Akıllı tahtadan wireless yayını..

Kodla Büyü

tuncay2744

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba, akıllı tahatayı kablo ile internete bağladım. Şimdi bu interneti tahta vasıtası ile sınıfa wireless olarak dağıtmak istiyorum. Bu özelliğin var olduğunu biliyorum ama bulamadım nerden yapıldığını. :!:

Bir noktayı daha belirteyim..Malum akıllı tahtaların oldugu sınıflarda internet genelde yok.kurs verirken kablo çekip tahtaya net bağlıyoruz ama kursiyerlerde net olmuyor.bu durumda Tahtanın wireless antenini kullanarak interneti sınıfa wifi şeklinde yayabiliyorsunuz..bunu yapmak için;

uzun değil aslında 30 sn de paylaşıyorsunuz..

1- internet bağlantınızı kesin
2- ağ ve paylaşım merkezini açın
3- bağdaştırıcı ayarlarını değiştirine giriniz
4- Kablosuz Ağ Bağlantısı ve Yerel Ağ Bağlantısını seçip sağ mouse tuşuna tıklayıp bağlantıları köprüleye basınız ve işlem bitene kadar bekleyiniz.
5- ağ ve paylaşım merkezine geri dönün ve yeni bağlantı veya ağ kuruna tıklayın
6- kablosuz geçici (bilgisayarlar arası ) ağ kuruna tılayın
7- karşınıza seçenekler gelene kadar ileriye tıklayın
8- ağ adını giriniz isteğiniz herhangi birşey olabilir
9- güvenlik türünü wpa2-kişisel seçin
10- kolay ve kabuledilebilir bir şifre için 7harf ve bir rakam giriniz boşluksuz olsun örneğin: qwertyu2 ve bu ağı kaydete tıklayın ardından ileriye tıklayın ağ kurulana kadar bekleyin kurduktan sonra kapatın
11- kablonuzu bilgisayarınıza takın
12- diğer bilgisayardan wireless araması yapın ve kurduğunuz ağı seçip verdiğiniz şifreyi yazın.

hepsi bu internetinizi yasal olarak paylaştınız.

not: bu anlatım sadece win 7 için geçerlidir diğer işletim sistemleri için linux ve macos hariç mantık aynıdır fakat işlem yolu farklı.
yukardaki şifre sadece win7 den win7ye geçerlidir win7den xp veya vista sorun çıkarabilir farklı bir şifre sistemi deneyebilirsiniz.

gezegen10' Alıntı:
Bir noktayı daha belirteyim..Malum akıllı tahtaların oldugu sınıflarda internet genelde yok.kurs verirken kablo çekip tahtaya net bağlıyoruz ama kursiyerlerde net olmuyor.bu durumda Tahtanın wireless antenini kullanarak interneti sınıfa wifi şeklinde yayabiliyorsunuz..bunu yapmak için;

uzun değil aslında 30 sn de paylaşıyorsunuz..

1- internet bağlantınızı kesin
2- ağ ve paylaşım merkezini açın
3- bağdaştırıcı ayarlarını değiştirine giriniz
4- Kablosuz Ağ Bağlantısı ve Yerel Ağ Bağlantısını seçip sağ mouse tuşuna tıklayıp bağlantıları köprüleye basınız ve işlem bitene kadar bekleyiniz.
5- ağ ve paylaşım merkezine geri dönün ve yeni bağlantı veya ağ kuruna tıklayın
6- kablosuz geçici (bilgisayarlar arası ) ağ kuruna tılayın
7- karşınıza seçenekler gelene kadar ileriye tıklayın
8- ağ adını giriniz isteğiniz herhangi birşey olabilir
9- güvenlik türünü wpa2-kişisel seçin
10- kolay ve kabuledilebilir bir şifre için 7harf ve bir rakam giriniz boşluksuz olsun örneğin: qwertyu2 ve bu ağı kaydete tıklayın ardından ileriye tıklayın ağ kurulana kadar bekleyin kurduktan sonra kapatın
11- kablonuzu bilgisayarınıza takın
12- diğer bilgisayardan wireless araması yapın ve kurduğunuz ağı seçip verdiğiniz şifreyi yazın.

hepsi bu internetinizi yasal olarak paylaştınız.

not: bu anlatım sadece win 7 için geçerlidir diğer işletim sistemleri için linux ve macos hariç mantık aynıdır fakat işlem yolu farklı.
yukardaki şifre sadece win7 den win7ye geçerlidir win7den xp veya vista sorun çıkarabilir farklı bir şifre sistemi deneyebilirsiniz.

Hocam maalesef olmadı, 4. adımda hata verdi. Bunu yapabilmeniz için en az iki LAN ağı seçmelisiniz diyor..
Bu sorunu nasıl çözeceğiz, yukarıdaki adımları uygulayabilen varmı arkadaşlar :?:

yaw arkadaş bizde biliyoruz diyoruz ha millet neler biliyor neler boşunamı okumuşuz nedir yaw :D

güzel paylaşım ama bu yeşil tahtaların arkasında var olduğu söylenen access pointlerle yayını dağıtmak için herhangi bişi yapmamıza gerek var mı? yani ethernet kablosu takılı olduğunda otomatik olarak access pointler devereye giriyor mu?

Selamlar.
Arkadaşlar Virtual Router diye ücretsiz bir program var. Hiç sorun çıkarmadan çok rahat kullanımı kolay. tablet telefon sorun yok. Tavsiye ederim.

Geri