Ağa bağlıyım ama nete giremiyorum

Kodla Büyü

kkslyyldz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulda bilgisayarım nete bağlanamıyor. ağa bağlıyım net supportu çalıştırıyorum. diğer pclerde internet var ama benimkinde yok. ip ayarlarını filan değiştirdim ama farketmedi bişey. dün girebiliyodum ama bugün mümkün değil. sizce neyden kaynaklanıyor olabilir :cry:

şöyşe bi dene

bence diğer bilgisayarlara paylaştırmadan ana hattan çek bir bilgisayar dene bu ayarları da bilirsin yani internette bir sorun varmı bak belki olabilir olmazsa diğer arkadaşların dediğini yap

ya benimki de tam tersi...ben ağdaki bütün pc leri görüyorum, netsupportu sorunsuz bi seiklde kullanıyorum..ama lab daki bilgisayarlar nete baglanamior..ip i otomatik verince baglaniorlar ama bunda da surekli ip cakismasi oluyor netsupport calismior..ne yapmaliyim ..ya da sorun nereden kaynalanior?
bu arada benim pc de iki baglanti kablosu var biri yerel ag, digeride internet baglantisi..

selam

bütün bilgisayarların hepsini otomatik algıla yaptığından eminmisin o halde çakışmaması lazım bide biri yerel ağ, biri internetse bağlantının orda bi sakatlık olabilir

evet yaptıgıma eminim...
bencede bi sakatlık var ama anlamadim olayin bende ki iki hattan mi kaynaklanior yoksa farkli biseydenm mi

Hocam denetim masası-internet seçenekleri bağlantılar sekmesi altında yerel ağ ayarlarınızı bir kontrol edin hocam.geçersiz bir proxy çalışıyor olabilir.

ebf' Alıntı:
Hocam denetim masası-internet seçenekleri bağlantılar sekmesi altında yerel ağ ayarlarınızı bir kontrol edin hocam.geçersiz bir proxy çalışıyor olabilir.

evet hocam. proxy ayarları değişmiş o yüzden giremiyormuşum. epey uğraştım sonunda buldum . girdim buraya bi baktım ki siz yazmışsınız zaten :) . teşekkür ederim yine de hocam

Geri