Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Ağ Güvenlik Anahtarı Uyuşmazlığı Sorunu

Konu, 'Network (Ağ) ve Internet Teknolojileri' kısmında Deadpool tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Deadpool

Deadpool Aktif Üye

Arkadaşlar elimde bir asus k53s notebook mevcut. Bu laptoptan kablo ile internete bağlanmamda herhangi bir sıkıntı yok ancak kablosuz bir modeme bağlanmak istediğimde "Ağ Güvenlik Anahtarı Uyuşmazlığı" diyor. Cevaplarda yanlış anlaşılma olmaması için şöyle açıklama yapayım. Şifre %100 doğru , başka bilgisayarlar istenilen modeme rahatlıkla bağlanabiliyor, bu sıkıntıyı veren notebook başka modemlere bağlanabiliyor, driverleri da güncel. İnternette bir araştırma yaptım bu şekilde çok insan çözüm arayışında. Burada bu sorunla karşılaşmış ve buna çözüm getirmiş arkadaşların olabileceğini düşündüm. Bu arada işletim sistemi de Windows 7 home premium 32 bit. Cevaplarınızı bekliyorum.

2. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Şifreleme türünden (WPA,WPA2) veya yayın protokolünden (b,g,n) kaynaklanıyor olabilir test edip denemen gerekecek.

3. inaan

inaan Aktif Üye

Hocam bu sorun sifreleme modellemsinden kaynaklanıyor olamalı...2 tür sifreleme var AES ve TKİP bunu değiştirerek sorunu çözebilirsin..O pencereye şöyle ulaşabilirsin...
    Sistem Tepsisi üzerinde Kablosuz simgesi üzerine sol tıkla>Açılan menüde bağlanacağın modemin üstüne sağ tıkla>Özellikler>Pencerede AES ise TKIP yap yada tersi...

4. Merdin06

Merdin06 Üye

Arkadaşlar okulumuzdaki akıllı tahtalara imaj yükledim. Ama ancak ne yaptıysam kablosuz fatih ağına bağlanamadım. İki tahta tahta bağlandı. !1qaz2WSX3edc4RFV%56 olan şifreyi giriyorum. Ama ağ uyuşmazlığı hatası veriyo çözümünü yazan olursa memnun olurum teşekkürler

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal