Algoritma Şema Bilgi Veri Değişken Çalışma Kağıdı

Kodla Büyü

muzyonur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgi, veri,sabit,değişken, algoritma, akış şemaları konularını hatırlayabilmeleri için çalışma kağıdı hazırladım. Aşağıda paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• ALGORİTMA-ŞEMA-BİLGİ-VERİ-ÇALIŞMA-KAĞIDI.rar
    622 KB · Görüntüleme: 1,064
Son düzenleme:
Elinize sağlık hocam, çok teşekkürler.

Akış şeması konusunu işlerken ben Flowturk programını kullanıyorum. BT Sınıfı olanlara kesinlikle tavsiye ederim.

Akış şemasına göre bir ekran çıktısı veriyor, bu sayede konu havada kalmıyor öğrenciler için.

draw.io gibi sadece şekilleri çizip bırakmaktansa oluşturdukları akış şemasının ekran çıktısının ne olduğu görebilmeleri ilgilerini arttırıyor.

Hazırlayan hocamız daha önce konusunu açmıştı. https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/flowturk-gorsel-programlama-simulatoru-v1-5.155954/
Kendisine tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:
Programın içerisinde hazır örnekler de var. Ortaokul öğrencileri için ağır kalır ama lise için güzel örnekler;)
Flowturk ile yaptığımız 3 örnek:

Ekli dosyalar

• çay demleme flowtürk.JPG
    çay demleme flowtürk.JPG
    76.6 KB · Görüntüleme: 204
  • iki sayının toplamı.JPG
    iki sayının toplamı.JPG
    39.9 KB · Görüntüleme: 151
  • Not ortalaması.JPG
    Not ortalaması.JPG
    39.9 KB · Görüntüleme: 138
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    70.3 KB · Görüntüleme: 132
Elinize sağlık hocam, çok teşekkürler.

Akış şeması konusunu işlerken ben Flowturk programını kullanıyorum. BT Sınıfı olanlara kesinlikle tavsiye ederim.

Akış şemasına göre bir ekran çıktısı veriyor, bu sayede konu havada kalmıyor öğrenciler için.

draw.io gibi sadece şekilleri çizip bırakmaktansa oluşturdukları akış şemasının ekran çıktısının ne olduğu görebilmeleri ilgilerini arttırıyor.

Hazırlayan hocamız daha önce konusunu açmıştı. https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/flowturk-gorsel-programlama-simulatoru-v1-5.155954/
Kendisine tekrar teşekkürler.
Teşekkürler hocam. sonra bakacağım. faydalı ve anlamayı kolaylaştırıcı bit şeye benziyor.
Hocam çok güzel olmuş iznin olursa kullanmak isterim.
Zaten izin verdiğimiz için paylaşıyoruz :) kullanabilirsiniz...:)

Geri