Akıllı Telefon - Bilgisayar Arası KABLOSUZ Dosya Transferi

Kodla Büyü

erencan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Telefonum Android ve File Commander yüklüydü
Ya daha önce dikkatimi çekmedi yada güncellemeyle PC Dosya Aktarımı ve Ekran Paylaşımı isimli özellikler gelmiş
Ben özellikle PC Dosya Aktarımı olayını 2 gündür bolca kullanıyorum.Oldukça pratik ve basit bir kullanımı var.Okulda da denedim sonuç aynı, oldukça başarılı.

Tek şartı ayn kablosuz dağıtıcıya bağlı olunması.Aynı modem veya A.P.

Ben BTR görevi yürüttüğümden okul sitesinde haber yapmak için whatsapp üzerinden bana bolca fotoğraf geliyor.Telefondan bilgisayara aktarması hep sıkıntı oldu.
Kullandığımız bilgisayarda bluetooth yoksa bu yöntem çok işe yarar gibi geldi bana.

Basitçe nasıl kullanılacağını resimlerle anlattığım bir pdf yaptım.Öğretmen arkadaşlarla paylaşacağım ve okul sitemizde Bilişim Teknolojileri sayfamızda yayınlayacağım

Program ortak wifi bağlandığı anda bize bir ağ adresi veriyor 192.168.1.140:1200 falan gibi
Bu adresi ,site açar gibi chrome vb.programda açıyorsunuz ve programın arayüzü çıkıyor karşınıza
Dahili hafıza ve varsa hafıza kartını gösteriyor.Girip istediğin tekli veya toplu dosyaları sağ tıklayıp indir komutunu veriyorsun
tToplu olduğunda zip li şekilde indiriyor

Ekli dosyalar

• 21045411_filecommander.rar
    280.7 KB · Görüntüleme: 266
Re: Telefonlardan Bilgisayara KABLOSUZ Dosya Transferi

dün aynı konu çok canımı sıkmıştı. Iyi oldu bu hocam. Teşekkürler.

Samsung için kies air yada tüm telefonlar için airdroid kullanılabilir. Ben 3 senedir kullanıyorum.
Daha kolayı bence resimleri kendime mail atıp hemen bikgisayarda açabiliyorum

Fileexpert diye bir uygulama var. Aynı işlemi yapıyor. Ftp ile yada paylaşım yolu ile bağlanabilmektedir.

File commander da denenebilir.

:+1:

Çok işer yarar bir programmış hocam, teşekkürler

Elbette başka bu işi yapan programlar var ama telefonlarda zaten dosya yöneticisi programı kullanmak zorunda kalıyoruz

File Commander zaten iyi bir dosya yönetici programı ve artık bu iki özellik eklenmiş

Bu açıdan çok hoşuma gitti. Aslında bu program bir dosya yönetim programı ve ben telefonumda zaten bunu kullanıyordum ancak bu iki özelliğin eklenmesi çok iyi oldu gerçekten.
P.tesi öğretmenler odasındaki E.T. de deneyecem aynı kablosuz ağa bağlandığı için sonucun olumlu olmasını bekliyorum

Bende ilk defa denedim harikaymış gerçekten bluetooth vb. uğraşmaktansa bu baya iyi teşekkürler :+1:

aynı ağa bağlı oldugunuzda ES Dosya yöneticisinin FTP sunucusu var, telden programı açtıgınızda size ftp adresi veriyor, aynı adrsi pcde yadıgınızda pc nize bağlanıyor, ben senelerdir bunu kullanıyorum aktarım için. hocamın verdiğinide inceleyeceğim.

telefonumdan bilgisayarıma sendanywhere kullanıyorum googleplayde var çok memnunum ama bunu da deneyelim

Kablosuz aktarım için "SHAREit" programını kullanıyorum. Mantık aynı, tek şart telefonun ve pc'nin aynı ağa bağlı olması yeterli. Bir şey daha var, programın windows versiyonunu sitesinden indirip bilgisayarınıza da kuruyorsunuz. Yani hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda bu program yüklü olmalı.
Dosya aktarımı yapacağım zaman hem telefonumdan hem bilgisayarımdan programı açıyorum. Bilgisayardaki programın ekranında bir karekod beliriyor. Telefonun kamerasından karekodu okutuyorum, böylece telefon ve tableti birbirine bağlamış oluyorum ve dosya aktarımını gerçekleştiriyorum. :+1:

Airdroid ten üstün ne yapıyor ki?

bunun kullanımı çok pratik geldi bana
ayrıca dediğim gibi bu program aslında zaten telefonumuzda dosya yönetim işine bakıyor
yani kablosuz dosya aktarım için ayrı bir program kurmaya gerek kalmıyor.Hiçbir ayarı yok aynı kablosuz dağıtıcıya bağlı olmak dışında hiçbir şartı yok

teşekkür ederim hemen kullandım

eline sağlık hocam bunu da denemek lazım.
aynı işi gören bende airmore programını kullanıyorum, ekran aktarım özelliği de var, telefondan dersi tahtayı yönetebiliyorsunuz 8)

Bu programda da Ekran Paylaşımı var ancak onu denemedim

Airdroid MEB interneti ile çalışmıyor,söylediğiniz uygulamanın böyle bir sorunu var mı,denediniz mi?

meehmetaslan' Alıntı:
Airdroid MEB interneti ile çalışmıyor,söylediğiniz uygulamanın böyle bir sorunu var mı,denediniz mi?

hocam programın internetle işi olmuyor zaten. Telefon hafızalarına erişimi kablosuz ağ üzerinden sağlıyor.

İlk sayfada kullanımına ait pdf hazırlarken okulun meb internetinin bağlı olduğu A.P.üzerinden bağlanarak hazırladım

Tesekkurler

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erencan' Alıntı:
Ben BTR görevi yürüttüğümden okul sitesinde haber yapmak için whatsapp üzerinden bana bolca fotoğraf geliyor.Telefondan bilgisayara aktarması hep sıkıntı oldu.
Bu işi daha kolay halletmek için whatsapp'ı bilgisayarında kullanan var mı?

ben 2 yıl airdroid kullandım. Fakat şimdi xender kullanıyorum. airdroid mantığıyla aynı. Fakat bunda gurup kurup aynı anda 5 mb/s ile 10 kişiye dosya gönderebilirsiniz.

tersi de oluyor mu? yani bilgisayardan telefona :+1:

racon' Alıntı:
tersi de oluyor mu? yani bilgisayardan telefona :+1:

az önce incelediğim kadarıyla oluyor hocam, indireceğiniz klasörü de seçme imkanınız var..

telefondan bilgisayara ve bilgisayardan telefona dosya transferi sağlıyor
telefona göndermek istiyorsanız isterseniz sürükle bırak isterseniz dosya seçme yöntemini kullanabiliyorsunuz

ben her gerektiğinde kullanıyorum çok çok pratik
şu anda 29 ekim tören fotoğraflarımı aldım telefondan ve telefon mutfakta şarj oluyor bilgisayar salonda

arkadaşlar okul haber fotoğraf ve belgelerini hep whatsapp üzerinden gönderiyorlar bana haklılıkları da yok değil gerçekten pratik oluyor
site için bilgisayara atmak bu programla müthiş pratik hale geldi

Geri