Aga bagli yazici sorunu

Kodla Büyü

ay51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar okulumuzda farkli odalarda bir bilgisayara bagli yazicilar var. Sıkıntı şu mudur beyin bilgisayarina bagli fatih yaziciya baglanabiliyorken, diger yazici olan utax 3040'a baglanamiyoruz. Sabit bir ip verip yaziciyi baglanabiliyorken simdi baglanilmiyor, driveri kaldirip kurduk olmadi, kablolu, kablosuz olmadi, yazici cevrimdisi uyari veriyor. Ayni durum mudur yardimcisi odasinda da farkli iki yazici var birine baglanabiliyoruz digeri yine utax 3025 mpf cevrimdisi uyarisi veriyor.. Ne yapabiliriz.

Son düzenleme:
ip ler değişmiş yazıcıların sanırım genel bir değişiklik var fatih projesiyle ilgili. Ağdan çalışan hiçbir cihaza erişim sağlanamıyor. Bir bilgisi olan var mı ş/0

bütün okullarda bu sorun var sanki. Bizim faz 2 5 yazıcı eylül başında ağda çalışıyordu şimdi yok cevabı bilen paylaşırsa sevinirim.

bütün okullarda bu sorun var sanki. Bizim faz 2 5 yazıcı eylül başında ağda çalışıyordu şimdi yok cevabı bilen paylaşırsa sevinirim.
o kadar zor durumda kaldım ki, uğraşıyorum işin içinden çıkamadım, hem geriliyorum, hemde yapamıyor intibası oluşuyor.

temel sorunlar şunlardır genelde
1.)ağ ve yazıcı paylaşım ayarları
2.)sabit ip vermeme hatası

bunların dışında olabilecek arızalar donanım arızasıdır,
yazının ağ kablosunu kontrol edebilirsiniz.

Geri