Alt coinler

Kodla Büyü

btogretmeni34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Denemekte fayda olan bir coin. Kayit olanlara 2000 coin veriliyor. Martta faaliyete gececek.
Kayit olmak icin tiklayin.

Arkadaslar malum bu aralar bitcoinle birlikte alt coinler oldukca revacta. Takip ettiginiz ve gelecek vaat ettigini dusundugunuz alt coinleri paylasir misiniz.

Piyasaya yeni cikacak bir coin daha. Ccrb. Bircok buyuk firmayla anlasma yaptiklarini soyluyorlar. Simdilik on satista. On satis bitmek uzere. Alim yapmasaniz da kayit olursaniz bir miktar token veriyor. Kayit olmak icin tiklayin.

Ben kucuk miktarlarda bitshares ve enjin coin aldim. binance.com' u kullaniyorum.

Yeni cikacak coinleri de burdan paylassak guzel olur sanirim. Ref' li linklere karsi bir alerji var ama yeni uyeye herhangi bir kayba sebep olmuyorsa refli link paylasmakta sorun yok bence. Yine de site yonetiminin refli link konusunda bi tutumu olursa ona gore davraniriz.

Mart ayinda piyasaya girecek yeni bircoin. Action coin. White paper i yeterli degil buyuk ihtimal bisey cikmaz ama yeni kayit olanlara 1000 coin veriyor.
https://actioncoin.io/ref/254451/

Enjin coin yakin zamanda bir wallet cikaracak, mindcraftla ve bircok online oyun firmasiyla anlasma yapmaya calisiyorlar. Eger bunlari yapabilirlerse bence deger kazanir. Ama ciddi deger kaybi da yasayabilir. O yuzden tabi ki yatirim tavsiyesi degildir.

Sizin gelecek vaat ettigini dusundugunuz projeler neler.

Not: Alt coin sitelerine kayit olurken e-posta hesabinizin sifresiyle kayit olmamaya ozen gosterin.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Son düzenleme:
Takip
ben şahsen bir yere abone olacaksam refli link arıyorum belki birine üç kuruş faydam olur diye

TRX. Alibaba ile ilişikileri ve ceosunun girişimciliğiyle bu aralar gelişimde.
250lerden aldım, şu anda 360larda. grafikleri inbcelemekte fayda var.

Bir de ufak tavsiye, kimse söyledi diye bir altcoine girmeyin. Önce bir araştırmanızı yapın daha sonra grafikleri inceleyin daha sonra yatırımı yapın.

paribuya üye oldum ama 50-100 liralık alım oluyormu?
yada hangi siteden bu miktar parayla alım yapılabilir?

Paribu minimum 500 tl izin veriyor. Zaten 50-100 tl ile girdiginizde pek bir anlami yok. Eger baska borsaya transfer yapacak olursaniz transfer ucreti olarak da kesintiler oluyor.

Ben yaklaşık 15 değişik altcoin aldım az miktarlarda, alırken de ne grafiklerine baktım ne de vaat ettikleri teknolojilerine, binance kullanıyorum yarı yarıya komisyon alacağı için önce tüm parayı bnb yaptım sonra bnb marketinden bnb'ye karşı en fazla değer kaybeden coinleri tek tek bulup aldım. öyle ki -40% ,-50% olanları öncelikle tercih ettim. aldığım gün(yaklaşık 15 gün kadar oldu) 291 $ ım vardı şimdi 369$ oldu :) ama yarın 200$ a inse hiç şaşırmam bu iş ciddi zaman ayırıp her hareketi takip edenler dışındaki yatırımcılar için tamamen şans işi bence. türlü çeşitli coinlerden biraz alıp atın bir köşeye çok da üzerine düşmeyin.
Adettendir bir de refli link oyayım şuraya:D https://www.binance.com/?ref=15001677

diyanet işi gücü bıraktı bununla ilgili fetva vermeye de başladı :)

xlm ve snc de bir miktar koyduk unutmayı düşünüyoruz. Ama belli olmaz :)
Anlık olarakta strat,xrp ve nav dayım. %10 u görünce stopu yavaş yavaş yukarı çekiyorum ve düşmeye başladığında otomatik satıyor. Şimdilik iyi gidiyoruz fakat piyasa bazen anlık olarak x2 felan olabiliyor. Oyüzden belli olmayadabilir yani

Yeni çıkan bir ico .. Çeşitli sitelerde de araştırabilirsiniz.. Şu an icosu aktif.. Ben kendim yatırım yaptım..
Üye olmak isteyenler için refli linkim burada...

https://www.hoqu.io/?ref_id=eea535b1631bd117dbcaaf5a0ea76bfc

Gelelim 2018 de bana göre en çok artmasını düşündüğüm coinlere.. Bunların başında WanChain geliyor tabi ki.. Ardindan Zilliqa ve Neblio... DragonChain de aklınız da bulunsun...Bunların haricin de olarak elimde Waves , Wager, Dnt ve Ast var.. İlk zamanlarda ADA ve ICON daydım.. Şimdilik bu kadar.. Yine yazarım vaktim olursa...KYTD...

İnsan yaşamını ilgilendiren her konu dinin konusudur parçasıdır.Diyanet de hani dini bir kurum ya ondan olabilir.Niye zoruna gidiyor anlamıyorum
Diyanet demişki şimdilik caiz değil. Bunun iki açıklaması olabilir. Ya yukardan bir erkten emir gelecek ona göre karar verecekler ya da kripto para nedir bilmiyor bilmediği şey için caiz değil diye karar vermiş araştırma gerwği duymamış. Bu durumun ikiside sakat.
Oysaki diyanetin fetva vermesi gerekli daha mühim konular var. diyanet işleri başkanının son model zırhlı araca binmesi hele de halkın vergileriyle memlekette bu kadar fakir fukara varken binmesi benim çok zoruma gidiyor. Senin gitmiyor mu

Diyanet demMNVfpdPvakOcaQJ7MKYMeQ
il. Bunun iki açıklaması olabilir. Ya yukardan bir erkten emir gelecek ona göre karar verecekler ya da kripto para nedir bilmiyor bilmediği şey için caiz değil diye karar vermiş araştırma gerwği duymamış. Bu durumun ikiside sakat.
Oysaki diyanetin fetva vermesi gerekli daha mühim konular var. diyanet işleri başkanının son model zırhlı araca binmesi hele de halkın vergileriyle memlekette bu kadar fakir fukara varken binmesi benim çok zoruma gidiyor. Senin gitmiyor mu

Ya fetvayı bile okumamışsın bak link burda https://www.ntv.com.tr/ekonomi/diyanetten-bitcoin-fetvasi,MNVfpdPvakOcaQJ7MKYMeQ
Burda nerde şimdilik yazıyo bu ülkede herkes fetva hatlarına soru yazıyor cevap bulmak için her türlü soru soruluyor cevap vermeyince bu kurumun işi ne cevap verince diyanetin daha önemli işi yok mu sırf muhalefet sırf eleştiri hemen yapıştır şu kadarlık arabaya binmek caiz mi diye haklısın bence de değil lakin diyelim bi öğretmen bi pislik yaptı hepimiz ve dahi kurum da mı yapmış oluyor değiştir bu kafayı bidene

Yeni çıkan bir ico .. Çeşitli sitelerde de araştırabilirsiniz.. Şu an icosu aktif.. Ben kendim yatırım yaptım..
Üye olmak isteyenler için refli linkim burada...

https://www.hoqu.io/?ref_id=eea535b1631bd117dbcaaf5a0ea76bfc

Gelelim 2018 de bana göre en çok artmasını düşündüğüm coinlere.. Bunların başında WanChain geliyor tabi ki.. Ardindan Zilliqa ve Neblio... DragonChain de aklınız da bulunsun...Bunların haricin de olarak elimde Waves , Wager, Dnt ve Ast var.. İlk zamanlarda ADA ve ICON daydım.. Şimdilik bu kadar.. Yine yazarım vaktim olursa...KYTD...
bunda üye olunca bedava coin veriyor mu?

1- Bu işi ayrıntılarıyla anlatan bir site linki alabilir miyim?
2- En güvenilir Türk coin sitesi
3- En güvenilir uluslararası coin sitesi
4- hangi coinde ne kadar zamanda ne kazandınız?
5- gelecek gördüğünüz coinler
6- Paramızı TL olarak nasıl geri çekiyoruz.
7- coinlerin 1-3-5 haftalık,aylık,yıllık değer artışlarını gösteren bir site biliyor musunuz?

1- Bu işi ayrıntılarıyla anlatan bir site linki alabilir miyim?
2- En güvenilir Türk coin sitesi
3- En güvenilir uluslararası coin sitesi
4- hangi coinde ne kadar zamanda ne kazandınız?
5- gelecek gördüğünüz coinler
6- Paramızı TL olarak nasıl geri çekiyoruz.
7- coinlerin 1-3-5 haftalık,aylık,yıllık değer artışlarını gösteren bir site biliyor musunuz?
1-Youtube üzerinde Alp Işık var onun videolarından başlayabilirsiniz, Bitcoin ve kripto para mantığını anlamadan altcoin anlaşılmaz.
2-En güvenilir diye bir sıralama yok, en çok işlem yapılan paribu sonrasında btcturk ve koinim
3-En güvenilir diye uluslararası bir borsa yok, en bilinenler bile zamanında hack olayına maruz kalmış. Dikkat edilmesi gereken, uzak doğu borsalarından işlem yapmamaya çalışmak. Şahsen Amerika merkezliler daha güven veriyor. Zaten alım yapınca borsada tutmak zorunda değilsiniz, isterseniz cüzdana çekersiniz ve lazım olduğunda bozdurmak için borsa kullanabilirsiniz. bittrex, poloniex, kraken, bitfinex,bitstamp gibi birçok borsa mevcut.
4-Yükselme dönemine ve Bitcoin 'in davranışına göre değişiyor; şu ara yükselme dönemi gibi görünüyor, 10-15 günde 3 katına çıkardıklarım oldu yerinde sayanlar da. Geçen seneki altcoin düşüş sezonunda ise stop-loss koymadığım için 4 te, 5 te birine düşen coinlerim olmuştu (XCP, LBC, GRC ...)
5-Projelerini iyice incelemek lazım. Yükseleceğini düşündüğüm ise 14 kadar var.
6-Türk borsalarına desteklediği doğrultusunda BTC, ETH,LTC gibi birimlerle aktardıktan sonra TL 'ye bozdurup banka hesabınıza çekebilirsiniz.
7-Referans almanız gereken en önemli site coinmarketcap ; hem dolar cinsinden, hem bitcoin cinsinden değişimleri görürsünüz. Spekülatif gruplara veya forumlara takılıp coinmarketcap 'te yer almayan coinleri dikkate bile almayın.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese iyi günler. Forumda alt coinler başlığını görünce bir yandan şaşırdım bir yandan da sevindim işin açıkçası yeni yeni bu piyasa ile ilgilenmeye başlayan birisi olarak şimdiye kadar edindiğim tecrübeleri paylaşmak isterim
İlk olarak piyasa içinde ciddi riskleri barındıran bir yer
-mesela coinleri aldığınız borsa kapanabilir veya hacklenebilir uzun lafın kısası sizin coinler uçup gidebilir buna önlem olarak sanal cüzdanlar var şu anda kullanmıyorum ama araştırıtıyorum en kısa zamanda aldığım coinleri kendi bilgisayarımda cüzdanlarda saklamayı düşünüyorum.

-borsalar arası aktarım yaparken her coini kendi hesabına yollamanız lazım buna dikkat etmelisiniz mesela bitcoini yanlışlıkla etherium cüzdana gönderirseniz anladığım kadarıyla coinler uçuyor bir daha da getıremıyorsunuz.

Tüm bunlara rağmen bence coin piyasası insanlara güzel fırsatlar sunuyor ve fazla uçmadıgınız zaman size güzel kazançlar vaadedıyor borsayla bir iki senedir ilgilenen biri oalrak borsayı bırakıp tamamen coin piyasasına geçtim

-coin borsaları ile ilgili bilgi vermem gerekirse yerli olarak paribu,koineks ve koinime üye oldum koinimde hiç işlem yapmadım. paribu da zaten sadece bitcoin var koinekste bitcoin harici 4 tane altcoin var etherium, doge,litecoin ve dash koineks biraz daha yavaş gibi geldi sanırsam yerli olarak su anda işlem hacmi en fazla paribuda bu üç borsada da üyeliğimi onaylattım. paribu zaten işlem yapmak için onayı artık şart koşuyor sanırsam ama evrakları yüklemenizi istemiyor kimlik bilgilerinizi giriyorsunuz yetiyor diğerleri ise kimlik önlü arkalı yükleme istiyor. Yerli borsalarla tek işim bitcoin ya da başka bi coin alıp yurtdısı borsalara aktarmak o nedenle fazla üzerinde durmuyorum şimdilik zaten

- yurt dışı borsalarda ise bittrex baya revacta anladıgım kadarıyla ama su anda uye alımı durdurlmus vaziyette en kısa zamanda çalışmalar bitince tekrar alıma başlayacaklar
-bittrex üye onayı olmayanların hesapları dondurmus bunlara da dikkat etmemiz gerekir

-bittrex dışında binance oldukça kullanılıyor binance çin de işlem gören bi borsa ve referan sistemiyle de kazanc sunan bi borsa üyeliği onaylatmadan 2 btc hacimli işelem günlük izin veriyor ilerde ne olur bilemem

- yine çin borsası olan kuecoin oldukça iyi duruyor biananceden farklı olarak gelirlerinin yüzde 40 ını elınde kendi coını olan kuecoin shares tutanlara ve yüzde 50 sini de referan sistemi ile dağıtıyor kendisi yüzde 10 unu alıyor. Yakın zaman bu miktarları düşüreceklermis sanırsam ama yine de iyi sistem

Ben nasıl işlem yaptığımı kısaca anlatayım ilk olarak paribudan bitcoin alıyorum binance ya da kucoin borsasına aktarıp alt coin alıyorum. Al sat değil de uzun vadeli düşündüğüm için alıp takip ediyorum o nedenle ben şimdilik bu şekilde yapıyorum. Borsada işlem yaparken alma - satma ya da aktarma işlemlerinde tüm borsalar fee adı altında belli bi ücret kesiyor arıca aktarma hızları her coinde değişiyor mesela en yavası sanırsam bitcoin dogecoin çok daha hızlı ve çok daha az fee ücreti kesiliyor. Sizler araştırarak kendinize en uygun yöntem, belirleyebilirsiniz.
-- tüm bunlar dışında coinleri fiyat ve grafik olarak takıp edebileceğiniz yerler investing ve coinmarketcap
https://tr.investing.com/crypto/currencies
https://coinmarketcap.com/
-- haberleri takip edebileceğiniz
http://coinmarketcal.com/

Öncelikle herkese iyi günler. Forumda alt coinler başlığını görünce bir yandan şaşırdım bir yandan da sevindim işin açıkçası yeni yeni bu piyasa ile ilgilenmeye başlayan birisi olarak şimdiye kadar edindiğim tecrübeleri paylaşmak isterim
İlk olarak piyasa içinde ciddi riskleri barındıran bir yer
-mesela coinleri aldığınız borsa kapanabilir veya hacklenebilir uzun lafın kısası sizin coinler uçup gidebilir buna önlem olarak sanal cüzdanlar var şu anda kullanmıyorum ama araştırıtıyorum en kısa zamanda aldığım coinleri kendi bilgisayarımda cüzdanlarda saklamayı düşünüyorum.

-borsalar arası aktarım yaparken her coini kendi hesabına yollamanız lazım buna dikkat etmelisiniz mesela bitcoini yanlışlıkla etherium cüzdana gönderirseniz anladığım kadarıyla coinler uçuyor bir daha da getıremıyorsunuz.

Tüm bunlara rağmen bence coin piyasası insanlara güzel fırsatlar sunuyor ve fazla uçmadıgınız zaman size güzel kazançlar vaadedıyor borsayla bir iki senedir ilgilenen biri oalrak borsayı bırakıp tamamen coin piyasasına geçtim

-coin borsaları ile ilgili bilgi vermem gerekirse yerli olarak paribu,koineks ve koinime üye oldum koinimde hiç işlem yapmadım. paribu da zaten sadece bitcoin var koinekste bitcoin harici 4 tane altcoin var etherium, doge,litecoin ve dash koineks biraz daha yavaş gibi geldi sanırsam yerli olarak su anda işlem hacmi en fazla paribuda bu üç borsada da üyeliğimi onaylattım. paribu zaten işlem yapmak için onayı artık şart koşuyor sanırsam ama evrakları yüklemenizi istemiyor kimlik bilgilerinizi giriyorsunuz yetiyor diğerleri ise kimlik önlü arkalı yükleme istiyor. Yerli borsalarla tek işim bitcoin ya da başka bi coin alıp yurtdısı borsalara aktarmak o nedenle fazla üzerinde durmuyorum şimdilik zaten

- yurt dışı borsalarda ise bittrex baya revacta anladıgım kadarıyla ama su anda uye alımı durdurlmus vaziyette en kısa zamanda çalışmalar bitince tekrar alıma başlayacaklar
-bittrex üye onayı olmayanların hesapları dondurmus bunlara da dikkat etmemiz gerekir

-bittrex dışında binance oldukça kullanılıyor binance çin de işlem gören bi borsa ve referan sistemiyle de kazanc sunan bi borsa üyeliği onaylatmadan 2 btc hacimli işelem günlük izin veriyor ilerde ne olur bilemem

- yine çin borsası olan kuecoin oldukça iyi duruyor biananceden farklı olarak gelirlerinin yüzde 40 ını elınde kendi coını olan kuecoin shares tutanlara ve yüzde 50 sini de referan sistemi ile dağıtıyor kendisi yüzde 10 unu alıyor. Yakın zaman bu miktarları düşüreceklermis sanırsam ama yine de iyi sistem
Güzel bilgiler vermişsiniz teşekkürler... yanlız borsa da yaptığınız tecrübe burda sökmez ve eğer yüklü girmeyi düşünüyorsanız felaketle sonlanabilir... dikkatli olun derim...

Şimdi de gelecek adına beklenti içinde olduğum coinler
-Ripple (XRP)
-Cardano (ADA)
-Nem (XEM)
-Stellar (XLM)
-Icon (ICX)
-Waves
-Kucoin shares (KCS)
-Vechaın (Ven)
-Electroneum (ETN)
Power Ledger (Powr)
Enigma (ENG)
ilerleyen zmanlarda daha da paylaşabilirim bunlar şimdilik daha düşük fiyatlı bunalrın dışında zaten artmıs hala artma potansiyelli fiyatı yüksek etherıum, dash monero zcash vb bilinen altcoinler de var

Bu piyasada adettendir paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır .

Son düzenleme:
emryvz03, 2015 den beri 3 mesaj atmışsın 2si bu konuya. Sırf bu konu için mi bekledin :)
İşin doğrusu bir bilişmci olarak bilgisayardan çok fazla ahım şahım anlamıyorum zaman zaman bi şeyler paylaşmak istedim ama eringenlikten fazla bi şey yapamadım bi ara akıllı tahta imajlarım var onları barı yukleyeyım dedım şifreyi unutmusum vazgectım şimdi bu konuyu görünce barı bıldıklerımı paylaşayım dedim :) şifreyi yenileyip girdim

• Beğen
Tepkiler: wes
Güzel bilgiler vermişsiniz teşekkürler... yanlız borsa da yaptığınız tecrübe burda sökmez ve eğer yüklü girmeyi düşünüyorsanız felaketle sonlanabilir... dikkatli olun derim...
Ben teşekkür ederim kesinlikle katılıyorum borsa ya da coin piyasasında kesinlikle başkalarının sözü ile atlamayın hiç bi şeye hele hele çıkarken girmemeniz iyi olur çünkü bizzat kendm kaybettim benim genel stratejim alıp beklemek

Geri