Ağlamayın sonra !!!

Kodla Büyü

ebfo45

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar çalıştaya 13-14 gün gibi kısa bir süre var ama kayıtlara baktığımızda salonun çeyreği bile dolmuyor. Bu çalıştay bıçak gibi sorunlarımızı kesecek iddiasında değiliz ama en azından şimdiye kadar yazılı ve görsel basında pek haber çıkmadı. Bunlara vesile olup ,gür bir ses çıkması sağlanabilr. Katılmayıp sonradan şimdikinden daha kötü bir duruma dişüp ah vah etmeyin.

bunu daha önce de söyledim mutlaka istanbuldaki üniversitelerle bağlantıya geçilmeli ve oradaki öğrenciler bu konuda bilgilendirilmeli..Aramızda İstanbuldaki üniversitelerden mezun olan hiç mi arkadaş yok? Ben istanbula gelemem ancak buradan elimden gelen desteği yapmaya hazırım...

ebfo45' Alıntı:
Arkadaşlar çalıştaya 13-14 gün gibi kısa bir süre var ama kayıtlara baktığımızda salonun çeyreği bile dolmuyor. Bu çalıştay bıçak gibi sorunlarımızı kesecek iddiasında değiliz ama en azından şimdiye kadar yazılı ve görsel basında pek haber çıkmadı. Bunlara vesile olup ,gür bir ses çıkması sağlanabilr. Katılmayıp sonradan şimdikinden daha kötü bir duruma dişüp ah vah etmeyin.

Katılmayı tabii ki herkes istiyor. Ama uygun şartlar sağlanamadığından ve olmadığından katılamayacak arkadaşlar için alternatifler üretilmeli diye düşünüyorum. Bir arakadaştan duyduğum bir sözü de aktarayım: Biliyorsunuz Bakan Tekiradağ gezisi sırasında 2 sözleşmeli öğretmen ile bir diyaloğa girdi. Bunun sonucunda bu diyalog pek çok yerde yayınlandı. Tek tek saymaya gerek yok:Şimdi:
1-) O 2 öğretmen bizim böyle bir planımız var Tekirdağa gelin bize destek verin. Eğer en az 1000 sözleşmeli öğretmen gelmezse Bakan ile konuşmayız deselerdi ve 200 öğretmen geldi diye vazgeçselerdi kim kazançlı çıkacaktı.
2-) O 2 öğretmenin arakasında 1000 sözleşmeli öğretmen gözükseydi değişen bir şey olacak mıydı?
3-) Konuşmayı bilen 2 kişi ile 100 kişi arasındaki fark nedir?

Ben de gelmeyi çok istiyorum ama çok uzağım ve kalacak yerim yok ve İstanbul'u hiç bilmiyorum:(

İstanbulda olsam mutlaka gelirdim arkadaşlar.
Fakat bulunduğum yer istanbula çoook uzak.

Geleceğimiz söz konusu.Sadece İstanbuldaki bilgisayar öğretmenleri gelse bile orası hınca hınç dolar.
Ama hissettiğim kadarıyla kendini kıyıya çeken arkadaşlarımız var. İnşallah yanılırım. Yoksa ah vah demek kar etmez.

fa.ruk44' Alıntı:
bunu daha önce de söyledim mutlaka istanbuldaki üniversitelerle bağlantıya geçilmeli ve oradaki öğrenciler bu konuda bilgilendirilmeli..Aramızda İstanbuldaki üniversitelerden mezun olan hiç mi arkadaş yok? Ben istanbula gelemem ancak buradan elimden gelen desteği yapmaya hazırım...

bencede...stanbuldaki üni ogrencilerininde defstegini almalıyız. sonucta bir iki sene sonra aramızda onlarda olacak olnarda isyan edecekler

bote67' Alıntı:
ebfo45' Alıntı:

Katılmayı tabii ki herkes istiyor. Ama uygun şartlar sağlanamadığından ve olmadığından katılamayacak arkadaşlar için alternatifler üretilmeli diye düşünüyorum. Bir arakadaştan duyduğum bir sözü de aktarayım: Biliyorsunuz Bakan Tekiradağ gezisi sırasında 2 sözleşmeli öğretmen ile bir diyaloğa girdi. Bunun sonucunda bu diyalog pek çok yerde yayınlandı. Tek tek saymaya gerek yok:Şimdi:
1-) O 2 öğretmen bizim böyle bir planımız var Tekirdağa gelin bize destek verin. Eğer en az 1000 sözleşmeli öğretmen gelmezse Bakan ile konuşmayız deselerdi ve 200 öğretmen geldi diye vazgeçselerdi kim kazançlı çıkacaktı.
2-) O 2 öğretmenin arakasında 1000 sözleşmeli öğretmen gözükseydi değişen bir şey olacak mıydı?

BOTE67 forum yazarı söyledikleriniz doğru ancak öyle değil o iş. O 2 öğretmeni tebrik etmek lazım milletin kalanı gibi susmadılar diye. Ancak CEbitteki toplantıda o salon dolmalı hatta o salon yetmemeli salonun dışı dolmalı oraya gelen yazılı göresel basın, genel müdür yardımcımız ve yanındakiler burada sorun değil bayağı büyük bir sorun var çözülmesi gereken diye düşünmeli. Ayrıca üzülerek tüm forum okurlarına sesleniyorum istanbul elinden geldiğince orada olacaktır ancak o salonda zonguldağın, bingölün, batmanın, mersinin, muğlanın yani yedi bölgeden bir sürü ilin varlığı hissedilmeli. Çoğu arkadaşım burada olmak istediğini ama olamayacağını söylemiş. Allah kimseye göstermesin bu arkadaşlarımın anneleri-babaları ölümcül bir ameliyata giriyor olsa "valla mesafe uzak gelemem mi" diyeceklerdi. Bu benzetmem biraz ağır gelmiş olabilir ancak durum bu kadar kritik bir yere gidebilir. O salonda kaç kişi olursa olsun ses çıkacaktır eminim ancak oraya gelin ve KANUNİ yollara hakkınızı arayın ey forum okurları. Genel müdür yardımcısı orada bir sorun olduğunu anlayacaktır ancak nereden geldiniz diye sorarsa ve salonun %95 istanbul diye el kaldırırsa bu işten bir sonuç çıkmaz yada sadece istanbula özel bir çözüm çıkarsa kimse başkasına kızmasın önce kendi takkesini önüne koysun. Herkes HAKKINI kendi arayacak.

Not: Bu forumdakiler artık alıştı sanırım :) tarzım agresif geldi ise kusuruma bakmayın.

theghost83' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:

bencede...stanbuldaki üni ogrencilerininde defstegini almalıyız. sonucta bir iki sene sonra aramızda onlarda olacak olnarda isyan edecekler

theghost83 forum yazarı kardeşim söylediğinize kesinlikle katılıyorum. Hadi üniversitedeki gibi yapalım yarın size ödev bahçeşehir, yıldız ve yeditepe üniversitesi böte bölümlerine siz ulaşın. Sonucuda ister bana PM atın ister burada paylaşın.

NOt: marmara, boğaziçi, istanbul üniversiteleri ile yorulmayın ben bötedeki araştırma görevlileri ile görüşüp pazartesi itibari ile kendilerine bilgi notu gönderiyorum.

Bende kocaelide okudum. Hocalarıma durumu aktarayım. Onlarda katılırlarsa güzel olur sanırım. Koskoca salonun boş kalması bizim için büyük hüsran olur.

**melike**' Alıntı:
Ben de gelmeyi çok istiyorum ama çok uzağım ve kalacak yerim yok ve İstanbul'u hiç bilmiyorum:(

hocam bi aksilik çıkmazsa ben de gideceğim istanbula gelirseniz kalacak yeri dert etmeyin ben de bilmem istanbulu hallederiz ;)

bote67' Alıntı:
ebfo45' Alıntı:

Hocam ozaman bu toplantıyada gerek yok nasılsa istanbuldan veya Ankara'dan bbnet üyesi olan iki tane Bilişim Teknolojisi Öğretmeni vardır.
Eğer böyle düşünürsek baştan kaybederiz. Bizim için koskoca bir salon ayrılıyor 500 kişilik oraya giden BT öğretmenlerinin sayısı 10 geçmezse sizce bu toplantı ses getirirmi.
Nekadar çok olursak okadar etkili olur.
BBnet üyelerinden ricamız eğer imakanınız varsa lütfen bu toplantıya katılın.

Tecrübe diyor ki bu toplantıda insanlar ayakta kalacaklar. Büyük ses getirecek. Merak etmeyin...

GElmeyi de desteklemeyi de çok isterim ama maalesef İzmir'deyim ve 3 aylık bebeğim var.Bu şartlara en çok ben tepkiliyim valla 3 aylık bebekle 8-5 okulda duruyorum.Umaraım bir şeyler değişir.Destekleyen ve ön ayak olan öğretmenlere bincelerce kez teşekkürler.

mesafe ve ailevi 1 2 nedende dolayı gelemeyecem ne yazıkki benim gibi gelemeyecek olanların sayısı fazla.cebite odaklanalım iyi güzel peki cebitte de sonuç çıkmazsa başka bir plan varmı.bakanlığın önünde protesto basın açıklaması vs gibi.o durumda sanırım doğu ve güneydoğudan katılım daha fazla olur

hasari' Alıntı:
bote67' Alıntı:
ebfo45' Alıntı:

Hocam ozaman bu toplantıyada gerek yok nasılsa istanbuldan veya Ankara'dan bbnet üyesi olan iki tane Bilişim Teknolojisi Öğretmeni vardır.
Eğer böyle düşünürsek baştan kaybederiz. Bizim için koskoca bir salon ayrılıyor 500 kişilik oraya giden BT öğretmenlerinin sayısı 10 geçmezse sizce bu toplantı ses getirirmi.
Nekadar çok olursak okadar etkili olur.
BBnet üyelerinden ricamız eğer imakanınız varsa lütfen bu toplantıya katılın.
Söylediklerim = yarısı dolu bir bardaksa siz boş olan tarafına bakmışsınız. O 500 kişilik salon Bursada olsa boş yer bulabilmek için 10 gün öncesinden yer ayırtmak gerekirdi. Bunu kesinlikle sağlayabilirdim,ama ya toplantı Şırnakta olsaydı. İlk TBMM de alınan bir karar vardı: Milletvekilleri sadece seçildikleri ilin değil tüm milletin vekilleridir. İstanbuldaki toplantıya sadece İstanbulda bulunan üyeler katılacak olsa bile ilgililere bu sadece İstanbulun değil tüm Türkiyenin sorunudur mesajını iletemeyecekseniz yada Bursada olsa ben iletemeyeceksem ben öğretmen değil kendi çıkarlarını düşünen bencil bir insan değil canlıyımdır.

Telekonferans yolu veya anlık ileti yolu ile fiziksel olarak orada bulunamayan kişilerin de toplantıya görüntülü ama sanal olarak katılması sağlanabilir bardağın dolu tarafından bir öneriydi.

Hocam bu mantıkla hareket edersek bir yere varamayız. Bizde canlıdan öte birşey olmanı istiyoruz oturduğumuz yerde canlıdan öte değiliz ama Bilişim Teknolojilerinin geleceğini bir girişimde bulunursak belki ozaman farklı birşey olduğumuz anlaşılır.
Hertür girişime açığız ister oraya gelin isterseniz oturduğunuz yerden takip edin. Yeterki Bilişim Teknolojileri için birşeyler yapın. Hepimiz aynı taraftayız. Salonda tek kişide olsak kendi içimizde dev bir kadroyuz.

Geri