Alan Değişikliği

Kodla Büyü
İstanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesi (AUZEF) 4 yıllık hocam 2 yıl önce açıldı 4 yıllık bölüm. Önceden 2 yıllık vardı. Lisans çocuk gelişimi bölümü

Peki hocam kayıt şartları ve eğitim nasıl oluyor biraz bilgi verir misiniz?

Hocam Eylül ayında başvurular başlıyor klavuz yayınlanır kayıt zamanı. Aksis sisteme kayıt olup harç yatırdığınızda onaylanıyor öğrenciliğiniz. Sınav vs hiçbir şey yok ikinci üniversite kapsamında. Dersler sisteme yükleniyor sadece vize ve final için il merkezine gitmek durumdasınız. Canlı ders de yok

Hocam Eylül ayında başvurular başlıyor klavuz yayınlanır kayıt zamanı. Aksis sisteme kayıt olup harç yatırdığınızda onaylanıyor öğrenciliğiniz. Sınav vs hiçbir şey yok ikinci üniversite kapsamında. Dersler sisteme yükleniyor sadece vize ve final için il merkezine gitmek durumdasınız. Canlı ders de yok

Peki hocam canlı ders yok demişsiniz internet üzerinden de eğitim yok sanırım. Vize ve finale çalışmak için materyal (kitap vs.) veriyorlar mı?

E kitap ve sunum dosyaları şeklinde hocam ders videoları da çekilip sisteme atılmış. Tamamen açıköğretim mantığında

Hocam çok sordum ama ben de ikinci üniversite düşündüğümden.Vize finallerde geçme notu kaç bir de çocuk gelişimi okuduğumuzda anaokulu öğretmenligine geçiş yapabiliyor muyuz?

Estafirullah hocam. Finalde 40 altı alırsanız direk kalıyorsunuz aynı zamanda çan eğrisi var harf notu şeklinde hesaplanıyor en sonunda. Bütünlemeler de oluyor her dönem. Okul öncesi öğretmenliği de yapabiliyorsunuz anaokullarında ayrıca kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümünde alan öğretmeni de olabiliyorsunuz

Estafirullah hocam. Finalde 40 altı alırsanız direk kalıyorsunuz aynı zamanda çan eğrisi var harf notu şeklinde hesaplanıyor en sonunda. Bütünlemeler de oluyor her dönem. Okul öncesi öğretmenliği de yapabiliyorsunuz anaokullarında ayrıca kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümünde alan öğretmeni de olabiliyorsunuz

Erkekler için okul öncesi öğretmenliği nasıl olur sizce? Örnekleri var mı?

hocam sıkıntı yapmayın elektronik çok rahat öğrenilir. emin olun sosyal hizmetten daha rahat edersiniz. sadece bir kaç youtube malzeme o kadar

matematiği bitiren arkadaşlar, gerçekten tebrik ediyorum. gıpta ettim valla.
ben matematik bölümüne kaydımı yaptırdım sene 2014 te
bir sürü dersten de muaf oldum ama diğer dersleri veremedim
inşallah bir gün o diplomayı alabilirim.

Hocam internetten baktım şimdi İstanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim sistemine çocuk gelişimi olarak geçiyor bölümün adı burdan mezun olan meslek lisesinde alan öğretmeni olarak çalışabiliyor mu bizdeki gibi tef bote ayrimi var mı

Hocam internetten baktım şimdi İstanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim sistemine çocuk gelişimi olarak geçiyor bölümün adı burdan mezun olan meslek lisesinde alan öğretmeni olarak çalışabiliyor mu bizdeki gibi tef bote ayrimi var mı
okulöncesi öğretmenleri meslek lisesinde calışamıyor hocam

Çocuk Gelişimi alanından meslek lisesine teknik öğretmen olarak atanabiliyorsunuz.

Alan değişikliği düşünüyorum matematik bitiren hocam işle beraber mi bitirdiniz birde bitirince direk geçiliyor mu matematik öğretmenliğine kpss gerekmiyor değil mi ayrıca edindiğimiz hizmet puanları yada zorunlu hizmet durumu ne oluyor siliniyor mu bilgi verir misiniz

Alan değişikliği düşünüyorum matematik bitiren hocam işle beraber mi bitirdiniz birde bitirince direk geçiliyor mu matematik öğretmenliğine kpss gerekmiyor değil mi ayrıca edindiğimiz hizmet puanları yada zorunlu hizmet durumu ne oluyor siliniyor mu bilgi verir misiniz
Hocam ben 2. Universiteyi 2. Ogretimde bitirmiştim. Sabah okula akşam da universiteye gidiyordum. Zorlu bir süreçti. Egitim fakultelerinde 2. Ogretim kalktı sanirim. Ya ikili egitim yapan okulda calismalisiniz ya da hocalarla konusmaniz gerek. Zorlanabilirsiniz.
Kadrolu ogretmenler icin il icinde alan degisikligi açılırsa hizmet puani ustunlugune gore atanabilirsiniz. Hizmet puaniniz kademe dereceniz vs. Hersey ayni kalıyor.
Dikkat etmeniz gereken noktalar var. 2. Universitede muafiyet universiteye gore değişiyor. Diplomaya dayali Alan degisikligi son 2 yildir açıldı. Ondan once 4-5 sene açılmamıştı. Ayrica lise matematik fizik gibi bazi branslarda cok az kontenjan açmışlardı diye hatirliyorum

Cevap için çok sagolun hocam sanırım ikinci öğretim matematik kalktı ama bölüm okusam olur mu acaba oda
Önemli değil hocam :) kafanıza takilanlari sorabilirsiniz

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_09/14155835_9_cizelgeveesaslar.pdf
Hocam okudugunuz bolum yukarida paylastigim TTKB 9 nolu cizelgedeki "mezun olduğu yüksek öğretim programı" sütununda yazanlara uymasi gerekiyor. "Atamaya esas olan alan" sutunundaki bransa atama olabiliyor. Hatta 2. Universite fen edebiyattan ya da aöf 'den bir bolum okuyup alan degistirenler oldu. Tekrar formasyona gerek kalmadi.

Muafiyet icin 2. Universitenizi iyi arastirin. Son 2 yilin alan degisikligi kontenjanlarini yayinlamadilar. Bunlari facebookta alan degisikligi gruplarinda sorabilirsiniz. Alan değişikliği isteyenler kendi ilinde geçebileceği alandaki okullari görmüşlerdi.

Geri