Alan Değişikliği Basvuruları

Kodla Büyü
Ben de çok kararsızım. Tarih bitirdim ben de. Bilişim çocukların en sevdiği ders. Kodlamaya çok ilgililer, çok güzel ders işliyoruz fakat dersimize verilen değer hepimizin malûmu. Lablar yenilenmiyor, kendi imkanlarımızla robotik malzemeleri almaya çalışıyoruz, okulun her angaryası bizi buluyor...

Tarih ve felsefe branşlarının da mesleki haz bakımından sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Sözel dersler belli yıl sonra cok sıkıcı olur bence.

Matematikten yüksek lisans bitirdim. Alan değişikliği duyurusunda 'Alanı dışında yükseköğretim mezunu olmak' koşulu kapsamında yüksek lisans diplomasıyla alan değişikliğine başvurulabilir mi? Bilgisi olan var mı acaba? Yüksek Lisans yükseköğretimden sayılmıyor mu?

Matematikten yüksek lisans bitirdim. Alan değişikliği duyurusunda 'Alanı dışında yükseköğretim mezunu olmak' koşulu kapsamında yüksek lisans diplomasıyla alan değişikliğine başvurulabilir mi? Bilgisi olan var mı acaba? Yüksek Lisans yükseköğretimden sayılmıyor mu?
Hayır alan degisikligi yapamiyorsunuz

bana da tarih açılmış. çok garip oldum şu an. bu arada diyelim tarih seçtim. kesin branş değişikliği oluyor mu? neye göre belirleniyor..
ayrıca diyelim branş değişikliği oldu. okul tercihi falan mı yapacağız?

Arkadaşlar ben de teknik eğitim bilgisayar mezunuyum. ilk olarak teknoloji tasarıma atandım. Branşıma geçmek istiyorum..

Özellikle meslek Lisesini merak ediyorum. çalışma durumları nasıl.

benim düşüncem. ne olursa olsun kendi alanıma geçmek.. Bu şekilde insan bir türlü alışamıyor.

Bilgisayar öğretmeni olarak kalmaya karar verdim.
Bilgisayar öğretmenliğini Abdülhamidin yalnızlığına terk etmeyeceğiz. :)

Arkadaşlar merhaba... elektronik haberleşme bölümü mezunu bir elektronik öğretmeniyim. Mebbiste radyo tv bölümü açıldı alan değişikliğinde ve başvurdum. Ancak okul ve ilçe onaylamasına rağmen il ttk 9. Sayılı kanuna göre kaynak alanlardan çıkartıldığı için bölüm reddetmiş. Ama bir önceki alan değişikliğinde de aynı durumu yaşamış bir arkadaşım geçici 3. Maddesinde yazan bölüm alan kaynaktan çıkarılsa bile mezun olan veya yasa çıktığında öğrenci olanların atamaları yapılır maddesini kullanarak atandı. Şimdi aynı durum benim başımda kazanılmış hak ve madde 9 sayılı kanunda da var sizce ne yapmalıyım

arkadaşlar 1. başvuru için başvuru yapıp daha sonra açılan okulların durumuna göre tercih yapmasak bir problem olur mu?
yani tercih yapmak istemesek alan değiştirmek zorunda kalır mıyız?

tercih yapmak zorunda değilsiniz hocam.baktınız kötü yerler açıldı 2.aşamada tercih yapmazsınız mevcut branşınızda devam edersiniz

Arkadaşlar merhaba... elektronik haberleşme bölümü mezunu bir elektronik öğretmeniyim. Mebbiste radyo tv bölümü açıldı alan değişikliğinde ve başvurdum. Ancak okul ve ilçe onaylamasına rağmen il ttk 9. Sayılı kanuna göre kaynak alanlardan çıkartıldığı için bölüm reddetmiş. Ama bir önceki alan değişikliğinde de aynı durumu yaşamış bir arkadaşım geçici 3. Maddesinde yazan bölüm alan kaynaktan çıkarılsa bile mezun olan veya yasa çıktığında öğrenci olanların atamaları yapılır maddesini kullanarak atandı. Şimdi aynı durum benim başımda kazanılmış hak ve madde 9 sayılı kanunda da var sizce ne yapmalıyım

Burada yazdığınız gibi gerekçe belirterek Dilekçe yazıp il mem'e itiraz edin, Sizin ilden sorumlu olan bakanlık numarasını arayarak itirazını onlarada bildirin. Mezun olduğunuz bölüm Öğretmenlik mi, Mühendislik mi?

Ön başvuru yaptık. Tercih formu açılmadı. Onu büyük bir heyecanla bekliyoruz. Geçeceğim alan ilk mat.

Tercih ekranı açıldı ama boş norm olmasına karşın tercih listesinde yok
Hocam her boş norm her atamaya açılmaz. İldeki toplam öğretmen ve toplam norm sayısı esas alınarak bakanlık veya il tarafından açılması uygun görülenler açık listesine ilave edilir.

Arkadaşlar BÖTE mezunu bir arkadaşa ÇPL görünüyor, seçilmemesi gerekmez mi? Mesleki-teknik kurum sonuçta...

Hocam her boş norm her atamaya açılmaz. İldeki toplam öğretmen ve toplam norm sayısı esas alınarak bakanlık veya il tarafından açılması uygun görülenler açık listesine ilave edilir.
Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapıyorum.Kendim bölgede ve okulumda norm fazlasıyım. il genelinde elektronik öğretmenlerinden norm fazlası olan yok.Bulunduğum ilçede de ihtiyaç var. Hatta bulunduğum ilde başka bir okulda elektronik normları elektrik öğretmenleri tarafından kapatılmış durumda, esas açık çok fazla durumda. Bakanlığın Elektrik-Elektronik normu hesabı için yazısı var. Bu konuda bazı okul müdürleri bu yazıya göre hareket etmiyorlar. Dolayısıyla artık normlar okullara göre değil eğitim bölgelerine göre, bir okulda yapılan yanlışlık bölgedeki, hatta ildeki tüm öğretmenleri etkiliyor. Bir kere norm dışı olmaya durun, sonra gezgin öğretmen oluyorsunuz

Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapıyorum.Kendim bölgede ve okulumda norm fazlasıyım. il genelinde elektronik öğretmenlerinden norm fazlası olan yok.Bulunduğum ilçede de ihtiyaç var. Hatta bulunduğum ilde başka bir okulda elektronik normları elektrik öğretmenleri tarafından kapatılmış durumda, esas açık çok fazla durumda. Bakanlığın Elektrik-Elektronik normu hesabı için yazısı var. Bu konuda bazı okul müdürleri bu yazıya göre hareket etmiyorlar. Dolayısıyla artık normlar okullara göre değil eğitim bölgelerine göre, bir okulda yapılan yanlışlık bölgedeki, hatta ildeki tüm öğretmenleri etkiliyor. Bir kere norm dışı olmaya durun, sonra gezgin öğretmen oluyorsunuz
Aynen hocam. Onu demek istedim. Bir şekilde normlar il genelinde dolu gibi göründüğü için bu durum oluyor. Siz elektroniğe de geçseniz bu norm fazlası durumuyla karşılaşmaya devam edersiniz. Is bilmeyen idareciler bu duruma sebep olabiliyor. Hakkınızda hayırlısı olsun. Inşallah sizin için en iyisi neyse o olur.

Aynen hocam. Onu demek istedim. Bir şekilde normlar il genelinde dolu gibi göründüğü için bu durum oluyor. Siz elektroniğe de geçseniz bu norm fazlası durumuyla karşılaşmaya devam edersiniz. Is bilmeyen idareciler bu duruma sebep olabiliyor. Hakkınızda hayırlısı olsun. Inşallah sizin için en iyisi neyse o olur.
Bulunduğum bölgede 3 bilişimci norm fazlasıyız. Önümüzdeki yıl bu sayı daha da ortacak. Ben kendim 2. kez norm fazlasıyım. Normu boş olan başka okula norm atamam gerçekleştirilecekti.Orada da haziran ayında norm fazlası olacağımdan dolayı resen atamamı gerçekleştirmediler. Yoksa 3. defa norm fazlası olacaktım. En azından Elektronik Normuna geçersem uzun bir süre norm fazlası olmayacağımı ümit ediyorum. ve bilişim teknolojileri öğretmenlerinin bir nebze önünü açacağımı düşünüyorum. Her yerde bir düzen kuruyorum derken hop başka bir yere atanmışım. Bilişim çağında maalesef herkes bilgisayar biliyorum edalarında fakat işe gelince tüm angarya bilişim teknolojileri öğretmeninin üzerinde.

Geri