Akıllı tahta üzerinden canlı ders yapmak için gerekenler

Kodla Büyü

incisu

Site Gezgini
Arkadaşlar,akıllı tahta üzerinden eba canlı ders yapmak için tahtaya webcam bağlamak dışında, başka bir şey gerekir mi?Ses aktarımı ile ilgili ne yapılmalı?

Mikrofonlu webcam kullanmak gerek biliyorum da, acaba bunun dışında ne olur diye düşündüm

hocam faz1lerde mikrofon yok, ben mikrofonlu bir webcam ile zoom yazılımını denedim gayet düzgün çalıştı. hatta webcam kapağı kapalı iken sadece ekran paylaşımı ve mikrofon ile daha güzel oldu.

Evet. Benim laptopun kamerası iyi olmadığından kullanmadığım bir android telefonu webcam olarak kullanıyorum

Arkadaşlar bizdeki tahtalar faz2 ve win8 yüklü ama canlı derse giremedi .
msvcp140.dll hatası verdi gerekli yüklemeleri yaptım ama yine olmadı
neden acaba ?

Hocam Droidcam ı hem akıllı tahtaya hem teefona kurun. İki cihazıda fatih kablosuz ağına bağlayın. Telefonda açtığınız droidcam da WİFİ IP olacak onu akıllı tahtada açıtığınız droidcam a girin. video ve ses seçili olacak unutmayın. start yapın cep telefonunuz artık webcam. hayırlı olsun. 10 dk önce bir öğretmenimiz istedi denedik sorunsuz ders işliyor

Hocam Droidcam ı hem akıllı tahtaya hem teefona kurun. İki cihazıda fatih kablosuz ağına bağlayın. Telefonda açtığınız droidcam da WİFİ IP olacak onu akıllı tahtada açıtığınız droidcam a girin. video ve ses seçili olacak unutmayın. start yapın cep telefonunuz artık webcam. hayırlı olsun. 10 dk önce bir öğretmenimiz istedi denedik sorunsuz ders işliyor

teşekkürler hocam

en güzeli tahtadan zoom u açıp telefondan o derse katılmak. Telefonu web cam olarak kullanınca yan sınıfla falan karışıyor.

en güzeli tahtadan zoom u açıp telefondan o derse katılmak. Telefonu web cam olarak kullanınca yan sınıfla falan karışıyor.
Biz bu yöntemi, 5 ve 8'ler için yüz yüze & canlı derslerde uyguluyoruz Hocam. Fakat bazı öğretmenler memnun değiller; derslerin verimli geçmediğini söylüyorlar.

Arkadaşın söylediği gibi harici bir uygulamaya kesinlikle gerek yok.
1- Önce Cep telefonunuzdan Zoom ile "New Meeting" açın. Toplantıyı başlatın yani.
2- Akıllı Tahtadan Zoom açıp, "Join" yolu ile cepten açmış olduğunuz kendi toplantınıza katılımcı olarak girin.
3- Hoparlör için Akıllı tahtayı mikrofon için telefonu kullanmış olacaksınız.
4- Son olarak akıllı tahta ekran paylaşımı yapmak için cep telefonunuzdan "Participants" kısmından katılımcı olarak giriş yapan kendinize "Make a Host" şeklinde yetki verin...
Hepsi bu kadar.

Geri