Akıllı Tahta - Belli bir bölgedeki dokunmatik sorunu?

Kodla Büyü

N3CAT1

Site Gezgini
Arkadaşlar okuldaki akıllı tahtalardan birinde başlat menüsünün yanındaki ikonların olduğu bölgede dokunmatik çalışmıyor. Sizce neden kaynaklanabilir bu durum? Kalibrasyonla bir ilgisi olabilir mi?

etkileşimli tahtanın 4 köşesinde dokunmatiğin çalışmasını sağlayan kameralar vardır. Belirttiğin yerlerdeki kameranın görüşü tozdan kapanmışsa dokunmatikte sorun çıkabilir.

bizdede tahtanın dokunmatiği dokunduğun yeri değil başka yeri algılıyor. aynı yere her dokunuşta farklı yeri algılıyor. kalibrasyon yapılmıyor. var mı böyle bir sorunla karşılaşan acaba

xodeda' Alıntı:
bizdede tahtanın dokunmatiği dokunduğun yeri değil başka yeri algılıyor. aynı yere her dokunuşta farklı yeri algılıyor. kalibrasyon yapılmıyor. var mı böyle bir sorunla karşılaşan acaba

Bu sorunu çözebildiniz mi acaba?

xodeda' Alıntı:
Hocam ekranın tamamını özellikle de köşeleri temizleyici spreyle iyice temizleyin sorununuz düzelecektir...

Tozunu temizledim yine de çözülmedi, peçeteyle temizlemiştim tertemiz oldu ama farklı temizleme yolu mu var yoksa?

semraaa14' Alıntı:
Tozunu temizledim yine de çözülmedi, peçeteyle temizlemiştim tertemiz oldu ama farklı temizleme yolu mu var yoksa?
Lcd temizleme spreyi ya da ıslak mendille temizlendiğinde geçiyor hocam... Tabii sensörler yerinden oynamadıysa...
Özellikle de köşelerin temizlenmesi önem arzetmekte...

xodeda' Alıntı:

kalibrasyon yapılmama sebebi eğer tıklayamadıgınız için ise bi şekilde deneye deneye kalibrasyonu çalıştırın düzelir.Ama kalibrasyon açılıyor da olmuyorsa program sıkıntılıdır.sistem geri yükleme felan deneyin bu durumda

Merhaba arkadaşlar. Bende kbir tahtada da sağüst çaprazdan başlat menüsünün olduğu yere kadar algılamıyor. Sistem yükledim. Tozunu aldım. Kalibrasyonda o bölgedeki kutuları algılamıyor. Sorun ne olabilir? Donanımsal mı?

Dokunmatik sorunununda tahta öncelikle güzelce temizlenir. Kameraları tahta kapalıyken temizleyin. Hala çalışmayan bölgeleri varsa kalibre edin. Yine olmazsa image atın. Bu da olmazsa kameraların değişmesi gerekebilir. Vestel'e arıza kaydı bırakın.

Geri