AMS ile bilgi yarışması hazırlama

Kodla Büyü

ersin_sisman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öncelikle developer hocama çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Okullarda kullanılmak üzere bilgi yarışması yapmayı planlıyorum. Özellikleri şu şekilde düşünüyorum. Tabi buna katkıda bulunabilirsiniz.

1. Soruları kullanıcı düzenleyebilecek.
2. Sınıf ve süre bilgileri gösterilecek.
3. Soru sırasında sayaç olacak ve bu süre kullanıcı tanımlı olacak.
4. İstenilen kadar soru girilebilecek.
5. Her soruya tıklandığında okulun farklı bir resmide sorunun yaında olabilir.
6. Her sorudan sonra cevap gösterilebilmeli.

developer hocamın katkılarıyla yeni başladığım bu programda katkılarınızla tamamlamaya çalışacağım.

Sayın hocam öncelikle sesime kulak verdiğiniz için teşekkür ederim.Bu özellikteki bir çalışma şuanda yayında olan dijital yıllık ile aynı düzeyde fakat bir örnek yapabiliriz veritabanına soruyu kaydetme ve soruyu veritabanından çekme gibi ..

4 adet ınput ve 2 adet buton oluşturalım

Soruları kaydet butonunun onclick evresine;
Kod:
s1 = Input.GetText("Input1");--Input1den veriyi alıp s1 değişkenine depoluyoruz
s2 = Input.GetText("Input2");--Input2den veriyi alıp s2 değişkenine depoluyoruz
s3 = Input.GetText("Input2");--Input3den veriyi alıp s3 değişkenine depoluyoruz

INIFile.SetValue(_SourceFolder .."\\AutoPlay\\Docs\\sorular.ini", "SORULAR", "soru1", s1);--s1'den aldığımız veriyi veritabanına kaydediyoruz
INIFile.SetValue(_SourceFolder .."\\AutoPlay\\Docs\\sorular.ini", "SORULAR", "soru2", s2);--s2'den aldığımız veriyi veritabanına kaydediyoruz
INIFile.SetValue(_SourceFolder .."\\AutoPlay\\Docs\\sorular.ini", "SORULAR", "soru3", s3);--s3'den aldığımız veriyi veritabanına kaydediyoruz

Soruları al butonunun onclick evresine;

Kod:
s1 = INIFile.GetValue(_SourceFolder .."\\AutoPlay\\Docs\\sorular.ini", "SORULAR", "soru1");--veritabanından bilgiyi alıp s1e depoluyoruz
s2 = INIFile.GetValue(_SourceFolder .."\\AutoPlay\\Docs\\sorular.ini", "SORULAR", "soru2");--veritabanından bilgiyi alıp s2e depoluyoruz
s3 = INIFile.GetValue(_SourceFolder .."\\AutoPlay\\Docs\\sorular.ini", "SORULAR", "soru3");--veritabanından bilgiyi alıp s3e depoluyoruz

Input.SetText("Input4", s1);--s1'den aldığımız veriyi ınputa yazıyoruz
Input.SetText("Input5", s2);--s2'den aldığımız veriyi ınputa yazıyoruz
Input.SetText("Input6", s3);--s3'den aldığımız veriyi ınputa yazıyoruz

Örnek APZ dosyası;
Kod:
http://www.dosya.tc/server16/IrcVVJ/bilgiyarismasi.rar.html

teşekkürler hocam. veritabanı bağlantısı öneliydi onuda .ini dosyasıyla halledecez sanırım. Yanlız 4. input dosyasını ne için kullanacağız onu anlamadım. Bide
s3 = Input.GetText("Input2");--Input3den veriyi alıp s3 değişkenine depoluyoruz

kod satırında s3 e değer alırken Input3 olacak heralde. bunlar yardımcı olacak devam edeyim ben. Tekrar teşekkürler...

sağ bölüm veritabanına kaydettiğimiz veriyi çektiğimiz bölüm 4.ınputda s1 verisini yazacağı alan hocam..illa ınput3 olmak zorunda değil adi gibi nesne isimleride tanımlayabiliriz.

Geri