Alanında yüksek lisans olayı

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
iyi günler arkadaşlar
MEB'e bilişim teknolojileri öğretmeni olduğumu ve işletme iktisat vb alanlarda tezli/tezsiz yüksek lisans yaparsak kademe alıp alamayacağımıza dair bilgi edinme sorusu yolladım.. gelen cevapta 657 dmk 36/a-9 maddesine göre işlem yapılması gerektiğini yazmışlar...
biraz araştırdım dpb'nin görüşlerinin olduğu bir sayfaya denk geldim. bir matematik öğretmeni eğitim alanında yüksek lisans ve doktora yapmış ama AYNI ALANDA ÜST ÖĞRENİM DEĞİL kabul edemeyeceklerini MEB'e bildirmişler...

şimdi ben de tef mezunu bir bilişimci olarak AYNI ALANDA ÜST ÖĞRENİM OLMASI için hangi alanlarda yüksek lisans yapmamız gerektiğini öğrenmek istiyorum. yapıp kademe alan var mı?
teşekkürler...

hocam hangi alanda yüksek lisans yaparsan yap 1 kademe alırsın. Ben bilgisayar müh. de yaptım aldım, ancak alanımda olmadığı için uzman öğretmenlik için mahkeme de bu konuda sıkıntı çıkar diye başvuru yapmadım, mahkemeler birçok yerde lehte karar verirken ben başvuramadım (gerçi daha sonra bunun da önü kapandı) bu nedenle alanında yüksek lisans yap yani mezun olduğun bölümde en garantilisi budur.

Arkadaşlar alanımızda açılan yüksek lisans başvurularını nasıl öğrenebiliriz?Sitemizde keşke böyle bir bölüm olsa.

ben de işte bunu diyorum hocam...
hangi bölümlerde yapabiliriz bunu öğrenmek istiyorum?
x,y,z....

cyln' Alıntı:
iyi günler arkadaşlar
MEB'e bilişim teknolojileri öğretmeni olduğumu ve işletme iktisat vb alanlarda tezli/tezsiz yüksek lisans yaparsak kademe alıp alamayacağımıza dair bilgi edinme sorusu yolladım.. gelen cevapta 657 dmk 36/a-9 maddesine göre işlem yapılması gerektiğini yazmışlar...
biraz araştırdım dpb'nin görüşlerinin olduğu bir sayfaya denk geldim. bir matematik öğretmeni eğitim alanında yüksek lisans ve doktora yapmış ama AYNI ALANDA ÜST ÖĞRENİM DEĞİL kabul edemeyeceklerini MEB'e bildirmişler...

şimdi ben de tef mezunu bir bilişimci olarak AYNI ALANDA ÜST ÖĞRENİM OLMASI için hangi alanlarda yüksek lisans yapmamız gerektiğini öğrenmek istiyorum. yapıp kademe alan var mı?
teşekkürler...
İşletme alanında tezsiz yüksek lisans yaptım kademe aldım.Ankara valiliği olur gönderdi.Fakat ek dersi zamlı alamıyoruz.Alanımızda yüksek lisans yapmadığımız için.

Ekli dosyalar

• be.png
    be.png
    41.5 KB · Görüntüleme: 1,908
Yüksek lisans yapana hizmet puanı verilmesi hikaye oldu galiba yönetmelikte ilgili bir şey göremedim

Fen bilimleri enstitülerinin "bilişim teknolojileri" bölümü bizim alanımızla doğrudan ilişkili isminden de anlaşılacağı gibi.

adli bilisim ya da bilisim tek almak isterim.lakin akademik ortalama düşük olunca yüksek lisans benim için :cry:

.
hocam öncelikle siz öğretmen olduğunuz için MEB de EĞİTİM - ÖĞRETİM HİZMETLERİ SINIFI ndasınız. Dolayısıyla KENDİ ALANINIZ deyimi 2 şey için geçerli
.
1 - Bilgisayar Öğretmenliği
2 - Eğitim - Öğretim (Eğitim yönetimi vb..)
.
Bu 2 alan da bizim KENDİ ALANIMIZ dır. ve her iki alanda da yüksek / doktora yaparsanız ekdersinizi zamlı alırsınız.
...

BaRBaRYaN' Alıntı:
.
hocam öncelikle siz öğretmen olduğunuz için MEB de EĞİTİM - ÖĞRETİM HİZMETLERİ SINIFI ndasınız. Dolayısıyla KENDİ ALANINIZ deyimi 2 şey için geçerli
.
.
Bu 2 alan da bizim KENDİ ALANIMIZ dır. ve her iki alanda da yüksek / doktora yaparsanız ekdersinizi zamlı alırsınız.
...
O zaman "Bilişim Teknolojileri Mühendisliği" bizim alanımızda değil? doğru mu?

pasific' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
.
.
.
...
hocama katılıyorum.. iki sinden birini seçmek lazım..

pasific' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
.
.
.
...
..
Evet hocam BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ bizim alanımız değil.
Nasıl ki meslek liselerinden üniversitelere girişte mühendislik fakültelerine ek puan verilmiyorsa aynı nedenle mühendislik fakülteleri KENDİ ALANIMIZ sayılmıyor.

Geri