Ahmet Gündoğdu, "Enflasyon farkının unutulmadığını" söylüyor

Kodla Büyü
teksen' Alıntı:
hala daha istifa edelim diyenler, istifa edin diyenler var.

tepki işte böyle gösterilir, tavır işte böyle ortaya konur.
http://www.milliyet.com.tr/sorulara-yan ... m-1966568/

şunu da ekleyeyim; iş, öğretmene rotasyon uygulanmasına gelene kadar, yılan size dokununcaya kadar, hiç bir haksızlığa ses çıkarmayanlar, şimdi mi aklınız başınıza geldi. benim şöyle bi tespitim vardı, kendimce, naçizane, iktidar partisi sendikasında sendikacılık yapılmaz. hemşehri dernekçiliği anlayışı ile, ahbap çavuş ilişkisi ile hükümete koltuk değnekliği yapılır. bu uğurda kim olursa olsun, eğer bu anlayışın dışına çıkarsa, haklı olduğu bir durumda bile sendika tarafından arkasında durulmaz ve kişi feda edilir.
bu muhafazakâr yapının olduğu çevrede, biat ve itaat en önemli unsurdur. dolayısıyla bu camialar içindeki kişilerden hem kendi haklarını hem de başkalarının hakkını savunması istenmez. sadece biat ve itaat etmeleri, yönetime amade olmaları ama kesinlikle ve kesinlikle yönetimle ters düşmemeleri ve yönetimi eleştirmemeleri istenir. böyle davranışlar pekiştirilir, böyle davrananlar ödüllendirilir, makamları yükseltilir.

dolayısıyla böyle bir muhafazakâr anlayışa sahip insanlardan oluşan camia ne hak arayabilir, ne hak alabilir, kazanabilir. bu camianın üyeleri de aynı muhafazakâr itaat ve biat kültüründen geldikleri için kolay kolay fikirlerini dile getiremez, yönetime düşüncelerini aktaramaz ve eleştiremezler. bunların akılları başlarına yılan kendilerine dokununca gelir. ancak böyle bi durumda içindeki camiayı sorgulamaya, yargılamaya başlar. ama muhafazakâr itaat ve biat anlayışı ile ve otoriteyi eleştirmeme kültürü ile yetiştikleri için istifa etmeye bile kolay kolay cesaret edemezler.

EBS'liler için gelsin bu fıkra:
teksen' Alıntı:
Bazı fıkralar, bazı hikâyeler vardır ki yeri gelince ondan daha iyisi bulunamaz.
Mesela, “Dur bakalım n’olacak?” diye bir fıkra vardır ki!
Adam iş gezisine çıkmış, dönmüş, akşam yemekte karısına sormuş:
“Eee anlat, bakalım, ne var, ne yok?”
Kadın, şuradan, buradan bir şeyler anlatmış, adam yetinmemiş:
“Başka başka ne var?”
“Valla ne olsun işte, bir de şey oldu ama!”
Adam hemen dikilmiş:
“Nedir, ne oldu?”
Kadın başlamış anlatmaya:
“Yahu geçen gün çarşıya çıkmıştım, peşime biri takıldı. Bilirsin ben sokakta çok ciddiyimdir, yüz vermeden yürüdüm, gittim ama biraz sonra baktım ki herif peşimde...”
“Eee, dur bakalım n’olacak?”
“Dairenin kapısını açtım, döndüm kapayacağım, adam da içeri girmez mi?”
“Eeee, dur bakalım n’olacak?”
Neyse paketleri bıraktım, yatak odasına geçtim, adam da benimle beraber...”
“Perdeleri kapattım, soyundum, dökündüm, çok yorgundum, şöyle bir yatağa uzandım, baktım adam da benimle birlikte yatakta...”
Kadının tepesi atmış:
“Ulan salak, daha dur bakalım n’olacağı kaldı mı? Olanlar oldu, anlasana!”
Her şeyi, her olayı. “Dur bakalım n’olacak?” diye aptal aptal seyredenlere sunulur.

gerisini de okuyun:
http://www.milliyet.com.tr/kissadan-his ... efault.htm

yıllardır bu iktidar başımızda. bir sürü uygulamada türlü keyfiyetler, hukuksuzluklar, usulsüzlükler. müdür atamalarında, başka bi şey olmasını mı bekliyordunuz :!:

teksen' Alıntı:
şu fıkrayı bi de buraya ekleyeyim dedim. bu konuya da uygun bence :!:
teksen' Alıntı:
Fatih ALTAYLI'nın bugünkü yazısında güzel bi fıkra vardı. paylaşmak istedim.

Kim olduğu bu kadar belli bir adama hababam gidip para kaptırırsanız benim aklıma meşhur avcı fıkrası gelir.

Bilirsiniz belki, adamın biri ava gitmiş.

Ormanda karşısına bir ayı çıkmış.
Adam ateş etmiş, vuramamış.
Ayı da gelip avcıya tecavüz etmiş.

Aradan zaman geçmiş.
Adam yine ava çıkmış.
Aynı ayıyla karşılaşmış.
Yine ateş etmiş.
Yine ıskalamış.
Ayı bir daha tecavüz etmiş.

Üçüncü defa ayı ile avcı ormanda yine karşılaşmışlar.
Ayı dayanamamış.

“Ulan avcı mısın, yoksa niyetin başka mı!” demiş.
. . .
Avcı mısınız, yoksa niyetiniz mi başka!
http://www.haberturk.com/yazarlar/fatih ... al-mi-oldu
ekonomik-gelismeler-f7/bakan-simsek-ten-memura-kotu-haber-t135122-15.html

amet bey hakkımızı yerde komaz. Allah onu başımızdan eksik etmesin . O var da 1000 dolar maaş alabliyoruz. YA o olmasaydı ne olcaktı 50 dolar alcaktık .O zaman iyi mi olcaktı.Hem darbede olabilirdi.( o başka bi konuydu sanırım) neyse OSmanlı çoh eyiydi çoh..

duyu81' Alıntı:
amet bey hakkımızı yerde komaz. Allah onu başımızdan eksik etmesin . O var da 1000 dolar maaş alabliyoruz. YA o olmasaydı ne olcaktı 50 dolar alcaktık .O zaman iyi mi olcaktı.Hem darbede olabilirdi.( o başka bi konuydu sanırım) neyse OSmanlı çoh eyiydi çoh..
:+1:

teksen' Alıntı:
duyu81' Alıntı:
:+1:

teksen sen bilmeyürsün amat bey hökümetle çatır çatır mücadele ediyür gekekirse ona garşı çıkıyür bu kadar üretmen yanılmış olamaz hepsi eğitimli canlı sonuçta bunların...osmanlı çoh eyiydi anladın mı helayı kim buldu he

amat bey de şürekâsı da şaşkın avcılar :!:

neremizle gülsek bilemedim.edep yahu.insanların zekasıyla bu kadarda dalga geçilmez ki gerçi hoş bunların bile peşinden giden var allah akıl fikir versin :puhaha:

Geri