Alan dışı derse giriyorum?

Kodla Büyü
Hocam bence böyle devam et. Hiç başka okullarla felan kafanı karıştırma. Normalde branş dışı ders yazamazlar sana. Bölüm dersi ne kadar varsa o kadar. Ama o zamanda ekders sıkıntısı çekersin belki maaş karşılığını ancak doldurursun. En azından 8 saat ekdersin var. Git gel idare et işte.

Müdüre söylersen başka okuldan ders doldurmak istiyorum diye. Belki yakınlardaki başka okullardan Bilişim dersi vardır ama dediğim gibi bence hiç kafanı ağrıtma.

istemezsen girmeyebilirsin. müdürle konuşursun başka okulda ihtiyaç varsa senin branşta neden olmasın ek dersini tamamlarsın. sen kendi işinle ilgilen yoksa müdür ilgilenmez hocam.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/23555_0.html

Ek Ders Görevi

Madde 6- Kapsama dahil okul ve kurumlarda görevli;

a) (Değişik: 15/4/1999-99/12775 B.K.K.) Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları ile halk eğitim merkezi ve akşam sanat okulu rehber öğretmenlerine haftada; ders niteliğinde yönetim görevi ile ders dışı hazırlık ve plânlama görevi karşılığı ek ders saatleri toplamı ile branşındaki emsali öğretmenin okutabileceği azamî ek ders, ders dışı hazırlık ve plânlama görevi karşılığı ek ders saatleri toplamı arasındaki fark,

b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate,

c) Atölye ve lâboratuvar öğretmenlerine 20 saati zorunlu olmak üzere haftada 24 saate,

kadar branşlarında ek ders görevi verilebilir. Ancak, branşlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere,
ihtiyaç halinde istekleri üzerine branşları dışında da ek ders görevi verilebilir.

Geri