Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Alan bazlı değerlendirme raporu

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Uygulama ve Materyaller' kısmında lawlayer tarafından paylaşıldı.

1. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Ben de o yüzden üstteki meslektaşımın mesajına binayen, "rapor geri döner" dedim. Bizde de özellikle bu maddelere bağlı olarak detaylı yazılsın dendi çünkü.

Yılmaz YALÇIN bunu beğendi.
  2. Yılmaz YALÇIN

Yılmaz YALÇIN Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam aslında Çerçeve öğretim programları tüm zümre tarafından incelenmeli çünkü gerçekten köklü değişiklikler var. Sadece ders ve alan isimleri değil, tüm kazanımlar, AMP ATP arası her kademede geçiş gibi yeni uygulamalar gelmiş. Örneğin 11. sınıf dal derslerinin işletmelerde verilmesinin önü açılmış tabi işletmenin ders kazanımlarını verebilecek yeterliliği olmalı. Yine seçmeli dersler, Farklı sertifika programları vb.

DaMieN bunu beğendi.
  3. karaltan

karaltan Aktif Üye

tarafımca hazırlanan raporu paylaşıyorum arkadaşlar.
    çerçeve öğretim programını inceledim ve her bölüm için kişisel yorumlarımı yazdım.
    muhasebe alanı için hazırlanan dokümandan da faydalandım, kendilerine teşekkür ederim.
    sizden ricam direk isim değiştirmeyin, lütfen okuyun ve yorumlarınızı ekleyin veya silin...

Ekli Dosyalar:

ms40054, can-inlife, kurtulus ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  4. bilisimmeslek

bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam ellerinize sağlık. Çok detaylı ve güzel olmuş. Tek endişem gittiği yerde ne kadar okunup değerlendirir onu merak ediyorum.

karaltan bunu beğendi.
  5. ilknur_a

ilknur_a Üye

Çok teşekkürler. Elinize sağlık

karaltan bunu beğendi.
  6. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

alkis:)

karaltan bunu beğendi.
  7. rainman

rainman Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler.

8. adebrum

adebrum Aktif Üye

Yazdığım ön çalışma raporu: 4 sayfa hazırladım. Aşağıda blog linki mi paylaşıyorum orandan ulaşabilirsiniz.

Yapılan değişiklik ile çok ciddi güncellemeler yapılmış bu alanın dinamik yapısından dolayı sürekli yapılması gereken bir çalışma.
    Modüller sistemde olan toplam ders saati ve teorik ders saatleri kavramından hiç bahsedilmemiştir.
    Modül kitaplarının basımında yaşanan sıkıntıların artık yaşanmayacak olması örnek olarak yayınlanan kitap içeriklerin özenli ve güncel hazırlanması çok verimli bir çalışma olmuştur.
    Genel yapı incelendiğinde en fazla değişikliğin web tasarım dalı ve bilişim teknolojilerin temelleri dersinde değişikliğe gidildiği fark edilmiştir. Yapılan değişiklikler Bilişim Teknolojilerin Temelleri dersi ders saati kısaltılmış ve içerik artırılmıştır. Web tasarım alanın verilmesi gereken PHP dersinin seçmeli yapılması verimli olmamıştır. Ağ İşletmenliği dalında büyük bir değişikliğe gidilmemiştir. Yapılan çalışmalar da en verimli konu olarak seçmeli derslerinin güncelliği ve çeşitliliği olmuştur.

http://ademarican.blogspot.com/2020/09/2020-mesleki-ve-teknik-egitim-cerceve.html

defall, karaltan ve ms40054 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal