Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Alan şefliği - süt izni ?

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Uygulama ve Materyaller' kısmında tiditeyno tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. tiditeyno

  tiditeyno Üye

  Kayıt:
  10 Haziran 2017
  Mesajlar:
  14
  Beğeni:
  1
  merhaba okulumda alan şefiyim ayrıca doğum izni sonrasında günlük 3 saatlik süt iznim var.

  20 saat derse giriyorum (maaş karşılığı)
  10 saat şeflik ve 8 saat koordinatörlüğüm var

  Müdür yardımcısı 1 gün koordinatörlük günü olarak belirledi

  Kalan 30 saat 20+10 okulda durmamı istiyor, ben ise yasal iznimden dolayı öğleden sonralarımın boş olmasını talep ettim, olmayacağını şefliği bırakmamı söyledi.

  Anlayamadığım süt izninde olanlar şef olamıyor mu ? 3 saatte mi vazgeçmem gerekiyor. Okulda 4. Senem, ne zaman iş buyursalar yaptım, şeflikten istifa etmek zoruma gidiyor, 2 zümreyiz, diğer öğretmenimiz de kadın ve alt devrem, işin içinden çıkamadım ? Ne yapmam gerekiyor ?
   
 2. Mutef_bk

  Mutef_bk Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Şubat 2014
  Mesajlar:
  271
  Beğeni:
  10
  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 104/D der ki; "D) Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde birbuçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır."
  Keyiflerine göre izin vermeme gibi bir durum söz konusu olamaz.
   
  katafalk ve tiditeyno bunu beğendi.
 3. tiditeyno

  tiditeyno Üye

  Kayıt:
  10 Haziran 2017
  Mesajlar:
  14
  Beğeni:
  1
  Hocam biliyorum bunu tabiki keyfi olamaz ama ne yapacağımı şaşırdım öğleden önce 6 saat dersimi var 4 günden 6*4=24 benim 20 saatim var, oturmuyor program şef okulda olur diye süt iznim resmen boşa gidiyor, karşılığında şefliği bırak deniliyor ne yapacağımı şaşırdım, gidip öğleden sonraya ders koyuyor
   
 4. bilisimmeslek

  bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  817
  Beğeni:
  169
  Cevap yazayım dedim işin içinden çıkamadım. Ama şeflikten istifa et denmemeli. Sonuçta geçici bir durum.
   
  katafalk bunu beğendi.
 5. tiditeyno

  tiditeyno Üye

  Kayıt:
  10 Haziran 2017
  Mesajlar:
  14
  Beğeni:
  1
  Hocam okul taşımalı blok işlediğimiz halde, 10. Saat hiç işlenmiyor, çünkü servisler gidiyor, taşrada 3 lise var onlara göre çıkışımız ayarlanıyor, her şey sıkıntı, programlama temelleri dersini 3+2 bölmüş mesela, zümreme web prog 4+4+4 yapmış, tek atölyeyiz, oturmadığını söylüyor programın
   
  katafalk bunu beğendi.
 6. Mutef_bk

  Mutef_bk Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Şubat 2014
  Mesajlar:
  271
  Beğeni:
  10
  Hocam normal memurda calisma saatinde sut iznini kullaniyor. Yoneticisi memura sen iznini kullanamazsin, kurumda durman gerekir diyebiliyormu? Yada memurlugu birak falan diyebiliyormu? Bu verilmis bir hak. Okul idarecileri boyle keyfine gore niye kural koyar anlamis degilim.. Sendikaniz varsa danisin , İnternette ornek dilekceler var, sut iznimi kullanmak istiyorum diye dilekce verin, idareniz dilekceye sefliginizi birakmaniz gerekiyor diye cevap yazabilecekmi bakalim..
   
 7. acipinarli

  acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  22 Mart 2008
  Mesajlar:
  323
  Beğeni:
  104
  hocam bir gün boş ise kalan günlere öğle sonu boş bırakılırsa sığar haklısınız ama dedikleri gibi şeflik kısmında iş tıkanır. hem öğle sonu evde olayım hemde şeflik kesilmesin derseniz onu hiçbir idare haklı olarak kabul etmez. öğle sonunuzu boş bırakınca şefliği oraya yazmanız gerekir illa ki. idare bu konuda haklı. hem şeflik olacak hemde öğle sonu derse gelmeyeyim demeniz sizi haksız yapar. şefliği bırak diyerekte idare haksız olur. kimseye istemezsen bırak denemez. şu şekilde orta yol bulunabilir. öğle saatlerinizde günlük 3 saate denk gelecek şekilde arada boşluk bırakılır. evladınızla ilgilendikten sonra tekrar şeflik saatiniz yada dersiniz hangisi varsa görevinize dönebilirsiniz. yada son saatlere ders ve şeflikten sonra kalan boş kısımlarınız denk getirilir saati gelince siz eve gidersiniz. diğer türlü söylemlerde iki tarafta haksız konuma düşebilir.
  birde sendikanız varsa onlarla görüşün. onlarda size yol gösterecektir.
  29/01/2016 tarih ve 6663 sayılı Kanunun 6. maddesinin f bendinde yarım zamanlı çalışma ile ilgili bir hüküm geçiyor. onu araştırın birde. sendikaya vs sorun.
  Allah yardımcınız olsun.

  aynen yazılı olarak şu kanunun şu maddesine göre şu saatlerde süt iznimi kullanmak istiyorum ders programımı ona göre hazırlanması diye bir dilekçe verin. bakalım ne diyecekler. devlette yazılı olarak bir şey istenince sözlü olarak kolayca söylenen şeyler yazılı olarak söylenemez.
   
  Son düzenleme: 11 Eylül 2019

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal