Alan Değişikliği Kriterleri nedir?

Kodla Büyü

Must@f

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mezuniyet branşımda normu 2 yıldır açık olan bulunduğum ilçedeki Elektronik öğretmenliği normuna başvuru yapamıyorum.
Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak atandığım okullarda sürekli norm fazlası durumuna düşüyorum.
Alan Değişikliklerinde öncelikli hedef norm fazlalıklarını eritmek olmalıydı.

Bakanlığın Alan değişikliği yazısında hani herkes mezuniyet diplomasına göre hizmet puanı üstünlüğüne göre boş kadrolara atanacaktı?
Kontenjan da nerden çıktı, böyle birşeyden bahsedilmiyordu. Kontenjan uygulanıyorsa bunu kriterleri nedir?

Kontenjanda pekte kriter yok gibi. Alan değişikliğin adı var kendisi yok resmen. Birçok branşta sadece 1 veya hiç açılmamış. Çok şaşırdığım bilişim teknolojilerinde neredeyse yarımız norm fazlasıyız ve garip bir şekilde bizim alan birçok alandan daha çok açılmış. :(

Benim okulumda 1-2, ilçemde 3-4, ilimde en az 6-7 meslek lisesi normu vardı açmadılar (Bilişim)

İlk atama ve özür grubuna saklamışlar hep :(

Bilişimde bulunduğum yerde sürekli norm fazlası olduğum için norm açığı olan Elektronik öğretmenliğine geçmek istemiştim. Maalesef açmadılar. Aslında 2 yıldır bekliyordum

Mezuniyet branşımda normu 2 yıldır açık olan bulunduğum ilçedeki Elektronik öğretmenliği normuna başvuru yapamıyorum.
Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak atandığım okullarda sürekli norm fazlası durumuna düşüyorum.

Bakanlığın Alan değişikliği yazısında hani herkes mezuniyet diplomasına göre hizmet puanı üstünlüğüne göre boş kadrolara atanacaktı?
Kontenjan da nerden çıktı, böyle birşeyden bahsedilmiyordu. Kontenjan uygulanıyorsa bunu kriterleri nedir?
Hocam alan değişikliği ile norm fazlalığının uzaktan yakından alakası yok. 4+4+4 sistemine geçildiğinde sınıf öğretmenlerine yan alandan değişiklik hakkı verilmesinin bir sebebi oluşacak norm fazlalığını en aza indirgemekti evet ama bir defaya mahsus uygulandı ve oldukça yanlış bir iş yapıldığını herkes gördü.

alan değişikliği yapanlardan fen edebiyat bitirip lise matematiğe geçiş yapabilen var mı acaba,yoksa formasyon olmadığı için tercih yapamadılar mı.Öğretmenlik bitirdiğimiz için sorun çıkmaması gerek ama burası Türkiye.Artık herşey mümkün diyorum

Hocam aynı kontenjan iller arasında da mağduriyet yaratıyor. Gitmek istediğim ilde merkezde açık normu olan en az 4 okul var. Ama hiçbiri açık gösterilmiyor. Merkeze uzak ilçeler açılıyor ve 5 yıldır bekliyoruz. Tercih bile yapamıyoruz açık okulları görünce.
Aynı durum sizde de olmuş. Hayırlısı olur inşallah.

@Must@f hocam Muğla'dan mı mezunsunuz? Merak ettiğim için soruyorum. Alan değişikliğini iller arası yapsalardı keşke daha verimli olabilirdi.

Bilişimde bulunduğum yerde sürekli norm fazlası olduğum için norm açığı olan Elektronik öğretmenliğine geçmek istemiştim. Maalesef açmadılar. Aslında 2 yıldır bekliyordum

Hocam meb bilgilendirmeden mutlaka mağduriyetinizi bildirin. Ben bildirdim en azından bu alan değişikliğin mağduriyetini fark ederler belki

fen edebiyat bitirip alan değişikliği yapan olmadı mı hiç

Sayın hocam pek değiştirebilen yoktur. Alan değişikliğinde kontenjanlar çok azdı. Formasyon sıkıntı olmuyor zaten eğitim fakültesi çıkışlıyız. Çoğu alanda tek yada hiç açılmadı. Alan değişikliğinin adı vardı kendisi yoktu.

alan değişikliği ile sınıftan bilişime geçmişler ve özür grubuna açılma ihtimali olan iki okulu alan değişikliği yüzünden doldurmuşlar..şuan ilçede hiç norm yok.alan değişikliği ile sınıftan bilişime geçilebildi mi ?

Geri