afiş hazırladım nasıl olmuş arkadaşlar?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar yarın basıma gidicek resim sergisi için afiş hazırladım,lütfen olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum,en azından yarına kadar olmamış yerlerini düzelteyim :?

Ekli dosyalar

• Untitled-2~1.jpg
    Untitled-2~1.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 1,034
Hocam fontlar olmamış malesef... Çok fazla arka plan ışığı yapmışsınız.. ayrıca font tipini değiştirin bence. Bir arkaplandaki gri tonlama hoş durmuyor daha canlı renkler kullanırsanız daha iyi olacaktır.

Saygılar

Birden fazla font kullanımı gözü yoruyor bana göre, naçizane...

olumsuz eleştiri : Fontlar ve ağaç, ağaç resmi ilk göze çarpanlar çok fazla kullanmışsınız ya yerlerini değiştirin yada sayısını azaltın.
Olumlu eleştiri : tasarım yani düşünce güzel olmuş,

Glow (Işıma) efektini daha az kullanmanız, resimleri daha büyük kullanmanız daha iyi olacaktır. Şu an resimler hem çok küçük, ne oldukları belli olmuyor hem de tekrarlanan (özellikle yeşil) resim sayısı görseli bozuyor. Mesela 1 resmi, şu anki 4 resim büyüklüğünde kullanırsanız daha iyi olur.
Ayrıca 3 satırda 3 farklı font kullanmanız da olmamış. Özellikle en alttaki yazının fontu okunabilirliği çok düşük. Zemini siyah yapıp, resimlere bir de yansıma eklerseniz daha şık olabilir.

Hocam şu sanırım glov efekti olmamış çok aşırı boğmuş. Arka plan daha canlı ama beyazdan uzak bir renk olmalı.

önerilerinizi dikkate alarak değiştirdim hocalarım,sizce şimdi nasıl,göze çarpan biyer var mı?

Ekli dosyalar

• tasarım son~1.jpg
    tasarım son~1.jpg
    77.8 KB · Görüntüleme: 917
hocam ikincisinde başlığın ışığını yoket rengini de bordo yap.
tarih belirten yazıyı da farklı renk yap ve kalınlığı kaldır.

hocam afişin altındaki yazi da su şekilde olsun

Bütün velilerimiz resim sergimize davetlidir.

Tarih: 11-15 Haziran 2013 Yer: Okul bahçesi
Saat: 13:00

2. resim
Genel tasarım yapısı iyi olmuş. Benim açımdan iki hususa dikkat ederseniz daha hoş olur.
a. Üstteki yazılarda arka plana yakın ikinci renk kullanmayın.
b. Arkaplan için photoshopta bir texture (blending options) çalışması yaparsanız göze daha hoş görünebilir.

Başarılar...

biltek2007' Alıntı:

:+1:

2. yaptığınız daha güzel bence..

biltek2007' Alıntı:

yazı değişicek zaten hocam,teşekkürler tavsiyeniz için

daimon45' Alıntı:
2. resim
Genel tasarım yapısı iyi olmuş. Benim açımdan iki hususa dikkat ederseniz daha hoş olur.
a. Üstteki yazılarda arka plana yakın ikinci renk kullanmayın.
b. Arkaplan için photoshopta bir texture (blending options) çalışması yaparsanız göze daha hoş görünebilir.

Başarılar...
saolun hocam dikkate alıcam..

Geri