Akıllı Tahta USB Giriş Problemi

Kodla Büyü

orangeroom

Site Gezgini
Merhabalar,
Okulumuzda ATAK programını kullanıyoruz. Tahtalardaki USB uzatmaları (Yani USB'lerin duvara bağlanan girişleri) neredeyse hiçbir tahtada çalışmıyor. Bu yüzden flashları doğrudan tahtaya takarak kullanıyoruz. Ama bu da zaman içinde arızalara sebep olacak gibi duruyor. Şimdiden temas problemleri olmaya başladı. Tahtaları tek tek kontrol ettikten sonra Altyapı hizmetlerini arayarak bu sorunun giderilmesini isteyeceğim. Ama hem süreç uzayacak gibi geliyor, hem de sanki yine verimli olmayacak. Her sınıf için kendimiz uzatma kablosu alıp taksak mı diye düşündüm. 22 sınıf var, 200 TL gibi bir maliyet olacak. İleride olabilecek arızaları düşünürsek bu para verilebilir şimdiden. Ama yine de emin olamadım, sonuçta bu sistem tahtalarda var. Fikirlerinizi bekliyorum, sizlerde durum nasıl?

usb uzatma kablolarınızı kontrol edin bence, ben tüm tahtalarda usb uzatma kullanıyorum (5-10 tl lik olanlardan değil, usb 3.0 ve kaliteli) bi sıkıntı yor.
kaliteli ve kısa olması tercih sebebidir.

hocam, duvardaki girişler akıllı tahtanın dokunmatiği ile, başka bilgisayarı kontrol etmek için kullanılıyor.
usb bellekler yan taraftan kullanılıyor.

arkadaşlar ben usb çoğaltıcı alarak çözüm buldum. İki üç saniye geç algılıyo ama alıştı herkes. özellikle atak kullanıyosanız kesinlikle tavsiye ederim yoksa daha büyük masraflar çıkıyo

fmg66' Alıntı:
arkadaşlar ben usb çoğaltıcı alarak çözüm buldum. İki üç saniye geç algılıyo ama alıştı herkes. özellikle atak kullanıyosanız kesinlikle tavsiye ederim yoksa daha büyük masraflar çıkıyo

Hocam sizin de mi duvarlara bağlanan usb uzatmaları çalışmadı, o yüzden mi çoklayıcı aldınız?

orangeroom' Alıntı:
fmg66' Alıntı:

Hocam sizin de mi duvarlara bağlanan usb uzatmaları çalışmadı, o yüzden mi çoklayıcı aldınız?

Görevliler, duvardaki girişi usb bellek için kullanabileceğimizi söylemişlerdi. Ama araştırmalarım sonucu :) gördüm ki, onlar harici dokunmatik ekran kullanımı girişiymiş. Bu her şeyi açıkladı.

Usb portlar da suan sorun yok ama bende koruma amacli usb hub almayi dusunuyorum. Fikirleriniz nelerdir arkadaslar. Usb hub nasil monte ettiniz fotograf var mi? Cift tarafli bantla yapistirmayi dusunuyorum ben sizler nasil kullaniyorsunuz?

32 akılli tahta var. Şimdilik 4 tahtaya atak kurdum. USB 3.0 cogaltici aldım. Çift taraflı bant ile duvara yapıştırdım. Bir arkadaşın dediği gibi flash bellekleri azda olsa gec algılıyor. Bugün ilk defa öğretmenler kullandı hem cogalticiyi hem de atak programını. Bir sorun cikmazsa 2. Dönem tum tahtalara atak kurup çoğaltıcı alacagiz

4 lü Dark usb çoklayıcı kullanıyoruz okulumuzda çift taraflı yapıştırıcıylada sağlamca yapıştırdım hiç sıkıntı yok tavsiye ederim

Dış korumanın köşelerinde dirsek kısımları var içerden yıldız tornavidayla gevşetip kabloyu içerden dışarıya aldım yan tarafına yapıştırdım çoklayıcı dışarda duruyor öğretmenler kullanışlı kullanıyorlar bu şekilde

Dış korumanın köşelerinde dirsek kısımları var içerden yıldız tornavidayla gevşetip kabloyu içerden dışarıya aldım yan tarafına yapıştırdım çoklayıcı dışarda duruyor öğretmenler kullanışlı kullanıyorlar bu şekilde
Fotoğraf çekme şansınız var mı hocam? Teşekkürler

Geri