ag baglantısı gecerli bir ip yapılandırmasına degil

Kodla Büyü

biri

Üye
yerel ag baglantısı gecerli bir ip yapılandırmasına sahip degil

okulda sabah internet vardi simdi yok . onceki gunde ayni sekilde sabah internet oluyor ama saat 11 gibi bu hatayi vermeye basliyor. ipyi elle veriyorum yine olmuyor. sari unlem isareti var. baglantim kablolu.

bu tip sorunda genellikle donanım sıkıntılı oluyor.
sorun kabloda olabilir. modemden çıkan kabloda olabilir. yada jaklarda sıkıntı vardır.
ölçüm cihazınız varsa girişleri kontrol edebilirsiniz. yada başka pc kullanarak internete girmeyi deneyin.

geçen hafta bizim tahtanın birinden aynı sorunu aldım. sorun jakta çıktı. değiştirince düzeldi.

Geçen hafta cuma günü fiber internet geldi bağlantısı yapıldı okulumuzdaki tahtalar da internete girmeye başladı hiç bir sorun yoktu bugün sabahta bir sorun yoktu ama öğleden sonra bilgisayar sınıfındaki bilgisayarlar internete girmemeye başladı ve hepsi aynı hatayı veriyor

Arkadaşlar bir sınıfta önce akıllı tahtadan "yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil" hatası aldım bir hafta sonra aynı sınıfta bilgisayar da aynı hatayı verdi okul fatihin internetini kullanıyor diğer tahtalarda veya sınıflara sorun yok. bu sorunu nasıl çözebilirim önerisi olan?
bu arada akıllı tahtaya format atmıştım sorun düzelmedi sorun büyük ihtimalle ip çakışması diye el ile ip vereyim dedim ama sonuç değişmedi acaba el ile ip verirken mi bir hata yaptım?

Son düzenleme:
Geri