ağa bulaşan virüs!

Kodla Büyü

elgunlu

Aktif Üye
Ağda virüs olabilirmi? Bir işyerinde ağa bağlı bilgisayardan internete girildiğinde farklı farklı reklamlar çıkıyor. Çeptende ağa bağlanıp internete girilince aynı şekilde reklamar geliyor. Ağdaki bilgisayarı söküp başka yere götürünce reklamlar çıkmıyor. format atılmasına rağmen sorun devam ediyor. modemi resetleyince 1-2 gün düzelti fakat sonrasında yine aynı. Çözüme yönelik fikir verebilirseniz sevinirim. Daha öne hiç buşekilde bir virüs yada durumla karşılaştınızmı acaba?

Hocam mantıklı değil.Ağda reklam gösterip başka yerde göstermemesi. Farklı bir modem ile deneyin. Modem de açık varsa bunu reklam atmak için kullanan olabilir.

Nasıl olabilir dersen mesela Dns ayarı mesela sahte sunucu olabilir. Böyle hiç bir şey ile karşılaşmadım tabiki.

Hocam bunu yapabilecek sadece dns o zaman. Yani siz adres giriyorsunuz fakat sahte dns sizi reklamlı sayfaya yönlendiriyor. Modemlerde varsayılan dns ayarı var. Benim modem torrent indirebiliyor ise virüste kapabilir mesela.

1. Değiştirmeyi modemden deneyin
2. bilgisayardaki dnsi değiştirp deneyin.
3. Ultrasurf kullanıp deneyin. (dns i yok sayar )

modeme Firmware güncelemesi yapabilirsiniz virüsü silmek için. (ne ise işte virüs değilde )

Benim aklıma dns den başka birşey gelmiyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    37.2 KB · Görüntüleme: 865
hocam benzeri bir problem benim başıma geldi. bilgisayardan internete girince sıkıntı yok ama telefondan internete girince kendi kendine 5-6 tane siteye geçiş yapıyordu. modem f irmware güncellemesi yaptık ve çözüldü.

Geri