AFET EĞİTİMİ CEVAP ANAHTARI

Kodla Büyü
UZAKTAN EĞİTİM AFET YÖNETİMİ CEVAP ANAHTARI
Okul Afet ve Acil Durum Yönetimi Eğitimi Kursu Sorularının Cevap Anahtarı

BÖLÜM 1: Kapsamlı Okul Güvenliği

Eşleştirme:1-A 2-E 3-C 4-D 5-B

Boşluk:1-Güvenli Okul Binaları 2-Okul afet ve acil durum yönetimi 3-

Afet önleme eğitimi

1-B 2-Size göre(çok katılıyorum) 3-A

BÖLÜM 2: Okul Afet ve Acil Durum Yönetimi Kurulu ve Plan

Gözden geçirme 1:1-Okul afet ve acil durum yönetim...2-tehlike,zarar...3-

fiziksel korunma..4-müdahale..5-planın duyurulması...6-tatbikat..

Gözden geçirme 2:Hepsi

Gözden geçirme 3: -lider -temsilci

BÖLÜM 3: Değerlendirme ve Planlama

Durup düşün: A

Gözden geçirme 3 : Altyapısal

BÖLÜM 4: Okullar için Fiziksel Korunma

Gözden geçirme 1: Doğru

Gözden geçirme 2: 1D-2C-3B-4A

BÖLÜM 5: Temel Afet ve Acil Durum Müdahale Prosedürleri

Gözden geçirme 1: doğru

Gözden geçirme 2: 1D-2C-3B-4A

Gözden geçirme 3: B

BÖLÜM 6: Tehlikeye Özel Prosedürler

Gözden geçirme 1: Doğru

Gözden geçirme 2: 1C-2B-3D-4A

Gözden geçirme 3: Doğru

BÖLÜM 7: Okul Olay Yönetim Sistemine Genel Bakış

Soru: 1B-2C-3E-4A-5D-6F

Gözden geçirme 1: 1B-2C-3A

Gözden geçirme 2: A)A)C)A)B)B)A)B

Gözden geçirme 3: 1)3)5)7)2)4)6

BÖLÜM 8: Okul Afet Müdahale Malzemeleri

Soru : iki çanta ve üstteki dosya

Gözden geçirme 1: B

Gözden geçirme 2: A

Gözden geçirme 3: D

BÖLÜM 9: Okul Afet Tatbikatları

Gözden geçirme 1: A

Gözden geçirme 2: 1-Konuşma,2-İtme,3-Koşma,4-Geri dönme

Gözden geçirme 3: 1-Okul afet ve acil durum yönetim...2-tehlike,zarar...3-

fiziksel korunma..4-müdahale..5-planın duyurulması...6-tatbikat..

NOT: Dersleri kırmızı şeritte bulunan PLAY düğmesinden ilerletiyoruz. PAUSE oldukça PLAY yapıp devam ediyoruz. Ancak 1. ve 4. bölümlerde saat aynı yerde tekrarlayıp duruyor, onu anladığınız yerde solda bulunan içerikten diğer sayfaya geçiş yapıyoruz.Burada süre çok önemli,her sayfayı dinleyerek devam ediyorsunuz.En sonunda beyaz sayfa görünceye kadar devam edin.Bu eğitim 4 Mart 2011 de başlayıp,31 Ağustos 2012 de bitecek.Bu kursu öğretmen ve idareci herkes tamamlamak zorundadır.

bu eğitimlerin hızlı tamamlanması yaklaşık yarım saatlik sürede bitirilebilecek bir yol varmış arkadaşlar ben eğitimlere hiç bakmadım bakan arkadaşlar dan bilgisi olan varmı ?

Aynı konuyu ben başlık açacaktım.
Bitirebilen var mı?
Dördüncü bölümü 2 defa eksiksiz dinledim. Sorulara cevap verdim doğru bir şekilde ama nafile. Tamamlanmadı yazmıyor. :verymad:
Yapan arkadaş varmı ? Allah aşkına deli olacağım...... :verymad: :verymad: :verymad:

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    69.4 KB · Görüntüleme: 8,412
yukardaki açıklamalar doğrultusunda işlem tamamdır. :)
ne işe yarayacaksa

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    62.1 KB · Görüntüleme: 8,403
tenten' Alıntı:
yukardaki açıklamalar doğrultusunda işlem tamamdır. :)
ne işe yarayacaksa
Hocam nasıl tamamladın allah aşkına
Tek tek dinledim sorulara doğru yanıt verdim ama olmuyor
sizinki nasıl oldu.

DEMRE' Alıntı:

NOT: Dersleri kırmızı şeritte bulunan PLAY düğmesinden ilerletiyoruz. PAUSE oldukça PLAY yapıp devam ediyoruz. Ancak 1. ve 4. bölümlerde saat aynı yerde tekrarlayıp duruyor, onu anladığınız yerde solda bulunan içerikten diğer sayfaya geçiş yapıyoruz.Burada süre çok önemli,her sayfayı dinleyerek devam ediyorsunuz.En sonunda beyaz sayfa görünceye kadar devam edin.Bu eğitim 4 Mart 2011 de başlayıp,31 Ağustos 2012 de bitecek.Bu kursu öğretmen ve idareci herkes tamamlamak zorundadır
.
açıklama takip edilirse tamamlanıyor..

tenten' Alıntı:
DEMRE' Alıntı:

NOT: Dersleri kırmızı şeritte bulunan PLAY düğmesinden ilerletiyoruz. PAUSE oldukça PLAY yapıp devam ediyoruz. Ancak 1. ve 4. bölümlerde saat aynı yerde tekrarlayıp duruyor, onu anladığınız yerde solda bulunan içerikten diğer sayfaya geçiş yapıyoruz.Burada süre çok önemli,her sayfayı dinleyerek devam ediyorsunuz.En sonunda beyaz sayfa görünceye kadar devam edin.Bu eğitim 4 Mart 2011 de başlayıp,31 Ağustos 2012 de bitecek.Bu kursu öğretmen ve idareci herkes tamamlamak zorundadır
.
açıklama takip edilirse tamamlanıyor..
Yok hocam yine olmadı.
Bizim ilçede de tamamlayan görmedim daha.
İlginiz için teşekkürler.

arkadaşlar afetlerde 1 ve 4. de takılıyo ama yukardaki uyarılar dikkate alınarak yapılırsa tamamlandı diyor. ben hepsini hala bitiremedim ama olacak gibi görünüyor. sadece afetleri yaparken biraz daha hassasiyet...

tamamlanıyor arkadaşlar... hep play ile ilerleyin. cevaplar zaten var. beyaz ekrandan sonrada play düğmesi hep pause olana kadar basın ve 20-25sn bkleyin oluyor. ben bitirdim ve oraya ondan yazdım...

arkadaşlar eğitimlerdeki dosyaları indirebilen varmı acaba? indiren arkadaşlar ekleyebilirrler mi?

bölüm 4 te japonya üzerindeki resimlerdeki sorunu bulmak için tıkla diyor fakat hiç bişeyi kabul etmiyor sol taraftaki menüden sayfa ilerletip gidiyorum bu sefer gözden geçirme bölümlerinde cevabı işaretletmiyor enter işareti çıkmıyor böyle bir sorunla karşılaşan varmı? çok tekrarladım sinirlerim bozuldu çıktım artık

uzaktan meb de afet yönetimini bitirmiştim ... Yeniden açtım 10 başlık dah ilave edilmiş ...hayırlı olsun herkese :verymad: :verymad: :verymad:

Konu biraz eski ama ücretsiz izinden yeni görevime dondum ve uzaktan eğitimde afet yönetimi :kişi ve aileler için afete hazırlık kursunda bolum 2(Turkiyede deprem riskleri)'de soruları cevaplamama ragmen bir sonraki bolume gecemiyorum.denemediğim yol kalmadı, tebrikler bolum3 e gecin vs diyor ama egitimlerime baktıgımda TAMAMLANMADI yazıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Geri