akıllı tahta windows etkinleştirme

Kodla Büyü

şeffaf

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar, akıllı tahtalara win10 imajı yükledikten sonra windows etkinleştirmesi istiyor, bu sorunu nasıl çözebilirim. bu şekilde kalması sorun çıkarır mı?

Hocam Meb hattında sıkıntı çıkmıyor aslında .Bir kaç neden olabilir. Güncelleştirmeye bakın açık mı? Büyük ihtimal imajla ilgili olabilir. Bilgisayarıma sağ tıklayıp windows etkinleştir tıklayın .Sorun gidere tıkladığınızda eğer imajda sıkıntı yoksa aktivasyon olacaktır. Çalıştıra cmd yazarak komutu yönetici olarak çalıştırın.
slmgr/upk
slmgr/cpky yazarak ürün anahtarını silin.bunu yapmadan önce internet bağlantısını kesin.tahtayı kapatın. İnternet kablosunu bağlayıp tahtayı açın.yine aktivasyon olmuyorsa imaj hazırlanırken aktivasyon olmuştur. Başka bir imaj denemeniz gerekir. Tabi bunların hepsini fatih alt yapısının olduğu tahtalar için söylüyorum. Toplama tahtalarda sorun çıkabiliyor. Benim imajlardan birisinde de aktivasyon sorunu olmuştu zamanında.Çünkü ben de bir şey olmaz mantığıyla güncelleme falan yapmıştım.

Merhabalar, akıllı tahtalara win10 imajı yükledikten sonra windows etkinleştirmesi istiyor, bu sorunu nasıl çözebilirim. bu şekilde kalması sorun çıkarır mı?
Eğer daha önce Windows 10 etkinleştirmesi yapılmışsa birkaç kere tahta yeniden başlayınca etkinleşiyor. Bu hafta çok sayıda tahtaya format attım. Hiç sıkıntı çıkmadı. Birkaç kere yeniden başlatma istiyor bazen.

Eğer daha önce Windows 10 etkinleştirmesi yapılmışsa birkaç kere tahta yeniden başlayınca etkinleşiyor .Bu hafta çok sayıda tahtaya format attım. Hiç sıkıntı çıkmadı. Birkaç kere yeniden başlatma istiyor bazen.
Hocam ilk açışta masaüstü simgeleri çok büyük oluyor ve dokunmatikte sıkıntılar oluyor, yeniden başlat yapınca normale dönüyor ama ertesi gün yine aynı döngü oluyor. okuldaki 30 tahtaya aynı imajı attım hepsinde aynı sorun var. Nasıl bir yol izlesem bilemedim. e-kilit de kurmaya başladım tahtalara ama bu sorunlardan dolayı içim rahat değil.

Hocam ilk açışta masaüstü simgeleri çok büyük oluyor ve dokunmatikte sıkıntılar oluyor, yeniden başlat yapınca normale dönüyor ama ertesi gün yine aynı döngü oluyor. okuldaki 30 tahtaya aynı imajı attım hepsinde aynı sorun var. Nasıl bir yol izlesem bilemedim. e-kilit de kurmaya başladım tahtalara ama bu sorunlardan dolayı içim rahat değil.
Görünüm büyültme ayarlarına göz atın. %150 gibi seçeneklerine kendinize göre değiştirin.

Geri