Akü tavsiyesi olan? ??

Kodla Büyü

hakanharuny

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba benim honda civic in (fb7) aküsü bitmek üzere akü satan yerlere baktım
1. Mutlu akü 55 amper 400 tl
2. Varta akü 45 amper 455 tl (bişeyler yaparız dedi.)
Sizce hangisİ uzun ömürlü olur ve bu amper farkı araca zarar vermez diyorlar ama sizler ne dersiniz?

Aracın üstünde ne varsa ondan daha düşük akımda olmasın,üstünün zararı olmaz. Her türlü yerli akü tercih edin inci,mutlu iyidir.

N11 de Varta 60 Amper akü 390₺ civarı satılıyor eski aküde size kalıyor oda para eder. Size söylenen fiyatlar pahalı gibi. Varta icinde sanırım 55Amper yazacaktiniz. Hangi akü olayına gelince aracın kılavuzunda belirtilen orjinal akü değerini kullanmak her zaman için en doğru seçenektir, büyük akü almak sanıldığı gibi daha uzun seneler gider gibi bir durum yoktur, araca orijinalinden başka donanımlar takılma durumu varsa akü artışı düşünülebilir.

Yüksek akım zarar vermez yada akü ömrünü etkilemez ama marşı kolaylaştırır. Bunu yazın anlamazsınınz ama kışın marşı soğuktan dolayı geç alırsa 45 amper akü 3. Marşta falan yetersiz kalıp çalıştırmayabilir ve takviye isteyebilir. Marka ne isterseniz alın şu diyemem ama yerine sığıyorsa amperi büyük alırsanız rahat edersiniz. Benim eski aracımda 45'lik vardı kışın dua ediyordum her marşta çünkü teklediği oldu yeniyken bile. Bittiği zaman 60'lıkla değiştirdim bir daha aklıma bile gelmedi. Marka povverdi.

yabancı markalı aküler üretim,nakliye,tedarik gibi süreçlerde ülkemize ulaşana kadar çok zaman geçiriyorlar. beklemiş aküye denk gelme olasılığınız çok yüksek en iyi markada bile.yerli tercih edin. n11 deki ucuz sanılan yabancı markalı akülerin çoğu yatmış beklemiş akü

Son düzenleme:
N11 de Varta 60 Amper akü 390₺ civarı satılıyor eski aküde size kalıyor oda para eder. Size söylenen fiyatlar pahalı gibi. Varta icinde sanırım 55Amper yazacaktiniz. Hangi akü olayına gelince aracın kılavuzunda belirtilen orjinal akü değerini kullanmak her zaman için en doğru seçenektir, büyük akü almak sanıldığı gibi daha uzun seneler gider gibi bir durum yoktur, araca orijinalinden başka donanımlar takılma durumu varsa akü artışı düşünülebilir.
Yok yanlış değil varta 45 amper Japon tipi diyorlar bu araçlara özel olduğundan dolayı pahalıymış

Arkadaşlar merhaba benim honda civic in (fb7) aküsü bitmek üzere akü satan yerlere baktım
1. Mutlu akü 55 amper 400 tl
2. Varta akü 45 amper 455 tl (bişeyler yaparız dedi.)
Sizce hangisİ uzun ömürlü olur ve bu amper farkı araca zarar vermez diyorlar ama sizler ne dersiniz?
Aynı model Civic aracıma 1 ay önce mutlu akü 55 amper 340 TL dediler pazarlıkla 330 TL'ye aldım. Aküyü internet yerine bayiden almayı tercih ettim çünkü eski aküyü alıp yenisinin fiyatından düşüyorlar ayrıca pazarlık etme imkanınız da olabilir.

Mutlu, çelik, povver. Üçü de aynı üretim. Üçünden hangisini ucuz bulursan onu al.

Eski opel corsa'mda 6-7. yılında orijinal Varta aküsü bitmek suretiyle beni yolda bırakmıştı. Emektar iyi dayanmış. Ben de o zamanlar taşrada tek seçenek olduğu için povver marka akü almıştım. 2 sene kadar sorunsuz kullanıp sattım arabayı. Şimdiki peug5008'in de orijinal aküsü 8. yılında bitme kararı alıp yine beni yolda bırakınca bu sefer İstanbul imkanları dahilinde diğer akü markaları ile arasında 10 TL civarında fark oynadığı için içinden çıkan Mutlu marka aküsünün aynısından aldım. Tahminimce bu da uzun yıllar gidecektir. Muhtemelen bunun da bittiğini ben görmem.

İnci akü tavsiye ederim. Ucuz ve kaliteli.
Diğer akü modellerinde fark nasıldır bilmiyorum ancak ben alırken inci akü mutlu aküden 10 tl daha ucuzdu sadece. Fabrika aküsü mutlu diye aynından olsun dedim. Diğer markaları da sormak lazım tabi.

Orijinal aküden daha yüksek amper olabilir ama daha düşük amper kesinlikle tercih etmeyin. yüksek olacaksa da 55 ise 60, 60 sa 72 gibi. Arada fazla fark olmamalı. Bence orijinal değerlerde alın.
Marka olarak yuasa öneririm

Üzerindeki 45 amper mutlu akü 55 amper bu arada yuasaya baktım da daha çok motosiklet için bulabildim

Akü deyince arkadaşlar ;

Geçiğimiz 2019 Kasım ayında aracıma 72 Amperlik mutlu akü takırdım.
Araç Ocak ayı içerisinde yolda seyir halindeyken komple elektrik kesti.
Aracı servise götürdüm.Kontroller sonucu arızanın akü kaynaklı olduğunu söylediler.
Aşırı akım yüklenmelerinde taktırdığım mutlu akü içerisinde sigorta koruma görevi gören güvenlik amaçlı bir sistem varmış.
Mutlu akü serviste akü değişimi yapıldı sorun çözüldü.

Geri