Aliexpress

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar vaktimin çoğunu evde geçiriyorum bari bir şeyler yapayım diye düşündüm bugün, aliexpressden ürün mü alsam satsam diye düşündüm bugün 5m vga kablosu almıştım gittigidiyordan 5tl ye bir baştım aliexpressde 5$ :((( kaldı ki birşey alsam gittigidiyorda dükkan açsam fatura nasıl keseceğim o da var
Belki toka satabilirim geçen 1 paket toka almıştım 6 yanesi 20tl ye geldi burada tanesi 20tl idi ama onda da fatura işi ne olacak:(
Öneriniz var mı ne yapsam ki ????

faturasız satış miktarınız fazlalaşırsa ( maliye müfettişleri senin bu işi ticarete döktüğünü farkederse ) gayet sağlam ceza kesiyor. ürün başına 175 lira. o yüzden hiç gerek yok :)

Sigortasi olmayan bir yakininizin adina es anne vb. vergiden muaftir kagidi alirsaniz maliyeden, elisi urunleri vergi ve fatura odemeden satabilirsiniz. Ancak kisiye aylik sgk yapmalisiniz. Ya da en temizi sahis sirketi acip fatura kesebilirsiniz.

Mobil gönderidir.

Hocam velevki girdin ise.
yuzde 10 komisyon gittigidiyora verdin
urun karsi tarada ulasti. Musteri urunu begenmedi ya da baska sebeplerle geri gonderdi kargo ucretide sana kaldi.
kaldi ki ciddi bir anlasman da yoksa 10 tl nin altina kargo yok.
musteri 10 tl kargoya verip neden alsin.
fatura kesersen yuzde 18 de vergi verirsin

Bu arada dedigin gibi is yapackasan aliexpres degil alibaba.com a yonelmelisin.
aliexpres, alibabanin alt istirakidir. Alibaba dan toptan ucuz mal alabilirsin

Buda mı gol değil :eek: Hakkaten karışık işmiş ee ne yapabilirim ben şimdi hazır evdeyken zamanımı değerlendlreyim dedimdi ama :(

Kargo kolay iş. Vergi muafiyeti yada şirket kurduktan sonra gidip anlaşma yapılabiliyor. Toplu alımla kargoyu 3-5 lira civarına çekebiliyorlar. Onu da fiyata dahil edebilirsin sonradan.

Enterprise' Alıntı:
Buda mı gol değil :eek: Hakkaten karışık işmiş ee ne yapabilirim ben şimdi hazır evdeyken zamanımı değerlendlreyim dedimdi ama :(
freelance isler alin yapin en temizi

Geri