Alan dışı BTR görevlendirmesi

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
arkadaşlar, alanım bilişim teknolojileri ve kendi okulumda dersim var ancak bt sınıfım yok tek tercih olarak da lisede btr istedim zaten 2 senedirde bu tercih ettiğim okulda BTR olarak görevlendiriliyordum ancak btr istediğim lisede alanı bilişim teknolojileri olmayan bir öğretmen btr olarak görevlendirilmiş. görevlendirmelerde öncelik bilişim öğretmenlerinde olduğunu biliyorum. il mem komisyon üyelerinin cevabı ise benim ders yüküm fazla olduğundan(24 saat) 1 gün görevlendirilecektim, alan dışı öğretmen ise 5 gün kendi okulunda görevlendirilmiş, il komisyon üyelerini kendi yorumlarına göre insiyatif alarak bu alan dışı öğretmenin benden daha yararlı olacağı düşünülüp görevlendirmem yapılmamış. Tabii ki yanlış bir uygulama ama komisyon bunun yanlış olduğunu kabul etmiyor. Böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba, ya da farklı illerden böyle durumlarda ne gibi uygulamalar oluyor?

Bt sınıfınız yokken nasıl Btr görevlendirmesi yapılamaz diye biliyorum sayın hocam

klebsiella' Alıntı:
Bt sınıfınız yokken nasıl Btr görevlendirmesi yapılamaz diye biliyorum sayın hocam

Hocam ben zaten FATİH projesi lisesine görevlendirme istedim ancak benim yerime alan dışı bir öğretmen görevlendirildi. BTR görevlendirmesi yapan Komisyon, btr görevlendirme esaslarını dikkate almayarak kendi yorumlarıyla görevlendirme yaptılar.

Hocam bence mahkemeye ver, buna benzer bir olay trabzon da bir arkadaşın başına gelmişti. Mahkemeye verdi ve akılları başına geldi. Forumda var bu olay bence sende mahkemeye ver en azından keyfi bir işlem yapamıyacaklarını anlasınlar.

rmntklz' Alıntı:
Hocam bence mahkemeye ver, buna benzer bir olay trabzon da bir arkadaşın başına gelmişti. Mahkemeye verdi ve akılları başına geldi. Forumda var bu olay bence sende mahkemeye ver en azından keyfi bir işlem yapamıyacaklarını anlasınlar.

hocam olay çok açık değil mi, 2 kişi var biri benim diğeri alandışı bir öğretmen ve ben kendi okulum dışında fatih projesi lisesini tercih ediyorum diğer alandışı öğretmen ise kendi okulunu yani fatih projesi lisesini tercih ediyor. İkimizde tek tercih yapıyoruz ancak benim önceliğim olması gerekirken alan dışı öğretmeni görevlediriyorlar, açıklamaları da şöyle; bu alandışı öğretmen daha fazla gün görevlendirilebildiği için o fatih projesi okulu için benden daha yararlı olurmuş komisyonda kendi yorumlarını katarak kullanarak görevlendirme yapmış. kesinlikle mahkemeyede gideceğim sonuna kadar uğraşacağım.

Hocam burada yorum katılmaz madde gayet açık Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen Görevlendirilmesi Genelgesinde öncelik Bilişim Teknolojileri Öğretmeninindir. Sizinkiler kendilerince yorumlamışlar ama böyle hakları yok. Bence burada hakkın gasp edilmiştir. Emsali forumda var yukarıda söyledim. İster mahkemede hakkını ararsın ve alırsın yada bu olayı kabullenirsin.

Not: dedim olay aşağıdaki linkte bi incele istersen.

fatih-projesi-f278/bugun-mahkemeye-gittim-t120094.html

rmntklz' Alıntı:
Hocam burada yorum katılmaz madde gayet açık Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen Görevlendirilmesi Genelgesinde öncelik Bilişim Teknolojileri Öğretmeninindir. Sizinkiler kendilerince yorumlamışlar ama böyle hakları yok. Bence burada hakkın gasp edilmiştir. Emsali forumda var yukarıda söyledim. İster mahkemede hakkını ararsın ve alırsın yada bu olayı kabullenirsin.

Hocam forumdan okudum olayı çok teşekkürler, tabiki sonuna kadar hakkımı her yerde arayacağım, herkesin net anladığı şeyi istanbul memde komisyonda kişiler nasıl olurda yorumlarını katarak görevlendirme yaparlar anlamıyorum.

rmntklz' Alıntı:

Hocam bugün sendikayla görüşüp dilekçe ile başvuruda bulunacağım ayrıca mahkemeye de gitmeyi düşünüyorum. Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkürler sağolun hocam

aynı durum benim de başıma gelmişti geçen yıl norm fazlası olmamdan dolayı.Başka branştan öğretmen kendi okulunda görevlendirme istemiş ben de istemediğim okula zorunlu istemiştim müdür bana sen yazma burayı kendi öğretmenimin btr olmasını istiyorum dedi ben de pek meraklısı değilim demiştim. :p

delikatliyam' Alıntı:
Görüştünüz mü hocam başvuru yaptınız mı

evet hocam görüştüm de başvurumu da dilekçe ile yaptım, yenilik eğitim teknolojileri btr olaylarına bakıyor il milli eğitim de onlara soracakmış, yenilik eğitim teknolojilerinden görüştüğüm kişi bana alan dışı btr görevlendirmesinde ders saatine baktıklarını ders saati az olanın alandışı olsa da görevlendirme de öncelikli olduğunu söyledi. görevlendirme esaslarında böyle bişi yazmadığını söylememe rağmen görevlendirme esaslarının btr derslerinin zorunlu olmadan önce oluşturulduğunu bundan dolayı da eski olduğunu belirtti. görevlendirme esaslarında ders saati az olan görevlendirilir diye bir ifade de yok.

Geri