Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
Arkadaşlar okulumuz başka bir okula taşınmıstı,geldiğimiz okulda atak programı kuruluydu,imaj flaşı ile sistem yükledim ve ataksız kullanıyoruz ama zamanla atağa ihtiyaç duyduk,sorun şu atak programı kurarken administrator hesabı istiyor ve pasif haldeydi aktif hale getirdim,hesaplar arası geçiş yaptığımda administrator hesabı ile oturum açmak istediğimde kullanıcı ve parola ekranı çıkıyor tabiki,yalnız daha önce okulumuzda görev yapan öğretmenimiz şifreyi değiştirmediğini söyledi bilinen şifrelerden biri olduğünu falan söyledi yalnız ne yaptıysam piyasadaki tüm şifrelerle oturum açamadım,ebaadmin ve meb user falan açılıyor ne yapmam gerek?bana da şifre atsanız ne iyi olur denerim en azından

arkadaşlar sık karşılaşılan bir sorunumuz var yardımınıza ihtiyacım var
der esnasında öğretmen öğrencilerle ilgilendiği için akıllı tahtaya dokunmadığında kısa süre içerisinde tahta kendini güç tasarrufuna alıyor ve her defasında açılırken et kullanıcı şifresi istiyor
bunu çözmek için süreyi uzatsak yada şifreyi istemiyor hale getirsek
yöntemlerini anlatabilir misiniz

Başlat- Denetim Masası - Güç seçenekleri -Dengeli- Plan ayarlarını değiştir'e girince istediğiniz ayarları göreceksiniz.

Arkadaslar bi tahtaya imaj attiktan sonra tahta acilmiyor. Açılışta calisiyor ama 1 saniye sonra guc kaynağı kapaniyor. Ne yapabilirim ????

Eğer akıllı tahtaya attığınız bu imaj diğer tahtalarda çalışıyor ise bunun iki nedeni olabilir,
1.neden bazen atılan imaj tahtaya kopyalanırken bir iki hata çıkabiliyor ,bu da sistem dosyasında olduğunda kendini kapatabilir,tekrar imaj atınız
2.neden donanımsal bir sorun ortaya çıkmıştır.kapanması işlemci ısınması,anakart sorunu ve ya güç kaynağı olabilir.Kolay gelsin

crazyboss' Alıntı:
Eğer akıllı tahtaya attığınız bu imaj diğer tahtalarda çalışıyor ise bunun iki nedeni olabilir,
1.neden bazen atılan imaj tahtaya kopyalanırken bir iki hata çıkabiliyor ,bu da sistem dosyasında olduğunda kendini kapatabilir,tekrar imaj atınız
2.neden donanımsal bir sorun ortaya çıkmıştır.kapanması işlemci ısınması,anakart sorunu ve ya güç kaynağı olabilir.Kolay gelsin

1. Nedenle aldigim hatada bi kac kez ust uste imaj atmama ragmen yine hata aliyorum. Bu tahta icin ne yapabilirim. Tesekkur ederim cevabiniz icin.

stanimos' Alıntı:
crazyboss' Alıntı:

1. Nedenle aldigim hatada bi kac kez ust uste imaj atmama ragmen yine hata aliyorum. Bu tahta icin ne yapabilirim. Tesekkur ederim cevabiniz icin.

imajı sadece C sürücüsü için değil tüm bilgisayar için yapınız.

tahtaya yeni bir kullanici tanimladim sifresiz girisli her acilisda otomatik bu kullanici ile acilsin istiyorum ancak her seferinde kullanici adi girme yeri geliyor ve kullanici adi yazarsam aciliyor acaba default olarak nasil actirabilirim birsey girmeden direk olusturdugum kullanici ile acilsin istiyorum

şöyle bir sorunla karşılaşan ve çözüm bulan arkadaşımız var mı : tahtalarda 8.1 var. atak koruma ekranındayken yani ekran kilitli iken windows 8.1 in sağ menüsünü (yan menü) açılıp ordan ara diyerek mp3 falan açan öğrenciler var. bu yan menüyü kapatmanın yolu var mıdır acep?

Arkadaşlar yaz tatili süresince fatih projesi sistem odasının elektriğini kessek bir sorun olur mu?

Bazı tahtaları açarken mavi ekranda "otomatik kurtarma " ekranı geliyor ve 2 seçenek sunuluyo ama seçeneklere elle müdahele edemiyoruz tıklasak bile işlem yapamıyoruz. Bir de ekran klavyesi ve kapat kısayolları çalışmaz hale geldi. Acaba bu sorunların ATAK ile alakası var mı sizce ya da çözüm önerisi olan var mı?
Bu soruna çözüm bulan var mı fişi takıp çıkarıyorlar öyle düzeliyor. İleride sıkıntı olacak acil bir çözüm lütfen

Bu soruna çözüm bulan var mı fişi takıp çıkarıyorlar öyle düzeliyor. İleride sıkıntı olacak acil bir çözüm lütfen

Bu sorun deep freeze dan kaynaklanıyor hocam. Çözüm yöntemi ise Windowsu güncelleyip yeni versiyon ".net framework " yüklemekten geçiyor. ya da deep freeze kullanmamak. Kolay gelsin ( bir tane tahta da denedik bu şekilde sorun çözüldü)

bir arkadaş kullanırken görmüştüm nasıl yapılıyor bilmiyorum, sol üste köşeye tıklayıp sürüklediğinde masaüstü ekranına geçiş penceresi açılıyor ve masaüstüne dönüyordu windows 8 de, nasıl yapılıyor bu olay arkadaşlar ?

Merhaba hocalarım. Win10 olan akıllı tahtaya Win8.1 imaj atmaya çalışırken nasıl olduysa "sistem geri yükleme" yazan butona basıverdim. Daha sonra kapanıp açıldı ve ekrana Reboot and Select proper Boot Device uyarısı geldi. Yeniden imaj yükleme yaptımsada yükleme bitip yeniden başladıktan sonra tahta açılırken siyah ekranda aynı uyarı geliyor. Ne yapabilirim acaba daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Tahtalar Faz2.

Arkadaslar Merhaba, okuldaki 1 tahta su mesajı veriyor.

PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-MOF:Exiting Option ROM.
Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.

Kablo kontrolünü yapıyorum. İmaj mı atmam gerekiyor acaba dedim.
Acronis ile daha evvel aldığım imajı yüklemek istedim ama C yi bulamıyor.
İmajı atacağı yeride bulamadı. C ile baglantı sorunu var.
Boyle bir sorun ile karsilasan oldumu acaba ?

arkdaşlar merhaba.

akıllı tahtalar da ve laptoplarda W10 kurulu iken hdmi kablo olmadan laptop ekranını akılllı tahtaya yansıtmak mümkün mü?
bunu yapabilen var mı?

Telefon ekranı yansıtılabiliyor ama laptopu denemedim. Sanırım laptopta MirrorShare özelliği olması lazım.

Hocam huawei markalarda yerleşik özellik. Diğer telefonlarda farklı isimde olabilir. Ama çoğunda var. "MirrorShare"

herkese selam pardusta dokunmatik işlem görüyor bilgisayarı Akıllı tahtaya yansıttım dokunmatik faaliyette değil nasıl bir yol izlemem gerekiyor ne yapmalıyım acaba yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, Atak kurulu olan bir tahtamızda aniden usb girişleri çalışmaz oldu. Sorunun donanım le ilgili olup olmadığını anlayabilmem için tabi atak'ı devre dışı bırakmam gerekiyor. Ama nasıl yapmalıyım? Çözün önerisi olan var mı?

Akıllı tahtalar, sadece ortaokul ve liselere mi takılıyor, ileriki tarihlerde ilkokullarda akıllı tahta takılma durumu olabilir mi?

Arkadaslar Merhaba, okuldaki 1 tahta su mesajı veriyor.

PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-MOF:Exiting Option ROM.
Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.

Kablo kontrolünü yapıyorum. İmaj mı atmam gerekiyor acaba dedim.
Acronis ile daha evvel aldığım imajı yüklemek istedim ama C yi bulamıyor.
İmajı atacağı yeride bulamadı. C ile baglantı sorunu var.
Boyle bir sorun ile karsilasan oldumu acaba ?

Eğer akıllı tahtarınız Faz2 ve AMD işlemcili ise AMD işlemcilerden dolayı chipset ısınması oluyor.
Bu arıza Faz2- AMD işlemcili tahtalarda kullanmaya bağlı olarak yeni yeni ortaya çıkıyor...

www.vestelakillitahta.com

Merhaba arkadaşlar, Atak kurulu olan bir tahtamızda aniden usb girişleri çalışmaz oldu. Sorunun donanım le ilgili olup olmadığını anlayabilmem için tabi atak'ı devre dışı bırakmam gerekiyor. Ama nasıl yapmalıyım? Çözün önerisi olan var mı?

Hocam Faz1 USB çıkışları hasar görmeden de anakart üzerindeki besleme ve kontrol chipi bozuluyor.
OPS cihazınızın tamir görmesi gerekli...

Geri