All One in Pc Windows 7 kurulumu usb klavye?

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba,

İl milli eğitimden aidata marka All one in pc geldi. freedos işletim sistemi var. Windows 7 yi usb den kurmayı deniyorum. Boot ediyor, kurulum ilk ekranına geliyor. Usb fare klavye çalışmıyor.

Sadece ctrl alt delete ile reset atabiliyorum.

Bios ayarlarındaki değerleri değiştirip denedim sonuç vermedi.

ne öneririsiniz

benzer sorun bende de var akıllı tahtada win 7 kuruyorum kurulum bitiyor win 7 ilk ayarlar yapıcam user name vs.. pat klavye yok :)..bendeki sorun USB 3.0 kaynaklı 2.0 portu yok cihazda win 7 de de USB 3.0 sürücüleri yok ...win10 kurarsam sorun yok.
ctrl alt del nasıl çalışıyor klavyeden enteresan.Bence 7 kurulum paketinizi değiştirin deneyin,klavye maouse biosta çalışıyorsa ordada çalışması lazım,olmadı klavye mause değiştirip deneyin ,kablosuz fare klvy set deneyin,usb hub kullanıp deneyin bazen işe yarıyor,win 10 deneyin en azından disk bölümlemeye kadar gelebiliyor musunuz bi bakın.
olmadı üniversal bi imaj atarsınız.

USB 2.0 bağlantı mevcut. Oradan denemiştim olmadı.

3 çeşit fare klavye ile denedim. USB Hub ile de denemiştim olmadı.

Kullandığım kurulum paketi Burdur il Mem in hazırladığı multi boot. Acronisle vs açtığımda fare klavye çalışıyor.

Kullanacak kişi win 10 istemedi ondan biraz uğraşıyorum

Windows 10 kur gitsin.
Donanım win7 ile uyumsuz olduğunu söyleyin, kendinizi de bu kadar yıpratmayın.

Sorun kurulum aygıtının multiboot olması olabilir. MSDN Windows 7 ISO dosyasını Windows 7 USB DVD download tool ile USB diske yazıp bu usb disk ile kurulum yapmanız sorunu çözebilir.

Hocam benim okula da Casper gelmişti ben de aynı sorunu yaşamıştım. Windows 10 kurdum. Sorun çözüldü.

Zannederim eski işletim sistemleri yeni bilgisayarların driver larını kurulum ekranında göremiyor.

Sorun kurulum aygıtının multiboot olması olabilir. MSDN Windows 7 ISO dosyasını Windows 7 USB DVD download tool ile USB diske yazıp bu usb disk ile kurulum yapmanız sorunu çözebilir.
bu başıma gelmişti multubootlar bazen böyle dandik sorunlara yol açabiliyor..
benim tavsiyem elinizde varsa acronis veya ghostla üniversal bi amaj atın olsun bitsin

Biz de geçen hafta benzer bir problem yaşadık. bilgisayar msi marka olduğu için msi smart tool isimli programla oluşturduğumuz flash bellekle win 7 kurabildik. bilgisayar sorunsuz çalışıyor şu an.

Windows 7, 8,10 isolarının ve hirenin içerisinde olduğu hazır multiboot usb programı elinde olan varsa paylaşırsa memnun olurum

Geri