akıllı tahta için mikrofonlu webcam

Kodla Büyü

floki2013

Üye
Merhaba arkadaşlar. Okulumu eba destek noktası haline getirmeye çalışıyoruz. İdare webcam satın almak istiyor droidcam yazılımı onlara kullanışlı gelmedi. Akıllı tahtada kullanıp sıkıntı yaşamadığınız, kurulumu kolay hatta mümkünse tak çalıştır şeklinde olan webcam marka ve modelllerini paylaşma imkanınız olur mu? Birçok webcamde görüntü iyi olsa bile ses konusunda sıkıntı yaşanıyor. Mikrofona ekstra parar vermemiz gerekmeyecek çok pahalı olmayan modelleri yazabilir misiniz? Teşekkürler

Uzaktan eğitimde aslında Mikrofonlu WebCam yerine, kablosuz mikrofon öneririm. Yine aynı şekilde uzaktan eğitim sınıfları oluşturulmak isteniyorsa, eğer öğretmen akıllı tahta yanında, ayrıca normal tahta kısmını da kullanacaksa normal objektif ayarlı kamera daha iyi olur. Eğer öğretmen bir youtuber gibi ders anlatabilmek istiyorsa, alınacak çok ekipman var.

Merhaba, ugreen 3mt uzatma usb kablo alın. Görüntüde sorun olmaz,internet hizi yeterli. Ancak sabitleme nasıl olacak? 1. 5 metrelik tripoda mı sabitleyeceksiniz. Akilli tahtayi tam alacak şekilde sabitlemek gerekiyor. Bir de mikrofonu yeterli mi?Ben de merak ettim. Alirsaniz cevabını yazi

Bizde A4 tech kamera var eski model görüntü iyi tek sıkıntı ses mikrofon bakıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim bu arada başka okullarda farklı marka kamera alan arkadaşların hepsinin ortak problemi yankı arkadaşlar aklınızda bulunsun bence orta düzey kamera ve mikrofon daha mantıklı

Microcase mikrofonlu webcam aldık. Tavsiye etmem. Kamera fena değil ama mikrofon kötü. Mikrofona yakın konuşmak gerekiyor, bu sefer de kameraya çok yakın bulunman gerekiyor. Hele tahtaya geçip anlatayım deyince ses iyice derinden çıkıyor. Ucuz etin yahnisi sert olur diye boşuna dememişler.

Benzer bir durumu yaşadığımızdan, kamerasız bir tercihe yöneldik. Bazı arkadaşlar okulda akıllı tahtada ders işlemek istediler ancak görüntü gitmese de olur diye düşündük. O yüzden sadece yaka mikrofonu ile ekran paylaşımı yaparak ders işleyecekler. Kamera tahtayı mı çekmeli, öğretmeni mi almalı derken kameraya gerek olmadığına ikna oldular.

Benzer bir durumu yaşadığımızdan, kamerasız bir tercihe yöneldik. Bazı arkadaşlar okulda akıllı tahtada ders işlemek istediler ancak görüntü gitmese de olur diye düşündük. O yüzden sadece yaka mikrofonu ile ekran paylaşımı yaparak ders işleyecekler. Kamera tahtayı mı çekmeli, öğretmeni mi almalı derken kameraya gerek olmadığına ikna oldular.
Hocam madem öğretmen görünmüyor akıllı tahta niye kullanıyoruz açsınlar laptopu oturduğu yerde konuşsun yapsın . Çok mantıklı gelmedi bana

Hocam yaka mikrofonu aldınız mı? Aldıysanız ne aldınız?

Hocam madem öğretmen görünmüyor akıllı tahta niye kullanıyoruz açsınlar laptopu oturduğu yerde konuşsun yapsın . Çok mantıklı gelmedi bana
Evde laptop/bilgisayar/internet imkanım yok denildiği için bu yolu deniyoruz. Diğer yandan bazı derslerde sadece PDF/Z-Kitap kullanıldığı için kamera olmasa da olur diye düşünüldü.

Akıllı tahtaya bağlamak için webcam ve yaka mikrofonu düzeneği kurmak istiyoruz.
Biz aldık, çok memnun da kaldık diyeceğiniz marka, model, fiyat vb. öneri var mı?

Yada alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Fazlaca alacağız, her biri için ortalama ne kadar masraf çıkar, acilen tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar aslında kamera yerinde öğretmenlerin cep telefonlarını kullanmalarını isteseniz okul ağına kablosuz bağlansınlar sonrasında cep telefonunu en öndeki öğrenci sırasına bir stand vasıtasıyla yerleştirin. Bu şekilde derse katılan öğrenci en ön sıradan dersi canlı canlı dinler. Hem bu sayede masraf yapmadan okulunuzun internet alt yapısının böyle bir duruma ne kadar hazır olduğunu görürsünüz.
sinif-ders.png

Her öğretmen kendi cep telefonunu kullansın önerim pek kabul görmedi. Biri çarpar öğretmenin telefonu kırılır, sorun olur dendi.
Bir de tahtada o düzenek hep hazır olacak, her derste zoom ile kullanılacak, her teneffüste tak-çıkar olmasın, sabit bir düzenek olsun isteniyor.

Yüz yüze eğitime katılamayacak öğrencilerin dersi evden takip etmesi için.

hocam mikrofon olarak webcam kullanacaksanız sizi üzer bilginiz olsun, öğrenciler hocanın sesini duyamıyoruz diyecekler. Ayrıca webcam kablolarının kısa olması da tahtayı karşıdan görmek için gerekli olan uzaklığa yetişmeyecektir. Hadi usb uzatmayla bu sorunu çözdünüz ama ses için yaka mikrofonu şart derim.

Yakın bir okulda kullanılan bir ürün, bizdeki arkadaşlar da sipariş geçmiş çalıştığını görünce. Ama henüz kargoda. Marka model öğrendiğimde ileteyim hocam. Onu sormamıştım.
hocam bizim okul için de böyle bir şey düşünüyoruz. yüzyüze ders olurken diğer grup canlı takip etsin. memnun kaldınız mı yaka mikrofonundan? markası modeli nedir, rica etsem?

Biz de mikrofon alacağız var mı tavsiyesi olan. Bir de telefonla bağlananlar nasıl bağlanıyor acaba bilgi verebilir misiniz

geçici bir çözüm olarak veya para harcamadan; öğretmen telefonunu telsiz mikrofon gibi kullanabilir.
öğretmen hesabıyla akıllı tahtada zoom da dersi başlatır. telefondan öğrenci gibi derse katılır. böylece telefonu cebine atıp mikrofon ve kulaklığını kullanır.

Lastvoice LM-110 model yaka mikrofonu test ettim bugün gayet güzel. Son 27 adedi 67 TL den indirimli aldık. Netteki fiyatı 85 TL civarında. 6 m kablo uzunluğu var.

hocam bizim okul için de böyle bir şey düşünüyoruz. yüzyüze ders olurken diğer grup canlı takip etsin. memnun kaldınız mı yaka mikrofonundan? markası modeli nedir, rica etsem?

Platoon Profesyonel Youtuber Yaka Mikrofonu 1.5 Metre Kablo 3.5 Mm Stereo ES-3438

Hocam ürün buymuş. Geç cevaplayabildim, kusura bakmayın. Sadece mikrofon şeklinde, ses tahtadan geliyor. Giden görüntü yok. Aldıklarında fiyatı 16.90 imiş, şimdi biraz artmış olabilir.

Biz de mikrofon alacağız var mı tavsiyesi olan. Bir de telefonla bağlananlar nasıl bağlanıyor acaba bilgi verebilir misiniz
Hocam, şöyle bir uygulama yapıyoruz: -Öğretmenler, telefondaki zoom hesabından Meetings bölümünden öğrencilere link olarak gönderdiği dersi başlatıyor. (Biz recurring meeting yani sabit ID ayarladık).
-Tahtadaki Zoom ile kendi dersine katılıyor.
-Telefondan Participants bölümünden tahta için Make Host yetkisi veriliyor.

Bu şekilde telefon, kamera ve mikrofon görevi görüyor. (Masa üstü telefon sabitleyici kullanmak gerekli)
Tahtadan da Share Screen yapılabiliyor.

Yankıyı önlemek için de tahtanın sesini tamamen kısıp telefondaki görüşme sesini en üst seviyeye getirmek gerek.

Bu yöntemde, derse başlarken vakit kaybını en aza indirmek için bazı konulara dikkat etmek gerekiyor, şöyle ki:
Öğretmenlerin telefondaki Zoom hesaplarının hep açık tutulması
Öğretmenlerin dersi başlatacakları Meeting ID ve Passcode'u bilmeleri (Bazen öğrencilere gönderdikleri linkteki ID'ye dikkat etmeyebiliyorlar).
Etkileşimli tahtaların ders başladığında açık durumda olması vb.

Son düzenleme:
Geri