Akıllı tahta priz uygulaması..

Kodla Büyü
hocam evet senelik ücreti var. Sanırım 150-180 tl arasında bir şeydi. Oldukça rahatlık sağladığı için senede bir defa bu ücret bana makul geliyor.ücreetli olduğundan arayıp sorun olduğunda destek alabiliyorsun. Ücretsiz yazılımlarda doğal olarak bu yok.Hem iOS hem android desteği olması da avantaj.
Teşekkür ederim

Merak edıyorum sızın ogrencıler tahtayı acınca ne yapıyor. Ben kız meslekteyım muzık acıp halay cekıyorlar en fazla 5 yıldır kılıt kullanmıyorum lablarda sınıflarda ıse atak var ama cocuklar muzık acıp 4 dk onu dınlıyorlar
Hocama katılıyorum. Bu tahtalar öğrenciler için var ve sürekli öğrencilerin dokunması engellenmeye çalışılıyor. Nacizane görüşüm lütfen kimse yanlış anlamasın ama okullara ilk bilgisayar dağıtıldığında işgüzar müdürler hepsini alıp depolara attı. Devlet hesap sorar, aman bozulursa başımıza iş alırız, bilgisayar dersi zaten sınavlarda çıkmıyor vs... Bu sene tayin isteyerek başka bir okula geldim ve öğrencilerin maddi durumları iyi olduğu için robotik kursu açmak istedim. Malzeme listesi çıkardım fiyat teklifleri aldım ve en ucuz 1020 tl ye işi bağladım. Fakat velilerden gelen tepkilere inanamadım.
Hocam attığımız taş vurduğumuz kuşa değer mi?
Hocam ileride sınavı var bu çocuğun onu etkiler mi?
Hocam 1020 tl çok değil mi?(ki bunu diyen veliler öğrenciye kaynak kitap için 1370 tl verdi)

Yani işin özeti şu değerli arkadaşlar. Biz öğrenciyi aman tahtaya ellemesin aman tahtayı bozmasın aman bilmem ne diyerek engelliyoruz. Çocuğun yaptığı hocamızın dediği gibi en fazla halay çekmek zaten meb interneti herşeyi engellemiş durumda. Belki çocuk faydalı birşey öğrenecek akıllı tahtadan ama bilişim öğretmenleri olarak biz bile engelliyoruz öğrencilerimizi.

Tavsiyemi sorarsanız öğrencilere tahtayı yasaklamak yerine oynayabilecekleri eğitsel flash oyunlar var veya scratch ile kendimizin yapabileceği oyunlar var vs. Onları yükleyerek öğrencilerin en azından teneffüslerde pis tuvaletlerde sigara içmelerini engelleriz. Veya tahtaya her hafta yeni bir soru grubu yükleyerek ödüllü bilgi yarışmaları yapabiliriz. Yani engellemek yerine nasıl kullanılacağını öğretmek daha mantıklı geliyor bana ki bu akıllı tahtalar geldiğinden beri öğrencilere nerelere dokunmamaları gerektiğini söyleyerek(priz, hdmi,usb bölümleri, işletim sistemi içerisindeki sistem yazılımları..vs) kullanmalarına izin veriyorum ve bu tahta sizin çocuklar eğer bozarsanız dersi eski usul işlemek zorunda kalırsınız veya bozduğunuz yerin maliyetini karşılamak zorunda kalırsınız gibi telkinlerde bulunuyorum. Öğrencilerim şimdiye kadar tahtalara zarar vermiş değiller.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hocamın çalışmasına gelince sistemi nasıl kurduğunuzu bilmiyorum ama lütfen öğrencilere elektrik çarpmaması için dikkatli olun.

kartlı yapıldığını duymuştum ama mopak olduğunu bilmiyordum bakilabilir tebrik ederim.Kart unutulur falan diye telefon kontrolü yapmayı düşündüm. Priz iptal sizde anladığım kadarıyla. Peki çok kurcalıyor mu öğrenciler. Öğretmenler ne düşünüyor.
Hocam prizi iptal etmedim. Kanalın içinden ek yaptık. Akıllı tahtanın fişini direkt kanala yerleştirdik. Prizi şarj aletlerini takmaları için bıraktık. Kullanımı gayet rahattı. Öğretmenler de çok memnundu. Okul müdürlerinin hepsi beğenmişti, kendi okullarına yaptırmak için sözleşmişlerdi. Ama şimdi süreç nasıl ilerledi bilmiyorum. Farklı bir okula atandım.

Bu projeyi çoğu yere uyguladılar, örneğin metal bölümündeki kaynak makinelerinin güç kısmına yerleştirip sadece öğretmen kontrolünde çalıştırılmasını sağladılar. Arkadaş müstakil evinin bahçe ve bina giriş kapısına uyarlamıştı. Çocukları kart ile giriyordu. Onları izmir kart ( toplu taşıma kartı) ile girecek şekilde ayarlamıştı.

Hoca
Hocama katılıyorum. Bu tahtalar öğrenciler için var ve sürekli öğrencilerin dokunması engellenmeye çalışılıyor. Nacizane görüşüm lütfen kimse yanlış anlamasın ama okullara ilk bilgisayar dağıtıldığında işgüzar müdürler hepsini alıp depolara attı. Devlet hesap sorar, aman bozulursa başımıza iş alırız, bilgisayar dersi zaten sınavlarda çıkmıyor vs... Bu sene tayin isteyerek başka bir okula geldim ve öğrencilerin maddi durumları iyi olduğu için robotik kursu açmak istedim. Malzeme listesi çıkardım fiyat teklifleri aldım ve en ucuz 1020 tl ye işi bağladım. Fakat velilerden gelen tepkilere inanamadım.
Hocam 1020 tl çok değil mi?(ki bunu diyen veliler öğrenciye kaynak kitap için 1370 tl verdi)

Yani işin özeti şu değerli arkadaşlar. Biz öğrenciyi aman tahtaya ellemesin aman tahtayı bozmasın aman bilmem ne diyerek engelliyoruz. Çocuğun yaptığı hocamızın dediği gibi en fazla halay çekmek zaten meb interneti herşeyi engellemiş durumda. Belki çocuk faydalı birşey öğrenecek akıllı tahtadan ama bilişim öğretmenleri olarak biz bile engelliyoruz öğrencilerimizi.

Tavsiyemi sorarsanız öğrencilere tahtayı yasaklamak yerine oynayabilecekleri eğitsel flash oyunlar var veya scratch ile kendimizin yapabileceği oyunlar var vs. Onları yükleyerek öğrencilerin en azından teneffüslerde pis tuvaletlerde sigara içmelerini engelleriz. Veya tahtaya her hafta yeni bir soru grubu yükleyerek ödüllü bilgi yarışmaları yapabiliriz. Yani engellemek yerine nasıl kullanılacağını öğretmek daha mantıklı geliyor bana ki bu akıllı tahtalar geldiğinden beri öğrencilere nerelere dokunmamaları gerektiğini söyleyerek(priz, hdmi,usb bölümleri, işletim sistemi içerisindeki sistem yazılımları..vs) kullanmalarına izin veriyorum ve bu tahta sizin çocuklar eğer bozarsanız dersi eski usul işlemek zorunda kalırsınız veya bozduğunuz yerin maliyetini karşılamak zorunda kalırsınız gibi telkinlerde bulunuyorum. Öğrencilerim şimdiye kadar tahtalara zarar vermiş değiller.

Hocamın çalışmasına gelince sistemi nasıl kurduğunuzu bilmiyorum ama lütfen öğrencilere elektrik çarpmaması için dikkatli olun.
Hocam ortaokulda çalışınca ben de sizinle aynı düşüncedeydim. Meslek liselerinde binalar dağınık yerleşkede oluyor ve kontrolü sağlamak sıkıntılı. Her tür içeriği usb bellek ile vb şekilde izleyebiliyor. İşin pis tarafı sosyal medyada yayınlıyorlar o yüzden işin içinden çıkılamıyor. Bu tür sistemlerde okul idaresi güvendiği sınıflarda zaten açık bırakabiliyor.

Hocam siz söyleyince prizi iptal etmemek daha mantıklı geldi. Haklısınız şarj aletleri falan için gerekebilir. Gerçi telefon çoğu okulda yasaklandı ama geneli düşünmek lazım. Ben de o şekilde yapabilirim. Telefon karttan daha üstün geldiği için onda devam ederim.Tesekkurler

Ortaokul, lise farkı, lisede serbest bırakırsan, dönem sonunda +18 film klasörlerini silerken bulursun kendini

Arkadaşlar evrak işlerimiz olduğu için tamamlayamadım devreyi. Bir iki hafta içinde video atarım.

Geri