akıllı sınıf kurmak istiyoruz?

Kodla Büyü

mus82

Site Gezgini
arkadaşlar okulumuza akıllı sınıf kurmak istiyoruz.bunun için malzemeleri nasıl ve nerden alacağız? bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Hocam sınıfımızı Rikado adlı bir şirkete yaptırdık. İçinde bilgisayar,projeksiyon,akıllı tahta vardı. Ders içeriğinide yanında verdiler ve tüm ders içeriğinide her yıl yenileyeceklerini taahüt ettiler. Sistem gayet başarılı. Aradığımızda da hep açtılar sorularımzı yanıtladılar. İsterseniz telefonlarını verebilirim. Bizdeki Taner hocamızın sınıfından farklı. O tahtayıda gördük ama tercih etmedik. Bizdeki tahtaya bağımlı değil ve öğrencilerde tahtaya zarar veremedikleri gibi bütün tahtayı ve tahtaları akıllı tahta yapabiliyoruz.

mus82' Alıntı:
arkadaşlar okulumuza akıllı sınıf kurmak istiyoruz.bunun için malzemeleri nasıl ve nerden alacağız? bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Hocam akıllı sınıf dediğimiz zaman, sistemi sadece projeksiyon,bilgisayar ve akıllı tahta ile sınırlamıyoruz,
dünyadaki akıllı sınıflar elektronik cevaplama sistemlerini de aktif bir şekilde kullanıyor,
Cevaplama sistemi olmadığı zaman yine eskisi gibi tek taraflı iletişim devam ediyor,
ama elektroy cevaplama sistemleri kurulduğunda sınıfta öğrencide aktif rol oynuyor.....

sekiz' Alıntı:
mus82' Alıntı:

Hocam akıllı sınıf dediğimiz zaman, sistemi sadece projeksiyon,bilgisayar ve akıllı tahta ile sınırlamıyoruz,
dünyadaki akıllı sınıflar elektronik cevaplama sistemlerini de aktif bir şekilde kullanıyor,
Cevaplama sistemi olmadığı zaman yine eskisi gibi tek taraflı iletişim devam ediyor,
ama elektroy cevaplama sistemleri kurulduğunda sınıfta öğrencide aktif rol oynuyor.....
:++:

Sınıfta akıllı tahta, bilgisayar ve projeksiyon haricinde kesinlikle Elektroy un olması gerekir. Elektroy un özel programının içiresinde binlerce lisanslı soru var ve tahtaya yansıtılıp her öğrencinin kendisine ait olan kumandası ile sorulara cevap vermektedir ve test bitiminde gerçek bir değerlendirme yaparak sınıf ve öğrenci bazlı değerlendirme yapılıp öğrencilerin konuyu ne kadar anladığı belli oluyor (Öğretmen sınıfa sorar çocuklar anladınız mı? Öğrenciler hep bir ağızdan evet diyorlar :)). Ayrıca veliler evden değerlendirmeleri ve soruları da görebiliyor . Elektroy u şiddetle tavsiye ediyorum

bilisim14' Alıntı:

www.interaokul.com sitesini detaylı olarak incelemenizi öneririm.
Ücretsiz olarak sunduğu soruların mantığı ve raporlama sistemi çok iyi.
Sorular üst düzey bilişsel yapıda hazırlanmış.
Dersi tekrar etmek için değil, öğretmek için kullanılıyor.
Gerçek inovasyonu orada göreceksiniz.

Geri