Akıllı tahtada ilk defa karşılaştım

Kodla Büyü

clksdtt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım merhaba, Okulumuzdaki Faz 1 akıllı tahtalarda şu ana kadar ATAK sorunsuz çalışıyordu. USB bellekleri korumalı yapıp sıkıntısız kullanıyorduk fakat; son bir haftadır USB belleklerdeki bütün dosyalar siliniyor sadece atak.veri dosyası kalıyor ve tahtayı açmıyor. Sadece bir tahtamız da değil en az 15 tahtamız da bu durum mevcut. Virüsten kaynaklandığını düşünüyorum bu yüzden ATAK ile beraber deepfreez kurmayı düşündüm fakat bu şekilde bir imaj bulamadım. Eğer kullanan varsa paylaşabilir mi veya başka bir çözüm yolu önerebilecek olan varsa çok makbule geçecektir.

deepfreeze harddiskinizin ömrünü azaltacaktır hiç kurmayın sıkıntı oldukça ara ara format atın daha iyi

Ben 2 senedir DeepFreze kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

DeepFreze tahtanın ömrünü neden azaltsın anlamadım?

işletim sisteminiz veya programlarınız güncellemeler aldığında deepfreeze yüklü ise bilgisayarınız her açıldığında aynı güncellemeyi sürekli yükler. harddiskiniz ssd dahi olsa belirli bir yazma ömrü vardır o ömrün dolması sonucu harddiskiniz zarar görür diye okumuştum bir zamanlar bir sitede. Kaliteli ssd lerin satışlarında terabayt veya gb cinsinden şu kadar ömrü vardır diye yazdığını görmüştüm laptop uma ssd alırken.
https://www.ontrack.com/blog/2018/02/07/how-long-do-ssds-really-last/
bu sitede bir makale var

Hocalarım Deep Freeze ile Atak birlikte kurduM.Dün anahtarla giriş yapmaya çalıştım ama sürekli hata sesi verdi ve açılmadı. Daha sonra flash belleği biçimlendirip tekrar anahtar oluşturdum ama yine tahtaları açamadım.Yardım edebilir misiniz?

işletim sisteminiz veya programlarınız güncellemeler aldığında deepfreeze yüklü ise bilgisayarınız her açıldığında aynı güncellemeyi sürekli yükler. harddiskiniz ssd dahi olsa belirli bir yazma ömrü vardır o ömrün dolması sonucu harddiskiniz zarar görür diye okumuştum bir zamanlar bir sitede. Kaliteli ssd lerin satışlarında terabayt veya gb cinsinden şu kadar ömrü vardır diye yazdığını görmüştüm laptop uma ssd alırken.
https://www.ontrack.com/blog/2018/02/07/how-long-do-ssds-really-last/
bu sitede bir makale var
güncellemeleri kapatırsak peki ?

Ben de windows 10a geçene kadar deepfreeze kullandım. Çok memnundum. Ama windows 10 la birlikte deepfreeze kullanamadım. Elinde windows 10la çalışan ilaçlı deepfreeze olan varsa özelden gönderebilir mi?

Flash belleğe koruma atın. Flashın içinde değiştirilebilir klasör oluşturun. Flashı yazmaya kapatın , sadece klasöre değiştirme yetkisi verin. İnternette örnekleri var

Ben de windows 10a geçene kadar deepfreeze kullandım. Çok memnundum. Ama windows 10 la birlikte deepfreeze kullanamadım. Elinde windows 10la çalışan ilaçlı deepfreeze olan varsa özelden gönderebilir mi?
Windows 10 da tooltime time freeze kullanıyordum. Sadece c yi koruduğu için d ye yine virüs bulaşıyordu. Ücretsiz başka bir program arayışına girdim. Ve reboot restore rx i buldum. Tavsiye ederim. Ücretsiz. C ve d yi koruyor. Eksisi programa girerken şifre koyulmuyor. Admin hesabıyla açılıyor.
Ama Mehcan etkilit kullandığımız için sorun teşkil etmiyor.

hocalarım akıllı tahtaya ingilizce zümremizin kullanacağı bir programı yükleyeceğim fakat her seferinde kurulumda "yükleme dosyası hasarlı olduğundan uygulama yüklenemedi. Uygulamanın geliştiricisinden yeni bir yükleme dosyası almayı deneyin" hatasını alıyorum. adobe air ile paketlenmiş bir kurulum dosyası. bu durumla karşılaşan var mı ?

Atak la hic ugrasmadim usb raptir kullandim daha basarili
Shadow defender deep freeze yerine gayet basarili

Atak la hic ugrasmadim usb raptir kullandim daha basarili
Shadow defender deep freeze yerine gayet basarili

Kesinlikle bende Shadow defender öneririm laboratuarımda bilgisayarlarımda kullanıyorum eski bilgisayarlar olmasına rağmen kasma ya da donma yapmıyor.Öncesinde Deep freeze kullanıyordum tam bir felaketti.

10 yıldır timefreezer kullanıyorum.1 kere ya formatladım ya formatlamadım..yani çok memnunum

Geri