Akıllı Tahtadan Rehberlik Sınıfına Kablo Çektim Tek Biri İnterneti çalıştırıyor.

Kodla Büyü

BayTerapi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Yeni atandığım okulumda bir sınıfımızın yanına koridor sonu olduğu için bölme yapıp rehberlik odası yapmışlar. fakat internet yok odada. ben de bir 5 li hub alıp sınıfın kırmızı kablodan aldığı interneti hub a bağladım. daha sonra bir eternet kablosu ile akıllı tahtaya bir eternet kablosu ile rehberlik odasına interneti dağıttım daha doğrusu dağıttığımı sandım fakat kırmızı kablo sadece bir pc ye internet veriyor. ıp den dolayı sanırım. bu işi çözemedim maalesef. bu sebeple sorunuma çözüm bulmak için siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istedim. Şimdi o kırmızı kablo ile sistem odasında ne gibi bir değişiklik yaparsam o kablodan gelen internet 2 pc ile interneti paylaşır ? ya da böyle bir imkan yok mu acaba ? şimdiden teşekkürler. Selamalar

Fatih ağının yapısı bu şekilde hocam. Tek cihaz kullanmasi icin ayarli. Bt sinifi, z kutuphane portlari coklu portlardir. Yapacaginiz sey ya bt sinifinda bulunan switchden kablo cekeceksiniz ya da kullandiginiz portu çoklu kullanıma actıracaksiniz. bt koordinatorunuz yardimci olacaktır bu konuda.

Bir ankara numarası var. aradığınızda okul kurum kodunu soruyorlar. bilgisayarın başında olmanız lazım. tespit edip portu çokluyorlar. sorun çözülüyor

Pys den arıza başvurusu yapın. Altyapı port çoklama diye. Size döneceklerdir. Bana çok hızlı bir şekilde ulaşmıştı görevli arkadaşlar

Geri