Aliexpressden alisveris yapan var mi

Kodla Büyü

permanganat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar aliexpressden alisveris yapan var mi sormak istedigim ayakkabi aldigimda cok yuksek vergi aliniyormus dogru mu bide gele urun orjinal degil diye duydum ben air jordan ayakkabi alacam acaba çakma mi gelir

hiç yapmadım yapan arkadaşlarım var ama . hatta kuzenim dıkış makınesi ayakları almıştı :D size tavsiyem yorumlara bakın ozellikle turk yorumlarına

Ben ücretsiz kargolu ürün aldım iyiydi. Ama 20 günde geliyor tabi vergiler arttı ama sınırı geçince vergi biniyor

Takipsiz ürünler artik gelmiyor. Kime nereye gidiyor bilinmiyor. Takipli urun alin gelir. Yuzde 20 vergi + gümrük sunum ucreti 6 tl.

Bu vergi olayı gelmeden önce çok alışveriş yaptım, hiçbir sıkıntı çıkmadı, en fazla bir ay içinde de teslim edildi. Ama en son haziran ayında verdiğim siparişlerin bazıları halen gelmedi, ayrıca alacağınız ürüne göre değişmekle birlikte yaklaşık %20 vergi geliyor. Hangi ürünlere ne kadar vergi geldiği konusunda çok bilgim yok, araştırmanız gerek ama çok lazım olmadıkça bir daha aliexpress'ten bir şey almayı düşünmüyorum.
Alacağınız ürünün fiyatını Türkiye fiyatı ile karşılaştırın, üzerine vergileri ve bekleme süresini de ekleyin. Buna rağmen alınmaya değerse almayı düşünebilirsiniz. Türkiye'deki fiyatı ile arada uçurum yoksa biraz daha para verip, kısa zamanda elime ulaşması ve de bir sorun olduğunda gönderip para iadesi alabilmemin kolaylığı gibi avantajlarından dolayı yurt dışından alış veriş yapmak pek de mantıklı gelmiyor bana.

Ekli dosyalar

• 2020-04-11_181412.png
    2020-04-11_181412.png
    348.9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Yurtdışı kargolar sanırım gelmiyor artık. Takipli güvenilir kargo (Fiyatları çok yüksek Sizin örnekte 119dolar) seçeneği ile sipariş verin.

Geri