Akıllı Tahtadan Ses Gelmesin

Kodla Büyü

subversaa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Akıllı tahta ile ilgili bu sefer farklı bir soru sormam gerekiyor.

Bir sınıfta tahtanın sesini tamamen kapatmak istiyoruz.

Tahta imajı son paylaşılan imaj, üzerine Deep Freeze ve Net Support Protect'in burada paylaşılan versiyonu yüklendi.

Denediklerim, harici ses aygıtı vardı onu devre dışı bıraktım ve kaldırdım. Yeniden başlattım. Tamam heralde derken, açılışta ses yine çaldı, müzik falan herşey çalıyor.

Sanırım on-board ses aygıtı da bulunuyor. High Definitiın Audio gibi birşeyler yazıyor Aygıt Yöneticisinde.

Son olarak onu da devre ışı bırakıp kaldırdım, ama her açılışta tahta kendi kendine yeni bir aygıt var diyip aygıtın yazılımını yüklüyor. Hoop 1-2 dakika içinde ses geri geliyor.

Aklıma gelmeyen ne olabilir başka?

Tabi denemeleri Deep Freeze inaktif iken yapıp, tekrar aktif yapıyorum. Ama yine de akıllı(!) tahta başarıyor sesi açmayı.

Ne yapılabilir başka?

Bahsettiğiniz aygıtları sadece devredışı bırakın, kaldırmayın. Böylece kullanılmaz hale gelecektir.
Ama en garantilisi BIOS'tan onboard ses kartını disable yapmak olacaktır. Tabi BIOS'a şifre vermeyi unutmayın.

Ben şu yöntemle tahtaların sesini azalttım, siz tamamen kısabilirsiniz: Denetim Masası - Ses - Listeden aktif ses aygıtına çift tıklayın - Düzeyler sekmesinden en üstteki düzeyi sıfıra getirin. Tabi bu işlemden sonra NS Protect ile Denetim Masasına erişimi yasakladım ve Gpedit.msc'den de ses açma tuşunu gizledim.

Yalnız öğretmenleriniz EBA'dan film izlettirirken veya İngilizce öğretmenleriniz diyalog dinletirken ne olacak?

İki yöntem de gayet mantıklı duruyor. Artık haftaya denerim, teşekkür ettim.

Geri