası işlemlere değil de ben Render yapmak istediğiniz çalışmaya yani başlangıç aşamasına değinmek istiyorum. Çalışma formatınız 4K gibi kalite ötesi bir formatsa, görsellerinizin çözünürlükleri yüksek ise render süresinin uzun olması normaldir. Ancak görsellerden ziyade video işlemleri, particle işlemleri, 3 boyutlu işlemlerdir render aşamasında zorlayan. Bu kadar yüksek bir rakam cidden anormal. AE'nin diğer programlarda olduğu gibi Performans ya da Render başlığı altındaki ayarlarını bulup İşlemci ve Ram performansı ile denemeler yapmanızı yani ayarları değiştirerek sonucu gözlemlemenizi tavsiye ederim.

Aslında belki bu noktaya bile gelmeden gerçekten basit bir slayt ile kastettiğiniz; AE'nin 3D ya da matematiksel işlemler gibi yeteneklerini dahi kullanmadan basit bir slayt hazırlamaksa bu iş için AE zaten uygun değil. Gereksiz. Daha basit programları deneyebilirsiniz. Slayt denilnce benim aklıma gelip geçen görsellerden başkası gelmiyor ve bu tür bir çıktıyı en dandik programda 5 dakikada alırsınız.

Hazır bir projeyi editlemeye çalıştım, resimler biraz hareketli, 1.30 dk lık bir slayt. 100 tane resim yükledim o kadar

Geri