afiş

Kodla Büyü
emeğinize sağlık hocam bu at nalına resim oturturma işlemi nasıl yapılıyor peki?
birde yazılara kabartma verirseniz daha güzel olur gibime geliyor

Hocam birtek şu at nalındaki uçurtmalı resim bozmuş...

Bende o nala resim geçirme işini merak ettim...

yapan arkadaşım yorumları okumadı herhalde hala merak etmekteyiz bu nal işini :mrgreen:

zannımca önce nal resmi ile birlikte normal olarak afiş hazırlanır. Daha sonra fotoshopta sihirli değnek aracı ile nalın içi boşaltılır. Daha sonra da diğer resimler bu nal resminin boş olan kısmından görünür.(diğer resimlerin olduğu katman nal resminin bulunduğu katmanın altında olmalı)

at nalının neresine yerleştirecekseniz o resmi o kısmı kopya katman yapacaksınız. sonra resminizi bu katmanın üzerine getirip
kırpma maskesi oluştur(create clipping mask ) yapacaksınız.
bu şekilde yerleştirebilirsiniz...

üstteki uluslararası nallıhan yazısının biraz sıkışık olduğunu düşünüyorum bir de yazdığınız dörtlüğün okunabilirliği biraz düşük gibi geldi. el yazısı olarak daha okunabilir bir font seçebilirsiniz. Nal üstüne verdğiniz dışa ışıma efekti kırmızı çizgi ve bantla üstüste geldiği yerlerde belirsizliğe neden oluyor.

Tasarım konusunda pek bilgim olmasa da bunlar dikkatimi çekti. Analayan biri teyit edebilir ya da saçmaladığımı yazabilir tabi :)

joomlaci' Alıntı:
at nalının neresine yerleştirecekseniz o resmi o kısmı kopya katman yapacaksınız. sonra resminizi bu katmanın üzerine getirip
kırpma maskesi oluştur(create clipping mask ) yapacaksınız.
bu şekilde yerleştirebilirsiniz...

kusura bakmayın.dün bakamadım.Hocamın dediği şekilde kırpma maskesi kullanarak resimleri yerleştirdim.

Geri