Akıllı tahtada ekran kararması sorunu

Kodla Büyü

neontester

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocalarım iyi günler bugün tahtada fotoğraftaki gibi ekran kararması olduğunu farkettim. bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu acaba? servisi çağırdım ama bizlik bir durum var mıdır?

hakanharuny' Alıntı:
Aynı sorun bizde de var fakat teslim almadığını için bir şey yapmadım

Hocam bu olay panel arızası olarak geçiyor,bizde aynı sorunu olan tahta vardı,servis tahtayı komple söküp yerine yenisini getirdi.IOPS' u söküp yeni gelen tahtaya taktılar.Ayrıca bizlik bir durum yok garanti kapsamında halledildi.

orhanak' Alıntı:
hakanharuny' Alıntı:
Aynı sorun bizde de var fakat teslim almadığını için bir şey yapmadım

Hocam bu olay panel arızası olarak geçiyor,bizde aynı sorunu olan tahta vardı,servis tahtayı komple söküp yerine yenisini getirdi.IOPS' u söküp yeni gelen tahtaya taktılar.Ayrıca bizlik bir durum yok garanti kapsamında halledildi.

hocam il ilçe hangisi

Aynısı bizdede vardı Sağ alt köşede tahta açılırken bembeyaz direkt açılıyor masaüstüne siyahlık geliyor. Yarın gelicekler bakalım

Aynı sorun geçen gün bizim tahtalardan birinde oldu.
Tahtanın sadece dokunmatik problemi vardı. Kameraların ışıkları yanmıyordu. Servis kameraları değiştirdi. Dokunmatik düzeldi fakat bu seferde bahsettiğiniz kararma oldu. Bi yandan düzeltirlerken diğer yandan bozdular. Panel değişecek dediler. Bekliyoruz. Henüz teslim almadık.

Diğer taraftan kabul olmadan kalem ve wifi antenlerini vermiyorlar. Siz de durum nedir?

Hocam 10-15 yıl önce bizim ses sisteminin hoparlörlerini monitör'ün yanına koymuşuz ekran tümden yeşilleşmişti. Hoparlörleri monitörden uzaklaştırınca 1-2 gün içinde düzelmişti. Daha sonraları aynı olay tüplü monitördendir deyip koyduğumuz led TV nin başına da gelmişti. Sonuç olarak hoparlörlerin mıknatısları ekranların rengini bozabiliyor aynı şekilde sizin tahtanın altında da hoparlörleri var tabii ama sizinki simsiyah olunca ben de şaşırdım, Yine de mıknatıs olayını gözardı etmeden akıllı tahtanın led lambası gibi bir lambası mı var bilemiyorum orasına baktırmak gerekiyor sonuçta.

o gölge tahta açılırken olmuyor, pc tam açılınca 3-4 saniye sonra geliyor. panel bozuk olsa hep gölge olması lazım, bence başka bir sorun var ama servistekiler ne olduğunu bilmiyor...

Hocam aynısı bizde de oldu. Servis kompe söküp içini açtı tahtanın. Meğer ledler yanmış. Led şeriti söküp yenisini taktılar garanti kapdamında tabi.

aynı sorun bizde de olmuştu çağırdık servisi garanti kapsamında parça değiştirdiler sorunu çözdüler.

bir tahtamızda böyle bir sorun var ve 13bin lira istiyor vestel servisi. benim bildiğim ledler değişince bu sorun çözülüyor. bunun yedek parçasını nereden bulabiliriz ve ya çözüm önerisi olan var mı?

O bölgede ekranın arkasında bulunan florasanlar ölmüş. Servis 2000 ₺ - 2500₺ arası fiyata yapıyor

bir tahtamızda böyle bir sorun var ve 13bin lira istiyor vestel servisi. benim bildiğim ledler değişince bu sorun çözülüyor. bunun yedek parçasını nereden bulabiliriz ve ya çözüm önerisi olan var mı?
https://fatihpys.eba.gov.tr/ hocam bu adrese girip arıza kaydı bırakın. MEB ile Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğünün protokolü ile artık faz1 ve faz2 akıllı tahtaların onarımlarını illerde belirlenen meslek liseleri yapıyor. Ayrıca bu işlemlere okullar herhangi bir ücret ödemiyor.

https://fatihpys.eba.gov.tr/ hocam bu adrese girip arıza kaydı bırakın. MEB ile Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğünün protokolü ile artık faz1 ve faz2 akıllı tahtaların onarımlarını illerde belirlenen meslek liseleri yapıyor. Ayrıca bu işlemlere okullar herhangi bir ücret ödemiyor.
hocam küçük yerlerde belki müdahale ediyorlardır ancak istanbul gibi büyük yerlerde maalesef bu sistem işlemiyor. 1 yıldır bekliyoruz ne gelen var ne giden.

Geri