akıllı tahta kullananların sağlığını olumsuz yönde etkileyen

Kodla Büyü

ayseeee

Üye
merhaba arkadaşları geçtiğimiz hafta bana gelen bir yazıda benden akıllı tahta ile ilgili kullanım raporu hazırlamam istenmiş. Raporu hazırladım fakat akıllı tahta kullanmanın öğretmen ve öğrenci sağlığını olumsuz yönde etkileyici bir yönünün bulunup bulunmadığı sorulmuş. Bu soruya herhangi bir cevap veremedim. Bilgisi olan varsa beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürlerimi sunarım. İyi akşamlar

Belki projeksiyon ışığına maruz kalmak akıllı tahtanın sağlığı olumsuz etkileyen yönü olabilir, ama bt sınıfının olumsuz etkilerinin yanında pek de önemli değil :wink:

Hocam, cihazlarda kullanılan sisteme göre değişiyor. Malum 4 çeşit tahta türü mevcut şimdilik. Ama Amerika ve Avrupa patentli olanlar malum bir çok prosedürden geçerek bizlere veriliyor. Bu konuda bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ama Çinden gelenleri bilemiyorum. Akıllı tahta değil ama projeksiyona doğrudan bakmak gözleri bayağı yoruyor.

projeksiyon ışığının parlaklığının doğrudan teması tabi ki rahatsızlık veriyor ama evdeki bilgisayarları tv'leri de teknolojinin eksil yönlerinden biri.Sonuçta onlarda hayatımızın parçası.

Geri