Akıllı tahta ray mekanizması

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
S.a. arkadaşlar.
Okul binamız yeni başka bir okuldan çıkma 26 adet faz 2 tahta takıldı geçici olarak.
Tahtaların birçoğunun ray mekanizması Allah'a emanet düştü düşecek sürgü tahtası.
Garanti kapsamında değiller bize ait olmadıkları için yıkılmış binadan bize geldiği için şuan orta malı gibi sahipsiz arıza kaydı da açamıyoruz. Velev ki açtık gelen giden bu güne kadar görmedim inova bilişimden.
Neyse gelelim esas konuya biz bunları değiştirmek istiyoruz tespit ettiğim 30 adet değişim.
Sahibinden de buldum 300-350 TL gibi fiyatları.
İnova bilişim bunları garantiden değişim yapıyor mu?
Eğer değişmiyorsa siz nerden nasil ne kadar fiyata alıyorsunuz?

S.a. arkadaşlar.
Okul binamız yeni başka bir okuldan çıkma 26 adet faz 2 tahta takıldı geçici olarak.
Tahtaların birçoğunun ray mekanizması Allah'a emanet düştü düşecek sürgü tahtası.
Garanti kapsamında değiller bize ait olmadıkları için yıkılmış binadan bize geldiği için şuan orta malı gibi sahipsiz arıza kaydı da açamıyoruz. Velev ki açtık gelen giden bu güne kadar görmedim inova bilişimden.
Neyse gelelim esas konuya biz bunları değiştirmek istiyoruz tespit ettiğim 30 adet değişim.
İnova elektronik olmayan aksamlara bakmıyor sayın hocam. Garanti kapsamında değil. Kendi imkanınızla değiştireceksiniz.

Hocam bizdede aynı durum vardı, alyan seti aldık, seminer döneminde sıkıntılı olanları yanlarındaki alüminyum çerçeveleri söküp hepsini yaptım. Kırık kilitlerin yerinede hirdavatcida bulduğumuz tokmak şeklinde kulpları taktık.

Hocam bizdede aynı durum vardı, alyan seti aldık, seminer döneminde sıkıntılı olanları yanlarındaki alüminyum çerçeveleri söküp hepsini yaptım. Kırık kilitlerin yerinede hirdavatcida bulduğumuz tokmak şeklinde kulpları taktık.
kulp yerleri ayrı saçmalık oraları parmak geçirilerek açılabilen bir şekilde yapsalar daha iyi olurdu kulplar ha bire düşüyor kırılıyor.

S.a. arkadaşlar.
Eliniz matkap tutuyorsa bir kısmını tamir edebilirsiniz. Sistemi basit. Kırılmış olanlar için ise mecburen yenisini sipariş vereceksiniz.
Aşağıda iki tane firma atıyorum. Fiyat sorun, uyarsa alabilirsiniz.

Sav bilişim yedek parça
05432351832

Kayseri Ray kilit yedek parça
05466690970

İşimiz olmamasına rağmen ben de okuldaki hemen bütün rayları değiştirdim. Sorsan btr'ler ne iş yapıyor ki derler. Oysa bir ray değişimi en az 1000 liradır. Belki de 1000 liraya değiştirecek kimse bulamazsınız. Bunun için okulun bütçesi de yok. Amaaan neyse. Söylenecek çok şey var da...

Kırılan kulpları yenisini takmıyoruz. Raylar iyi ise kolaylıkla açılıyor.

S.a. arkadaşlar.

Hocam tam da anlattığınız durumun aynısını biz de yaşadık Malatyada. Anahtarsız kulplar 150₺'ye geldi bize. Tahtaların montajını yapan ekip ücret karşılığında değiştiririz demişlerdi. Hepsini yaptılar ama ray sistemlerini tam olarak bilmiyorum.

Ray mekanizmasını Gaziantep Ops Çözüm olarak yıllardır orjinal üretimini yaptırıyoruz. Kullanılan rulmanlar maalesef ülkemizde üretilmiyor. Almanya Çin ve Japon üretimleri mevcut. Fiyatın büyük bir kısmını rulmanlar tutuyor.

Ray mekanizmasını Gaziantep Ops Çözüm olarak yıllardır orjinal üretimini yaptırıyoruz. Kullanılan rulmanlar maalesef ülkemizde üretilmiyor. Almanya Çin ve Japon üretimleri mevcut. Fiyatın büyük bir kısmını rulmanlar tutuyor.
muhammed bey sizi firmayı aradım. 350 tl mi dedi neydi en son 330 olur demişlerdi ama bizim bunu karşılayacak bütçemiz yok daha uygun fiyat birşeyler arıyoruz.

Geri