Alan Değişikliği Basvuruları

Kodla Büyü
Elektrik veya elektroniğin çalışma koşulları ve ders saatleri bilişim branşına göre nasıllar? Haftada iki saat ders ve aynı konuları anlatmak sıktı beni.Staj dışında meslek liselerinde görev yapmadığım için bilgim yok.

Hocam özellikle fazla dalın olduğu okullarda çok fazla ders var. Kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekiyor. Bilişim'de işiniz yazılım ile çok az donanım ile ilgileniyorsunuzi. Ama Elektronik ve Elektrik öyle değil. Teorik kısmı ağır öğrenci anlamıyor. Elektronik uygulamaları ise yetersiz geliyoruz hem öğrenci hem öğretmenler olarak. Çalışmıyor devreler vs.

Avantajı öğrenci sıkıntısı yok. Grup sayısı fazla oluyor, MAÖL öğr3nci tarafından çokça tercih edilen bir bölüm.

Ben kendimi yetersiz hissettiğim için alan değiştirmek istiyorum. Yoksa zevkli bir bölüm. Elektronik kısmı yani benim için. Elektrik kısmı kzulüm ve ölüm...

Dallara göre dersler bu yıla kadar esnekti. Ama gelecek yıl zaten hangi dalda hangi dersin kaç saat olacağı belirlenmiş. MEGEP'ten bakabilirsiniz...

bugün başka bir konuda ankarada her alanda alan değişikliği olacağı ile ilgili bilgi paylaşıldığı yazıyordu umarım öyle olur bu haber bile sevindirdi

Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah herkes yaptığı emeğin karşılığını alır. İkinci Diploma için çok emek harcadık.

Çok sayıda bilişim teknolojileri öğretmeni norm fazlası. Norm fazlası olanlara öncelik verilmeli.

diploması olana hak tanımışlar. ben de açık öğretim tarih bitirdim. önceden çok istiyordum branş değiştireyim diye. ancak şimdi istemiyorum. ancak yine de kararsız kalıyor insan :)

arkadaşlar teknoloji tasarımına geçiş olur mu sizce bilişimden
Hocam sadece sinif ogretmenleri ozel egitime gecebiliyor 540 saatlik kursu aldilarsa. Onun disinda geri kalan tum atamalar diplomaya dayali. Alaniniz kaynaklik ediyorsa teknoloji tasarima gecebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 26141039_9_cizelgeveesaslar.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 102
fen edebiyat matematik mezunu olsak bir de bilgisayar öğretmeni olsak bilgisayardan matematiğe geçebilir miyiz ki.

Fen edebiyat matematik mezunu olsak bir de bilgisayar öğretmeni olsak bilgisayardan matematiğe geçebilir miyiz ki.

Evet...
(*) Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan / açılacak olan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans
ya da Pedagojik Formasyon Programı / Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını başarı ile tamamlayanlar.
Şartı ile başvuru yapabilirsiniz.

(*) Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan / açılacak olan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans
ya da Pedagojik Formasyon Programı / Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını başarı ile tamamlayanlar.
Şartı ile başvuru yapabilirsiniz.
hocam bilgisayar öğretmenliğinden mezun olduğumuz için pedagojik formasyonu zaten doğal olarak almış olmuyor muyuz.
tekrardan mı almak lazım

Geçiş yapabilirsin hocam yönetmelik çok açık.Sertifika alana göre alınmaz sen bir kere almışsın zaten

Eğitim fakültesi mezunu olduğumuz için fen edebiyat okuduğumuzda formasyon şartını otomatik sağlamış oluyoruz. Sonuçta formasyon dedikleri bizim 4 sene boyunca aldığımız eğitim bilimleri dersleri.

hepimiz için hayırlı olur umarım yıllardır bu haberi bekliyordum inşallah pişman olmayız. etraftan bilişimden rahat branş mı var niye değiştiriyosun lafları da kafa karıştırmıyor değiş işin iç yüzünü bilmedikleri için

gözüm kesse ben de uçak elektroniğine geçmek isterdim, değişiklik olmuş olurdu. ama misal Türkiye'de 5 yerde var bu bölüm, norm fazlası olursak ne olacak?

Geri