anadolu lisesi konular bitti, ne işleyebilirim kalan sürede?

Kodla Büyü

sadbt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar anadolu lisesindeyim. Konular bitti. Gençlerin ilgisini çekebilecek, 512Mb ve 1 Gb ram li pcleri kasmayacak şekilde ne gösterebilirim? malum az zaman kaldı

Hocam Kahoot ile çocukları online sınav yapabilirsiniz. Hem tekrar olur hemde hoşlarına gider.

hocam çocuklar resmen bilime aç . Belgesel izletince resmen beyinlerinde ışıklar yanmaya başlıyor ve hepsinden süper geri bildirimler alıyorum . Sorun gençlerde değil onları belgesellerden bilimden bu kadar uzak tutan sistemde. Ben konular bitince belgesellere başladım.

Google SketchUp 6 versiyonunu kurabilirsiniz hocam. Hem Türkçe dil desteği de var. Ben ortaokuldayım ama 3 boyutlu çizim yapmak lise öğrencilerinin de hoşlarına gider diye düşünüyorum.
Benim bilgisayarlar da 1 Gb Ram'li ve kullanıyoruz bir iki haftadır sıkıntı vermedi.

Sadece bilişim ve genel kültür sorularından oluşan bilgi yarışması da yapabilirsiniz. Konu tekrarı da yapılmış olur böylece. :+1:

ben ilk dönem tüm yılın konularını bitirir 2.dönem de photoshop anlatırım her yıl.
ilgisini çekiyo çocukların.
portable photoshop CS3 ü bilgisayarlarınız çok rahat çalıştırır.
zira ben 256 ramlerle bu işi yıllarca yaptım.

teşekkürler arkadaşlar. benim bu yıl acemiliğime geldi,ilk defa lisede derse giriyorum çünkü. kitaptan anlattım: Donanım yazılım word excel powerpoint access internet... şimdi biraz photoshop, movie maker falan göstereyim. seneye için yazın sağlam çalışıp daha iyi şeyler anlatcam inşallah

paladin13' Alıntı:
hocam çocuklar resmen bilime aç . Belgesel izletince resmen beyinlerinde ışıklar yanmaya başlıyor ve hepsinden süper geri bildirimler alıyorum . Sorun gençlerde değil onları belgesellerden bilimden bu kadar uzak tutan sistemde. Ben konular bitince belgesellere başladım.
aynı fikirdeyim hocam hangi belgeseller var hocam sizde isimlerini-adreslerini yazar mısınız

Hocam bence lise'de small basic iyi gider. Bir başlangıç yapmış olur çocuklar :idea:

Geri