Alan şefliği görevlendirmesi

Kodla Büyü

anotherbrick

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar.
Bir meslek lisesine tayin oldum. Okulda bilişim öğretmeni olmadığı için ben tek öğretmen durumundayım.
Göreve başlamak için okula gittiğimde alan şefliği başvuru dilekçesi de verdim.
Ancak müdür Şubat ayında yeni şeflik görevlendirmelerinin durdurulduğunu ve yeni bir gelişme olmadığını söyledi. Okula gelen yazıyı da gördüm. Sendikanın bir maddeye itirazı sonucu Danıştay yönetmeliği durdurmuştur ve yeni görevlendirmeler yapılmayacaktır yazıyor.

Bu konu hakkında bilgisi olan mı acaba?

Bir sorum olacak arkadaşlar alan şefliğinin 4 yılda bir yenilenmesi gerekiyor mu? Benim 4 yılımın dolmasına az kaldı ve diğer arkadaşlar da alan şefi olmak istemiyor bu durumda benim yenileme yapmam gerekecek mi?

Yeni yönetmeliği bekleyelim o zaman, çünkü aday öğretmenler şef olamaz deniliyor, bunu hakkında bilgi almak istiyorum

şef görevlendirmesi yeni yönetmelikle yapılabiliyor mu? Okulumda müdür görevlendirmeler durduruldu şeflik verilemiyor diyor.

Şefliklerin oluşturulması

MADDE 84 – (1) Meslekî ve teknik eğitim okul ve kurumlarında açılan her alan/bölüm için bir alan/bölüm şefliği, donanımı bulunan her atölye veya laboratuvar için bir atölye veya laboratuvar şefliği oluşturulur.

Alanımızda iki atölye var. yukarıdaki maddeyi idaremiz "her atölye için bir atölye şefi oluşturulur" diye yorumlayarak iki şef atamaktansa iki atölye için bir şeflik oluşturuyor. Sonuç olarak 2 atölyemiz olmasına rağmen 1 alan şefi+1 atölye şefliği verildi. benim yorumlamama göre ise her atölye için ayrı bir şef görevlendirilmesi gerektiği. Sizce hangisi doğru?

OÖKY Madde 84/3: Bir alan/bölüme ait sadece bir atölye veya laboratuvarın bulunması halinde atölye veya laboratuvar şefliği oluşturulmaz ve şef görevlendirilmez.
Bu madde kapsamı dışında ise yani, 2 veya daha fazla atl/lab var ise atl/lab sayısı kadar atölye veya laboratuvar şefi görevlendirilir...

Bügün ( cuma gunu ) alan şefligi onayım okula geldi . Bu haftanın alan şefi ek dersini alabilir miyim ? @f_dogan76
Eğer koordinatörlük göreviniz varsa ek dersinizi de tama yakın alıyorsanız, ek dersinizde cüz'i bir değişiklik olacaktır. Neticede alacağınız azami ek ders saati bellidir. Bu sebeple ders programınızda, Pazartesi itibariyle şefliğinize uygun değişiklik yapılmalıdır.

20 saat maaş karşılığı dersim var . Kordinatorluk 2. dönem başında 16 saat yazılacak diye biliyorum . Şeflik onayi bugün okula geldi . Oyleyse bu hafta ki ek dersim ( 19-23 şubat arası ek dersim ) nasıl olacak ? @f_dogan76

Mebbis kayıtlarınızdaki görevlendirme başlangıç tarihi ne zaman ve Kaç saat fiilen derse giriyorsunuz? Son soru koordinatörlük göreviniz kaç saat?

Hocam 10 saat şeflik egzersizi alırsınız. 24 saate kadar ek ders alabileceğiniz için 14 saat işletme 24 eder. 2 de 10 a 1 den alırsınız toplam 26 saat. 3 saat de nöbet ek olarak alırsınız.

Şeflik yazısı okula geldiğinde tebellug etmeniz ve göreve başlamanız gerekir. İdarenin yazıyı size tebliğ ettiği günden sonrası için egzersiz işler. 10 saat egzersiz görevi yapmadan ücretini alamazsınız.

Ek 5 deki değerlendirme formunda eğitimler kısmına ekstradan lisans mezuniyetimiz yada ön lisans mezuniyetimiz varsa yazıyoruz değil mi . Sonuçta teknik öğretmen zaten lisans mezunu

Eski öğretmenlerden ön lisans mezunu olup, atölye öğretmeni olanlar hala var. Dolayısıyla ekstradan okuduğunuz lisans eğitimlerini ifade etmiyor.
Örnek olarak, bizim okulda bir çocuk gelişim öğretmenimiz ki, sanırım 30. yılı, önlisans mezunuydu, okul öncesi öğretmeni olarak çalışıyordu, ardından alan değişikliği ile çocuk gelişimine geçti, sonradan da lisans tamamladı. Anlayacağınız bu arkadaş lisans tamamlamadan önce bu form olsaydı önlisans mezunu olduğunu yazacaktı.

Tek bir lisans mezuniyeti yazılıyor ikinci bir lisans mezuniyetinden dolayı +4 daha yazılmıyor.

Geri