Akıllı Tahta VGA Bağlantı Sorunu

Kodla Büyü

mdio

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. HDMI bağlantı paylaşımı olmayınca bari PC'deki VGA bağlantıyı paylaştırayım dedim. Öğretmen bilgisayarımızda ATI Radeon 3400 Series Harici ekran kartı VGA ve DVI çıkışı var. Bilgisayarın kendi ekranını kasanın VGA çıkışına bağladım. Kasadaki DVI çıkışına DVI-VGA dönüştürücü takıp VGA kablosu ile Akıllı Tahtaya bağladım. Bilgisayarı açarken 1-2 saniye Windows XP yazısı her iki ekranda da görünüyor ama akıllı tahtaya görüntü klonlanmıyor. Sadece VGA çıkışındaki öğretmen ekranından görüntü alabiliyorum. Biraz araştırdım ve Catalyst Control Center'ı güncelledim ve görüntüsü resimdeki gibi. Benden mi kaynaklanıyor ekran kartından mı akıllı tahtadan mı bilemedim. Ayarlarım resimlerdeki gibi ve sadece PC'de görüntü var (VGA çıkışına bağlı), akıllı tahtada (DVI çıkışında VGA dönüştürücü var ona VGA kablo ile bağlı) görüntü yok. İkisine birden aynı görüntüyü nasıl verebilirim...

Ekli dosyalar

• 3.jpg
    3.jpg
    150.9 KB · Görüntüleme: 433
  • 2.jpg
    2.jpg
    156.8 KB · Görüntüleme: 431
  • 1.jpg
    1.jpg
    255.2 KB · Görüntüleme: 430
Evet arkadaşlar yardımcı olabilecek yoksa VGA Çoklayıcı alacağım mecburen.

Hdmı sorunuyla bizde karşılaştık, ilk başta ne olduğunu anlamadık, anladığımız kabloda veri kaybı oluyor, 1 m hdmı kabloyla denediğimizde çalıştı. Şimdi net üzerinden altın uçlu vs. hdmı aldık çalışıyor,

Hocam vga çoklayıcı kullanıyorum bende ama şöyle bir sıkıntı olmuştu bende, çözünürlük eğer yüksek olursa görüntü aktarımı yapmıyor bende mecburen çözünürlüğü düşünerek kullanıyorum. Sizde düşük çözünürlük ile deneyin ve uygun olanı bulmaya çalışın derim.

Bahsettiğiniz kara kasa vestelin öğretmen bilgisayarı ise boşuna uğraşmayın derim, o ekran kartında bir sorun var.

Benim kasa vestelin öğretmen bilgisayarı, vga çoklayıcı ve çözünürlük ile bir sıkıntı olmadan kullanıyorum

Bende VGA çoklayıcısıyla kullanıyordum. Ama arkadaşın dediği bu değil, ekran kartının DVI 2. bir çıkışı daha var. onu kullanarak hem kendi monitöründe hemde harici bir ekranda(Etkileşimli tahta) birlikte çalışmak istiyor. Sorun bu. O ikinci çıkış istenildiği gibi çalışmıyor.

Geri