Aile mazereti hakkında aklıma bir şey takıldı.

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Benim manisaya ildışı tayinim çıktı ve eşim de öğretmen. Ayrıca eşim de yer değiştirme şartlarını taşıyor. Fakat aşağıdaki altı çizili madde aklımı karıştırdı. Sizce sorun çıkar mı?

ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA
YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU

19-Öğretmen eşlerden yalnızca birinin yer değiştirme şartlarını taşıması ve iller arasında atamasının yapılması halinde diğer eş, mazerete bağlı yer değiştirme döneminde aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. İller arasında isteğe bağlı ataması yapılan eş, aynı atama döneminde ayrıldığı il’e aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır.

Hocam eşiniz özür durumu isteyebilir. Ancak siz tekrar ayrıldığınız ile eş durumu isteyemezsiniz diye anlıyorum ben.

Eşiniz yer değiştirme şartlarını taşıdığı için sizinle birlikte aynı yere tercihe bulunması gerekiyordu. Eğer bu maddedeki gibi şartları tasimadigindan dolayi tercih yapmamış olsaydı hak verilirdi. Ben öyle anladım.

Arkadaslar o dediginiz eslerden her ikisi de il dısında aynı ili yazacak yoksa özür durumuna es basvuramaz,maddesi , 2010 mevzuatta yer almıs olup 2 senedir uygulanmıyordu. 2 ay öncede yeni mevzuat yayınlandı o maddeler kalktı. Yani esler sartlar olsa bile her ikiside il dışı yazacak diye bir sart yok. Birisi yazar digeride es durumunu bekleyebilir.

Geri